اخبار صرافی اریترون

ارز دیجیتال دش چیست؟

از اواخر ماه دسامبر سال 2016 میلادی، زمانی که بیت کوین از مرز 1000 دلار عبور کرد، سرمایه‌گذاری دیوانه‌وار در ارزهای دیجیتال آغاز شد. با استفاده از فناوری بلاک چین، اولین ارز غیرمتمرکز جهان به نام بیت کوین ایجاد شد؛ که دارای عیب‌هایی بود که سبب شد تا بسیاری از ارزهای دیجیتال با ویژگی‌ها و ادعاهای متفاوت با آن رقابت کنند. یکی از کاستی‌های این رمز ارز است که کاملاً ناشناس نیست. این بدان معنی است که تراکنش‌ها و مقدار دارایی‌های آن قابل‌ ردیابی است.

با توجه به مشکلات بیت کوین بسیاری از توسعه‌دهندگان برای حل این مشکل، ارزهای دیجیتال خود را که به ارزهای دیجیتال ناشناس یا غیرقابل ردیابی معروف هستند به کاربران پیشنهاد داده‌اند. یکی از معروف‌ترین و قدرتمندترین ارزهای دیجیتال رهگیری، ارز دیجیتال دش است که در کنار حفظ حریم خصوصی عالی، ویژگی‌های بسیار خوبی نیز دارد.

توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال Dash مدعی هستند که این یک پول نقد الکترونیکی غیرمتمرکز همتا به همتا است. هدف آن‌ها این است که Dash بتواند مانند پول نقد واقعی مثل دلار، یورو و غیره گردش کند. دش بر اساس کد اصلی بیت کوین با ویژگی‌های جدید (مانند حفظ حریم خصوصی و تراکنش‌های ارزان و سریع) است.

به نظر ما، آینده ارزهایی مانند Dash که بر حریم خصوصی کاربران تمرکز می‌کنند، روشن است و خرید و فروش ارز دیجیتال دش می‌تواند سرمایه گذاری میان مدت نسبتا خوبی باشد. همه جوانب را بررسی کنید و در نهایت تصمیم بگیرید. اریترون به عنوان یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال امکان خرید و فروش ارز دش و 1100 رمز ارز دیگر را با کارمزد بسیار بسیار کم برای شما فراهم کرده است. 

نگاهی کوتاه به تاریخچه ارز دش (Dash)

تصویر کوین ارز دیجیتال دش

تاریخچه ارز دش در میان ارزهای دیجیتال به ده سال نمی‌رسد؛ اگر در مورد ارزهای دیجیتال اطلاعات کافی ندارید، توصیه می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال چیست را مطالعه کنید. ارز دش در 18 ژانویه 2014 توسط تیمی به رهبری ایوان دافیلد راه اندازی شد. دش در ابتدا Xcoin نام داشت. در فوریه 2014 نام پروژه به Darkcoin تغییر یافت و سپس در 25 مارس 2015 نام نهایی Dash برای آن انتخاب شد. ارز دیجیتال دش به‌عنوان اولین و قدیمی‌ترین سازمان غیرمتمرکز خودگردان شناخته می‌شود و همچنین اولین پروژه ارز دیجیتال کاملاً غیرمتمرکز و مبتنی بر متن بدون پیش ماینینگ (پرمین – استخراج ارز قبل از شروع فعالیت رسمی بلاک چین)، ارائه اولیه سکه یا سرمایه گذاری شرکتی ریسک پذیر تاسیس شد.

تاریخچه ارز دش و شبکه دش مبتنی بر فناوری‌های بیت‌کوین و تاندرمینت است و امنیت و نهایی‌سازی تقریباً فوری تراکنش‌های خود را از طریق جدیدترین روش‌های امضای تراکنش تضمین می‌کند. به دلیل ساختار غیر متمرکز و منبع باز، ارز دیجیتال Dash یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تعامل با دامنه غیرمتمرکز وب 3 خواهد بود. بنابراین می‌توان حدس زد که آینده ارز دش بسیار روشن خواهد بود.

داش در دسته سکه‌های Priosy قرار می‌گیرد. رمز ارزهای متمرکز بر حریم خصوصی، تراکنش‌های خصوصی و ناشناس بلاک چین را با پنهان کردن اطلاعات منبع و مقصد امکان‌پذیر می‌کنند. ظهور ابزارهای پیشرفته تراکنش‌های بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال رایج را تا حد زیادی قابل ردیابی و ردیابی کرده است، به همین دلیل دیگر مانند گذشته ناشناس نیستند. اما سکه‌های خصوصی مانند دش مشکل را حل کرده است.

دش مانند بیت کوین منبع باز است و از بلاک چین استفاده می‌کند. ارزهای دیجیتال دش نیز در نرم‌افزار یا سخت‌افزار کیف پول نیز ذخیره می‌شوند. تفاوت اصلی دش و بیت کوین این است که تراکنش‌های دش سریع‌تر و ارزان‌تر صورت می‌گیرند، ماینینگ دش کمی با بیت کوین متفاوت است و همچنین امکان ایجاد تراکنش‌های ناشناس در دش وجود دارد. 

بررسی ویژگی‌های ارز دیجیتال دش

شبکه دش از ویژگی‌هایی مانند تایید فوری تراکنش‌ها، ضد هزینه‌های مضاعف و حفاظت از حریم خصوصی کاربران برخوردار است و بر اساس یک مدل خودگردان عمل می‌کند. در این مدل تأمین مالی به‌صورت داخلی و توسط گره‌های کامل انجام می‌شود. علاوه بر این، نقشه راه مشخصی برای این پروژه وجود دارد و حجم هر بلوک Dash می‌تواند تا 400 مگابایت افزایش یابد.

دش بر اساس فناوری بیت کوین طراحی‌شده است و با تعداد زیادی از عناصر کلیدی اکوسیستم بیت کوین سازگاری دارد. البته ساختار دو لایه شبکه دش به ما این امکان را داده است که در مقایسه با بیت کوین شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی از نظر سرعت تراکنش، حفاظت از حریم خصوصی و حاکمیت غیر متمرکز باشیم. به‌خاطر همین ویژگی‌ها می‌توانیم بگوییم که آینده ارز دش روند خوبی خواهد داشت.

دش کوین

مزیت‌های ارز دیجیتال دش

سطح امنیت بالا: ارز دش یکی از امن‌ترین شبکه‌های پرداخت مبتنی بر بلاک چین را دارا است. فناوری Chain Locks این شبکه تا حد زیادی خطر حملات را تا 51 درصد کاهش می‌دهد. هکرها برای عبور از سد قفل زنجیره‌ای باید به‌طور همزمان به لایه ماینینگ و لایه مسترنود نفوذ کنند. برای نفوذ به این دو لایه باید حجم زیادی ارز دیجیتال دش خریداری کرد که خرید این مقدار ارز دیجیتال دش باعث افزایش قیمت آن می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت که برای حمله موفقیت‌آمیز به بلاک چین دش، باید بخش زیادی از حجم بازار این ارز دیجیتال را در اختیار بگیرید و هزینه آن برای هکرها به‌قدری بالا خواهد بود که از نظر مالی منطقی نیست. .

حکمرانی پایدار: سازمان غیر متمرکز خودگردان دش باسابقه‌ترین و موفق‌ترین نمونه حکمرانی غیرمتمرکز است. شبکه دش دارای سیستم خزانه‌داری است که سرمایه آن برای تامین منابع مورد نیاز برای پیشنهادهایی که برای توسعه شبکه ارائه می‌شود استفاده می‌شود. سرمایه این خزانه با کسر 10 درصد از پاداش هر بلوک به دست می‌آید که درواقع ترکیبی از کارمزد تراکنش‌ها و توکن‌های جدیدی است که در نتیجه فرآیند ماینینگ ایجاد می‌شود.

گره‌هایی که حداقل 1000 واحد داش دارند به‌عنوان مسترنود حق رای دارند و می‌توانند نحوه توزیع سرمایه خزانه را تعیین کنند. برگزاری رای یکی از اقداماتی است که باعث افزایش تعامل کاربران با شبکه دش می‌شود. در نتیجه این تعامل فزاینده، پروژه‌های مختلفی با هدف بهبود اکوسیستم دش، در حوزه‌های توسعه فناوری، بازاریابی و توسعه کسب‌وکار، اکنون با سرمایه خزانه آغاز شده است.

نوآوری‌ها: این شبکه نوآوری‌های زیادی درزمینه‌ی حاکمیت (مستررود، سیستم خزانه داری)، امنیت (قفل‌های زنجیره ای)، کاربردی (تراکنش‌های فوری و خصوصی) و مقیاس‌پذیری (قابلیت افزایش اندازه هر بلوک) ارائه کرده است.

تایید فوری تراکنش‌ها: تراکنش‌های شبکه دش همیشه با سرعت فوق‌العاده بالا نهایی می‌شود. این سرعت‌بالا در کنار سیستم امنیتی قوی و کارمزد کم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

معایب ارز دیجیتال دش چیست؟

معایب ارز دیجیتال دش

پذیرش: ارز دیجیتال Dash با هدف تبدیل شدن به یک روش پرداخت ایجاد شده است، اما در حال حاضر فروشگاه‌های زیادی از آن پشتیبانی نمی‌کنند و تعداد کاربران آن به‌اندازه سایر رقبا نیست.

نوسانات قیمت: مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، تاریخچه ارز دش همواره دارای نوسانات قابل‌توجهی در قیمت بوده است و این می‌تواند بسیاری از افراد را از نگهداری و پرداخت با دش منصرف کند.

استفاده‌های غیرقانونی: کاربران Dash می‌توانند تراکنش‌های خود را از طریق فرآیند ConJoin کاملاً خصوصی کنند. ازآنجایی‌که ردیابی چنین تراکنش‌هایی بسیار دشوار و تقریباً غیرممکن است، دش توسط مجرمان در برخی از فعالیت‌های غیرقانونی استفاده شده است؛ این موضوع می‌تواند آینده ارز دش را با مشکلاتی مواجه کند.

بررسی آینده ارز دش (DASH)

علیرغم اینکه تاریخچه ارز دش نشان می دهد که احتمالاً این ارز دیجیتال در آینده عملکرد ضعیفی خواهد داشت، اما دش همچنان یکی از ارزهای رمزپایه است که می تواند یکی از سودآورترین سکه‌ها حتی در سال 2023 باشد. نکته اینجاست که دش توانست پایگاه کاربری خود را پیدا کند و می داند چگونه با آن کار کند.

عملکرد دش در ونزوئلا

به عنوان مثال، یکی از آخرین اخبار در مورد دش موفقیت برنامه خیریه او در ونزوئلا بود. داش در ونزوئلا بسیار خوب عمل کرده است، حتی خارج از فعالیت‌های خیریه. به عنوان مثال، در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، بیش از 47 نوع کسب و کار از این سکه استفاده می کنند، در حالی که در لندن تنها حدود 30 کسب و کار از آن استفاده می کنند. امکان دسترسی به این ارز دیجیتال مزیت بسیار مهمی در پیش بینی قیمت آتی داش محسوب می شود.

پذیرش دش در دنیا

استفاده از دش در سیستم های پرداخت

وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال، یافتن مبنایی برای تحلیل ارز دش و هر ارز دیجیتال دیگر را دشوار کرده است. با این حال، مزیت‌های دش و وضعیت پایدار آن در حال حاضر، پیش بینی قیمت این سکه را کمی آسان می کند. تیم توسعه داش مسیر خوبی را در پیشبرد اهداف پروژه در پیش گرفته است. این تیم با سیستم های پرداخت و کسب و کارهای بزرگ و کوچک همکاری می کند و با گذشت زمان تعداد کسب و کارهایی که با داش میشن جذب همکاری می کنند افزایش می یابد.

استفاده آسان برای یک ارز دیجیتال خوب است، اما زمانی که استفاده از پرداخت نیز آسان باشد، عالی است. در حالی که سایر ارزهای دیجیتال عمدتاً با مسائلی مانند پهنای باند و ویژگی‌های بلاک چین سروکار دارند، Dash موفق شده است یک شبکه سریع و قابل اعتماد راه اندازی کند و بیشتر بر جنبه های تجربه کاربر محصول تمرکز کند.

قیمت ارز دش در آینده

دنیای ارزهای دیجیتال با سرعت بسیار زیادی در حال توسعه است. در این بین پروژه های جدیدی مدام راه اندازی می شوند که خلاء پروژه های قبلی را ندارد. به همین خاطر اگر یک پروژه رویکرد مناسبی برای آپدیت خود با توجه به نوآوری های جدید دیگر ارزها نداشته باشد می تواند در آینده با چالش های زیادی رو به رو شود. همانطور که پیش تر گفته شد دش با ایده گرفتن از بیت کوین راه اندازی شده است.

بعد از بیت کوین رمز ارزهای بی شماری پا به دنیای ارز دیجیتال گذاشتند که برخی از آنها پروژه قوی تر و جدیدتری نسبت به بیت کوین داشتند. ایده گرفتن دش از بیت کوین که قدیمی ترین ارز دیجیتال دنیاست؛ می تواند جلوی پیشرفت آن را تا حدی بگیرد به طوری که طبق داده های وبسایت کوینکدکس در مورد پیش بینی قیمت دش (coincodex dash price prediction) احتمالا در بلند مدت شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال نباشیم! 

سال پایین ترین قیمت سالانه DASH بالاترین قیمت سالانه DASH
2025 $23.27 $39.21
2026 $19.34 $25.04
2027 $18.75 $21.05
2028 $18.55 $21.49
2029 $10.19 $37.21
2030 $3.52 $13.19

آینده ارز دش در سال 2025

در حال حاضر، پیش بینی قیمت دش برای سال ۲۰۲۵ بین ۲۳.۲۷ دلار در پایین‌ ترین حد و ۳۹.۲۱ دلار در بالاترین حد است. این یعنی اگر دش به بالاترین قیمت پیش بینی شده برسد، میتواند تا سال ۲۰۲۵ نسبت به قیمت امروز، رشد ۳۷.۴۷ درصدی را تجربه کند.

آینده ارز دش در سال 2030

بر اساس داده های کوین کدکس پیش بینی می شود در سال 2030 قیمت دش در محدود 3.52 تا 13.19 دلار در نوسان باشد. اگر دش به بالاترین قیمت یعنی 13.19 دلار برسد؛ رشد 53.76 درصدی را نسبت به قیمت امروز خود رقم زده است.

جمع بندی

بازار ارزهای دیجیتال با گردش مالی چند میلیارد دلاری به یکی از سودآورترین بازارهای مالی تبدیل شده است. بنابراین در این بازار فرصت‌های دست نخورده زیادی برای کسب سود وجود دارد. سعی کنید دانش و اطلاعات خود را در مورد ارزهای رمزپایه که قرار است آینده مالی و اقتصادی جهان را تحت تاثیر قرار دهند، افزایش دهید. در کنار این موضوعات، برای معاملات خود، خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده از یک صرافی آنلاین و معتبر اهمیت زیادی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا