آموزش ارز دیجیتالدانستنی های ارز دیجیتال

بازی همستر کمبات چیست؟ | معرفی و آموزش بازی جدید تلگرام

دنیای بازی‌ های مبتنی بر بلاکچین روز به روز در حال گسترش است و عناوین جدیدی با گیم‌ پلی ‌های جذاب و مدل‌ های اقتصادی منحصر به فرد، پا به عرصه می ‌گذارند. اگر می دانید نات کوین یا تپ سواپ چیست، احتمالا اسم همستر کمبات (Hamster Kombat) نیز به گوشتان خورده است. این سه بازی از ایردراپ های برجسته Tap to Earn هستند که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده ‌اند. البته در حال حاضر فقط نات کوین در صرافی های ارز دیجیتال لیست شده است و روند رو به رشدی دارد. همین موضوع باعث شده تا کاربران به آینده ارز همستر هم امیدوار شوند و به جمع آوری توکن های این بازی بپردازند.

همستر کامبت چیست؟

Hamster Kombat یک بازی در سبک Tap to Earn (T2E) و رباتی تلگرامی است. بازی‌ های T2E نوع جدیدی از بازی ‌های مبتنی بر بلاکچین هستند که به کاربران در ازای کلیک یا ضربه زدن روی صفحه، ارز دیجیتال یا توکن درون بازی پاداش می ‌دهند. این بازی‌ ها که اغلب به عنوان بازی ‌های «کلیکی» نیز شناخته می ‌شوند، گیم‌ پلی ساده ‌ای دارند و کاربران می ‌توانند با صرف زمان و تلاش، توکن کسب کنند. ارز Hamster Kombat ، توکن رسمی بازی همستر کمبات است که روی بلاکچین TON ساخته شده است. در حال حاضر تنها راه بدست آوردن ارز همستر، بازی کردن است.

توجه: این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و پیشنهادی برای سرمایه گذاری روی ارز همستر محسوب نمی شود؛ همچنین همستر کامبت آینده مبهمی دارد و کسی از لیست شدن یا لیست نشدن آن اطلاعی ندارد.

همستر کمبات

آموزش بازی همستر کمبات و کسب درآمد از آن

در ویدئوی زیر بازی همستر کامبت به صورت کامل آموزش داده شده است:

برای ورود به محیط اصلی بازی، باید ابتدا ربات همستر کمبات را اجرا کنید. با توجه به اینکه در روزهای اخیر این بازی سر و صدای زیادی کرده است؛ متاسفانه کلاهبرداران و سارقان با ساخت ربات‌ های جعلی، به دنبال فریب کاربران هستند. لذا هنگام اجرای این بازی، نهایت دقت و احتیاط را به خرج دهید و برای دریافت آن روی لینک زیر کلیک کنید.

 لانچر یا ربات تلگرامی رسمی همستر کمبات

در ابتدای ورود به ربات، اطلاعات مختصری در مورد بازی و نحوه عملکرد آن به شما ارائه می شود. پس از ورق زدن صفحات روی گزینه Play ضربه بزنید. بعد از رد کردن اطلاعات اولیه، به بخش دریافت پاداش دعوت به بازی می ‌رسید. با کلیک روی صفحه و داخل محدوده دایره ‌ای شکل نشان داده شده، 5000 توکن درون بازی به عنوان هدیه دریافت خواهید کرد و یک مرحله ارتقا پیدا می کنید.

صفحه اصلی ربات همستر

اگر به تصویر قبلی دقت کنید در قسمت پایین صفحه نمایش پنج گزینه می بینید. این گزینه ها هر کدام در افزایش سرعت استخراج و کسب امتیاز تاثیر بسزایی دارند، به همین منظور در ادامه به توضیح هر کدام از این موارد می ‌پردازیم.

بخش Exchange ربات Hamster Kombat

در بخش “Choose Exchange” شما می ‌توانید از بین صرافی‌ های فهرست شده، یکی را به عنوان صرافی تحت مدیریت خود انتخاب کنید و بازی را ادامه دهید. انتخاب صرافی در این بخش اختیاری است، اما به شما پاداش مشخصی می ‌دهد. در صورتی که اخبار همستر کمبات را دنبال کنید حتما شنیده اید که انتخاب صرافی در آینده ممکن است با نقد کردن امتیازها و تبدیل دارایی ‌های کاربران به پول مرتبط باشد. با این حال، در حال حاضر هیچ اطلاعات موثقی در این خصوص وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، منتظر اخبار و به روز رسانی ‌های رسمی بازی باشید.

بخش exchange در ربات همستر

صرافی هایی که در این بخش می توانید انتخاب کنید به شرح زیر می باشد:

 • Binance
 • Bybit
 • OKX
 • BingX
 • HTX
 • Kucoin
 • Gate.io
 • MEXC
 • Bitget

صفحه اصلی همستر کامبت

در صفحه اصلی همستر سه گزینه برای ادامه بازی به شما نمایش داده می شود که هر کدام داده های مهمی را در اختیار شما قرار می دهد:

 • درآمد به ازای هر کلیک (Earn per tap): این عدد نشان می ‌دهد که با هر بار کلیک روی ربات همستر، چه تعداد توکن بازی به دست می ‌آورید. به عبارت دیگر، این شاخص نشان ‌دهنده نرخ درآمد شما از طریق کلیک کردن است. با استفاده از بخش Boost، می توانید این عدد را افزایش دهید و در نتیجه، درآمد خود را از طریق کلیک کردن بیشتر کنید.
 • سکه های مورد نیاز برای ارتقا سطح (Coins to level up): این شاخص نشان می ‌دهد که برای ارتقا سطح کاربری خود به سطح بعدی، به چه تعداد سکه (ارز بازی) نیاز دارید. در مجموع، 10 سطح کاربری در بازی Hamster Kombat تعریف شده است.
 • سود هر ساعت (Profit per hour): این عدد نشان می‌ دهد که به طور خودکار و در هر ساعت، چه تعداد توکن از طریق فعالیت‌های بخش Mine به دست می ‌آورید. به عبارت دیگر، این شاخص نشان ‌دهنده نرخ درآمد غیرفعال شما در بازی است.

در پایین صفحه، می توانید تعداد توکن های درون بازی و سطح کاربری خود را مشاهده کنید. تصویر همستر هم محلی است که برای به دست آوردن توکن‌ های درون بازی باید روی آن کلیک کنید.

میزان شارژ

این عدد نشان می ‌دهد که چند بار دیگر می ‌توانید روی همستر کلیک کنید تا توکن به دست آورید.

بخش Bosst

با کمک این قابلیت می توانید کارایی ربات همستر را به طور موقت افزایش دهید و در نتیجه، توکن‌ های بیشتری به دست آورید. با کلیک روی Boost، می توانید گزینه‌ های بهبود شرایط بازی را مشاهده کنید. البته دقت داشته باشید، در صورتی که دارایی شما اندک باشد، نمی توانید این قابلیت ‌ها را فعال کنید.

بخش boost همستر

گزینه‌ های موجود در بخش Boost به شرح زیر است:

 • Full Energy: این گزینه به شما امکان می ‌دهد تا میزان انرژی خود را به طور کامل بازیابی کنید. می ‌توانید روزانه شش بار و به فاصله یک ساعت از این گزینه استفاده کنید.
 •  Turbo: این گزینه به طور موقت، توکن‌ های قابل برداشت شما را به طور قابل توجهی افزایش می ‌دهد. در حال حاضر این گزینه فعال نیست.
 • Multitap: با افزایش سطح این گزینه، می ‌توانید تعداد توکن ‌های دریافتی در هر کلیک را افزایش دهید؛ در اولین ورود به ازای هر کلیک 2 توکن همستر دریافت می کنید که با استفاده از این بخش می توانید آن را افزایش دهید.
 • Energy limit: با افزایش سطح این گزینه، سرعت پر شدن میزان انرژی شما افزایش می ‌یابد.

بخش boost همستر

بخش Mine ربات Hamster Kombat

تب ماین در بازی همستر کمبات، امکانات مختلفی را برای استخراج خودکار توکن در اختیار شما قرار می ‌دهد. این تب شامل گزینه های زیر است:

 • Market
 • PR&Team
 • Legal
 • Specials
 • Daily combp

بخش Mine دو کاربرد اصلی دارد که در ادامه توضیح داده شده است:

افزایش Profit per hour

با استفاده از گزینه های Market، PR&Team، Legal و Specials می ‌توانید فرایند استخراج را به طور چشمگیری تسریع و آن را به طور خودکار انجام دهید. برخلاف بازی ‌های مشابه که از ابزارهایی مانند اتوکلیکر یا ربات ‌های کلیک کننده استفاده می‌ کنند، همستر کمبات با ارائه کارت ‌های متنوع، تجربه ‌ای منحصر به فرد را برای کاربران خود رقم می زند. این کارت‌ ها با الهام از صرافی‌ های ارز دیجیتال طراحی شده ‌اند و علاوه بر ارتقای فرایند استخراج، به درک بهتر مفاهیم اولیه دنیای کریپتوکارنسی کمک می کنند.

با خرید هر کارت، به میزان Profit شما افزوده می شود. به بیانی واضح تر مثلا اگر بتوانید Profit خود را به 30 هزار برسانید، در هر ساعت 30 هزار ارز همستر به صورت خودکار به حساب شما واریز می شود.

بخش mine همستر کامبت

بخش Daily Combo و کارت های روزانه

در بخش Daily Combo می توانید به ازای پیدا کردن 3 کارت خاص، 5 میلیون ارز همستر دریافت کنید. توجه داشته باشید که این بخش هر 24 ساعت ریست می شود. کارت های این بخش را می توانید از میان کارت های موجود در بخش Market PR&Team، Legal و Specials پیدا کنید.

توجه داشته باشید در پیج های اینستاگرام مختلف، کانال های تلگرام و اکانت های توییتر افراد  مختلف در سطح جهان، هر فردی که زودتر این 3 کارت را تشخیص دهد، معمولا آن را به اشتراک می گذارد. پس شما با دنبال کردن این سبک کانال ها می توانید این 3 کارت را پیدا کرده و روزانه 5 میلیون ارز همستر دریافت کنید. در اریترون نیز کارت های امروز همستر مدام آپدیت می شوند.

بخش daily combo ربات همستر

بخش Friends ربات Hamster Kombat

با ورود به بخش Friends بازی همستر کمبات، می‌ توانید از دوستان خود برای ملحق شدن به این بازی دعوت کنید. مکانیزم دعوت بسیار ساده است:

 • لینک یا کد رفرال خود را از بخش Friends دریافت کنید.
 • لینک را برای دوستانتان ارسال کنید یا کد را در اختیار آنها قرار دهید.
 • با پیوستن دوستانتان به بازی از طریق لینک یا کد، شما پاداش دریافت خواهید کرد.

دعوت از دوستان در بازی همستر

برای هر دوست عادی که از طریق شما به بازی بپیوندد، 20,000 توکن و برای هر کاربر با اکانت پرمیوم تلگرام 25,000 توکن دریافت می کنید. لازم به ذکر است که هر چقدر سطح کاربر دعوت شده توسط شما افزایش پیدا کند، به همان نسبت نیز شما پاداش دریافت خواهید کرد. به طور مثال اگر کاربر دعوت شده توسط شما که از نسخه رایگان تلگرام استفاده می کند، بتواند خود را به سطح Gold برساند، به شما بیشتر از 3 هزار توکن همستر تعلق می گیرد.

سطح کاربر دعوت شده میزان پاداش برای کاربر دعوت شده عادی میزان پاداش برای کاربر دعوت شده پریمیوم
Silver +20000 +25000
Gold +30000 +50000
Platinum +40000 +75000
Diamond +60000 +75000
Epic +100000 +100000
Legendary +250000 +150000
Master +500000 +1000000
Grandmaster +1000000 +2000000
Lord +3000000 +6000000

بخش Earn در ربات Hamster Combat

در این بخش، با انجام چالش‌ ها و فعالیت‌ های مختلف، می‌ توانید توکن‌ های درون بازی را به دست آورید و از آنها برای ارتقای سطح یا افزایش قدرت استفاده کنید. بخش Earn شامل دو قسمت است:

بخش earn همستر کمبات

قسمت Daily reward

اولین گزینه از این بخش Daily Reward است. با ورود به این بخش، می توانید هدیه‌ روزانه‌ خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید اگر دریافت جایزه خود در این بخش را حتی یک روز به تعویض بیندازید، دوباره، جوایز از روز اول برای شما حساب می شوند. در جدول زیر میزان پاداش شما به ازای هر روز فعالیت در ربات همستر آورده شده است.

روز مقدار پاداش (ارز همستر)
اول 500
دوم 1K
سوم 2.5K
چهارم 5K
پنجم 15K
ششم 25K
هفتم 100K
هشتم 500K
نهم 1M
دهم 5M

قسمت Task list

در این بخش با مشاهده ویدئوهای تبلیغاتی همستر، عضویت در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام یا X (توییتر سابق)، انتخاب صرافی، شرکت در نظر سنجی ها و … می توانید پاداش دریافت کنید. به طور مثال به ازای عضویت در کانال تلگرام همستر می توانید 5000 توکن به عنوان پاداش دریافت کنید.

در حال حاضر تعداد اعضای کانال همستر به 27 میلیون می رسد؛ حالا اگر شما هم بخواهید عضو شوید احتمالا ناموفق خواهید بود چراکه سرورهای تلگرام برای پاسخ دهی به این میزان کاربر کار سختی دارند. به همین خاطر بهتر از اد لیست برای عضویت در کانال های تلگرام همستر استفاده کنید.

بخش Airdrop در ربات Hamster Combat

ایردراپ به توزیع رایگان توکن یا کوین یک پروژه بلاکچینی به کاربران اولیه و فعال گفته می‌ شود. همستر کمبات، خبر از برگزاری یک ایردراپ در آینده نزدیک داده است. اما اطلاعات دقیقی در مورد تاریخ و نحوه‌ انجام این ایردراپ منتشر نشده است. در داخل اپلیکیشن همستر کمبات تب “ایردراپ” وجود دارد که تسک هایی برای دریافت ایردراپ در آن لیست خواهد شد. با توجه به محبوبیت روزافزون این بازی، انتظار می‌رود که ایردراپ همستر کمبات با استقبال قابل توجهی روبرو شود.

بخش airdrop در ربات همستر

بخش کدهای مخفی همستر

با وارد کردن کد مورس همستر به صورت روزانه می توانید پاداش یک میلیونی دریافت کنید. البته این بخش نیاز به آموزش بیشتری دارد که در اریترون به آن پرداختیم. با سه بار کلیک روی گزینه Earn per tap رنگ همستر وسط بازی از آبی به قرمز تغییر می کند. سپس با وارد کردن کد مورس مخصوص همان روز می توانید پاداش خود را دریافت کنید.

کاربرد توکن همستر کمبات (Token utility)

کاربرد توکن در بازی به عنوان واحد پول رایج درون بازی خواهد بود که در حالت کلی می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • خرید آیتم ‌ها و مراحل درون بازی: این آیتم ‌ها و ارتقاها عملکرد شخصیت بازی، ظاهر آن یا سایر جنبه‌ های گیم پلی را می توانند بهبود دهند.
 • پرداخت برای دسترسی به محتوا یا رویدادهای انحصاری: محتوا می ‌تواند شامل آیتم‌ ها، شخصیت ‌ها، مراحل و … باشد. رویدادهای درون بازی هم می ‌توانند مسابقات، چالش ‌ها یا سایر فعالیت‌ هایی باشند که فقط برای بازیکنانی که برای آن پول پرداخت می ‌کنند، در دسترس است.
 • خرید خدمات مختلف درون بازی: خدمات درون بازی مانند پشتیبانی ویژه با هدف تسهیل بازی و سرعت بخشیدن به آن ایجاد شده اند.

کامیونیتی همستر کمبات

همستر کمبات وب‌ سایت اختصاصی خود را ندارد، اما کانال تلگرام اختصاصی این پروژه در تاریخ ۱۴ مارس راه ‌اندازی شد و در حال حاضر بیش از 27 میلیون عضو دارد. این کانال عموما برای به اشتراک گذاشتن اخبار استفاده می ‌شود و چندان تعامل یا بازخوردی از تیم سازنده بازی در این پلتفرم دیده نمی شود. حساب کاربری این پروژه در پلتفرم X (توییتر سابق) نیز نزدیک به 6 میلیون دنبال کننده دارد، اما بخش نظرات زیر این حساب کاربری قابل تامل است؛ زیرا پیام‌ های اسپم زیادی به چشم می خورد.

ربات همستر کمبات

قیمت Hamster Kombat

در حال حاضر، هیچ راه دقیقی برای پیش‌بینی قیمت ارز همستر کمبات قبل از لیست شدن آن در صرافی ‌ها وجود ندارد. اما می توان پیش بینی کرد که اگر این پروژه بتواند کاربران فعال زیادی را جذب کند و به محبوبیت بالایی دست پیدا کند، احتمال اینکه رشد قیمت قابل توجهی داشته باشد زیاد است. از میان پروژه های Tap-To-Earn تاکنون فقط می توان از قیمت لحظه ای نات کوین تلگرام اطلاع پیدا کرد؛ چراکه دیگر پروژه های Tap-To-Earn در صرافی ها لیست و قیمت گذاری نشده اند.

از طرفی اگر این پلتفرم بتواند به طور کارآمد و بدون مشکل به تعداد زیادی از کاربران خدمات ارائه دهد، اعتماد به این پروژه و تمایل به سرمایه ‌گذاری در آن افزایش خواهد یافت و قیمت همسترکمبات نیز روند صعودی را دنبال می کند. در نهایت یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت همسترکمبات و سایر ارزهای دیجیتال، شرایط کلی بازار است؛ اگر بازار ارزهای دیجیتال در رونق باشد، احتمال افزایش قیمت همسترکمبات نیز بیشتر خواهد بود. اما در صورتی که بازار ارزهای دیجیتال با افت چشمگیری همراه باشد، نه تنها قیمت Hamster Kombat بلکه قیمت سایر ارزهای دیجیتال هم افت چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

آیا همستر کمبات یک کلاهبرداری است؟

Hamster Kombat بر خلاف برخی بازی ‌هایی که در آن ها ماموریت های پیچیده ای برای بازیکنان در نظر گرفته شده است، صرفا برای سرگرمی طراحی شده است. این بازی فاقد وب ‌سایت است، نقشه راه شفافی ندارد و هویت تیم توسعه ‌دهنده‌ آن همچنان مخفی باقی مانده است. در حال حاضر هم مشخص نیست که آیا این بازی واقعا سودآور باشد یا خیر. با این حال، همستر کمبات صرفا یک بازی است و نیاز به هیچ سرمایه‌ گذاری مالی ندارد. بنابراین، اگر وقت آزاد دارید به نظر می رسد که ارزش امتحان کردن را دارد.

سخن پایانی

همستر کمبات یک بازی کلیکی تلگرامی است که این روزها در صدر توجهات قرار گرفته و بسیاری از کاربران را مجذوب خود کرده است. با وجود ابهامات موجود در مورد تاریخ دقیق ایردراپ، به نظر می رسد این بازی ساده و جذاب، فرصتی برای کسب درآمد احتمالی در آینده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه حتما اخبار همستر کمبات را از کانال های رسمی یا منابع معتبر دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا