آموزش ارز دیجیتالآموزش استخراجآموزش بیت کوین

آیا صنعت استخراج بیت کوین سقوط خواهد کرد؟

بسیاری از ماینرهای بیت کوین در شرایط سختی قرار دارند و تعداد کمی از آنها ممکن است سقوط کنند، اما کارشناسان می گویند این صنعت اینجاست تا حضور داشته باشد و بماند. استخراج بیت کوین شامل تعادل ظریف بین چندین بخش متحرک است. ماینرها در حال حاضر باید با هزینه های سرمایه ای و عملیاتی، تعمیرات غیرمنتظره، تاخیر در حمل و نقل محصول و مقررات غیرمنتظره مواجه شوند که می تواند از کشوری به کشور دیگر  و در مورد ایالات متحده، از ایالت به ایالت دیگر متفاوت باشد. علاوه بر این، آنها همچنین مجبور بودند با افت شدید بیت کوین (BTC) از 69000 دلار به 17600 دلار مبارزه کنند.

صنعت استخراج بیت کوین

علیرغم اینکه قیمت بیت کوین 65 درصد نسبت به بالاترین حد خود کاهش یافته است، اجماع عمومی بین ماینرها این است که آرامش خود را حفظ کرده و ادامه دهند، اما این بدان معنا نیست که بازار هنوز به پایین ترین سطح خود رسیده است.

نیک هنسن، مدیرعامل Luxor، در یک پنل انحصاری استخراج ‌کنندگان بیت ‌کوین که توسط Cointelegraph میزبانی شد، گفت: “قطعاً در شرکت ‌های سهامی عام یا حداقل حتی نه فقط در شرکت‌ های سهامی عام، کاهش سرمایه وجود خواهد داشت. احتمالاً نزدیک به 4 میلیارد دلار ASICهای جدید وجود دارد که باید با خروج آنها پرداخت شود و این سرمایه دیگر در دسترس نیست.”

هانسن توضیح داد:

“صندوق های تامینی خیلی سریع پر می شوند. من فکر می کنم برای استخراج کنندگان 3 تا 6 ماه طول می کشد تا استخراج کنند. بنابراین ما خواهیم دید که چه کسی عملیات خوبی دارد و چه کسی می تواند از این محیط کم حاشیه جان سالم به در ببرد.”

وقتی از ماگدالنا گرونوسکا، مشاور PRTI Inc. در مورد چالش‌ها و انتظارات آینده صنعت استخراج بیت‌کوین سؤال شد، گفت: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که در این گذار به اقتصاد کم کربن و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای داشتیم، سرمایه‌گذاری کم در فناوری و زیرساخت توسط بخش دولتی و خصوصی بود. چیزی که من فکر می کنم در مورد استخراج بیت کوین واقعا شگفت انگیز است این است که واقعاً یک روش کاملاً جدید برای تأمین مالی یا یارانه برای توسعه زیرساخت های مدیریت انرژی یا زباله ارائه می دهد. و این راهی است که فراتر از مسیرهای سنتی مالیات دهندگان یا نرخ برق است، زیرا این روش مبتنی بر یک سیستم صرفاً ظریف انگیزه های اقتصادی است.

آیا بیت کوین محیط زیست را نابود می کند؟

جو برنت، تحلیلگر Blockware Solutions گفت: همانطور که بحث میزگرد به تأثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین و این فرض عمومی مبنی بر اینکه مصرف انرژی بیت کوین تهدیدی برای کره زمین است تغییر کرد:

فکر می‌کنم استخراج بیت‌کوین برای محیط ‌زیست بد نیست، فکر می‌کنم در هر صورت، انگیزه بیشتری برای تولید انرژی ایجاد می‌کند، قابلیت اطمینان شبکه و انعطاف‌ پذیری را بهبود می ‌بخشد و همچنین گمان می‌کنم احتمالاً در دراز مدت نرخ برق خرده ‌فروشی را کاهش می‌دهد.

به گفته برنت، «ماشین بیت کوین یک نعمت برای تولید انرژی ارزان است و این موضوع برای همه بشریت خوب است.»

آیا استخراج صنعتی بیت کوین باعث تسریع «پذیرش انبوه» ارز دیجیتال مورد انتظار می شود؟

تاد اسی، مدیرعامل Hashworks، در مورد تسلط ماینینگ بیت کوین، آینده صنعت و اینکه آیا رشد استخراج صنعتی در نهایت می تواند منجر به پذیرش انبوه رمزارزها شود یا خیر، گفت:

“من معتقدم که بیشتر ماینینگ های آینده در میانه انجام خواهد شد یعنی آمریکای شرقی و شمالی و تا حدودی آسیا. بسته به اینکه در نهایت چقدر می توانند انجام دهند و این واقعاً گویای در دسترس بودن منابع طبیعی و هزینه برق است.»

در حالی که به راحتی می توان فرض کرد که هم افزایی رو به افزایش بین شرکت های بزرگ انرژی و استخراج بیت کوین به اعتبار بیت کوین به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری می افزاید و احتمالا پذیرش انبوه آن را تسهیل می کند، هانسن با این موضوع مخالفت کرد.

هانسن گفت:

«نه، قطعاً نه، اما این چیزی است که زندگی همه را تغییر می‌دهد، چه بدانند و چه ندانند. قرار است انرژی، بازارهای انرژی و نحوه تولید و مصرف آن در ایالات متحده را متحول کند. و به طور کلی، باید به طور قابل توجهی وضعیت انسان را در طول زمان بهبود بخشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا