تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالتحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال

تحلیل ارز زد کش

تحلیل ارز زدکش با استفاده از ابزارهای مختلفی نظیر تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال امکان‌پذیر بوده و شما می‌توانید برای دسترسی به فرصت‌های مناسب جهت سرمایه‌گذاری در مطلوب‌ترین شرایط ممکن، از آن‌ها استفاده کنید. خرید و فروش ارز دیجیتال در مقایسه با دیگر بازارهای مالی تخصصی‌تر بوده و تا زمانی که شما اصول مهم حاکم بر این بازار را نشناسید آنچنان که باید نمی‌توانید در آن عملکرد درست و قابل قبولی داشته باشید.

برای تحلیل ارز زد کش باید قبل از هر چیزی بدانید که ارز دیجیتال زد کش چیست و همچنین ابزارهای کاربردی برای این منظور را بشناسید. زدکش یک انشعاب از رمز ارز بیت کوین بوده و دارای ۲۱ میلیون واحد است. به عبارت دیگر ایجاد ارز زدکش با استفاده از کدهای بیت کوین صورت گرفته است و این رمز ارز بلاک چین مختص به خود را دارد.

منتهی بر خلاف بیت کوین و همچنین دیگر ارزهای دیجیتال انجام تراکنش‌های خصوصی در آن امکان‌پذیر است. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با شرایط تحلیل زد کش ارائه خواهد شد. ناگفته نماند که اگر می‌خواهید بدانید، بیت کوین و اتریوم چیست به صفحه مقالات سایت اریترون مراجعه کرده و با صرف چند دقیقه زمان و مطالعه مقالات مربوطه این موارد را نیز بیشتر بشناسید.

تحلیل ارز دیجیتال زد کش

تصویر کوین ارز زد کش

برای آنکه بتوانید تحلیل درستی از ارز زد کش داشته باشید قبل از هر چیزی باید بدانید تحلیل فاندامنتال و همچنین تحلیل تکنیکال چیست و برای این منظور چگونه باید مورد استفاده قرار بگیرند. زیرا همانطور که در ابتدای مطلب نیز به این نکته اشاره شد از جمله مهم‌ترین ابزارهای کاربردی برای تحلیل زد کش به شمار می‌روند.

روش‌های تحلیل ارز زد کش

برای تحلیل ارز زدکش روش‌های مختلفی وجود دارد. بنابراین شما باید بر اساس نوع سرمایه‌گذاری و همچنین بر حسب نیاز خود بتوانید از بین روش‌های موجود گزینه مناسب و کاربردی برای این منظور را انتخاب کنید. در ادامه مهمترین و کاربردی‌ترین روش‌های تحلیل zec معرفی شده و همچنین مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  • تحلیل zec به روش تکنیکال

یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های تحلیل ارز زدکش روش تکنیکال است که معمولاً در این روش به منظور پیش بینی قیمت ارز زد کش در آینده عناصر مختلفی نظیر حجم معاملات، عملکرد تاریخی قیمت، روند قیمتی، شاخص‌ها و الگوهای نمودار مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد. در واقع منظور از تحلیل تکنیکال ارز زدکش همان پیش بینی شرایط بازار قیمت آن برای آینده بر اساس عناصر و اطلاعات موجود است. معمولاً برای تحلیل تکنیکال نیز ابزارهای مختلفی به کار می‌روند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل میانگین متحرک همگرایی و واگرایی، شاخص قدرت نسبی و حجم متعادل هستند.

  • تحلیل zec با استفاده از تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال زدکش یکی دیگر از روش‌های مناسب برای تحلیل زد کش بوده و این شیوه تحلیل، اغلب به منظور تعیین ارزش ذاتی ارز زدکش مورد توجه قرار دارد. در واقع در این شیوه از تحلیل سرمایه‌گذارها از طریق به کارگیری عوامل خارجی و داخلی تشخیص دهند که آیا ارزش گذاری این دارایی به صورت درست و صحیح صورت گرفته است. معمولاً سرمایه‌گذاران برای تحلیل ارز زد کش به طریق فاندامنتال از اطلاعات مهمی نظیر حجم معاملات، توسعه دهندگان، میزان رشد شبکه، وایت پیپر و مارکت گپ بهره می‌برند.

میانگین ارزش معاملات زدکش در تایم فریم

تصویر ارز دیجیتال زد کوین

شاخص میانگین ارزش معاملات، حجم معاملات و همچنین میزان علاقه سرمایه‌گذاران به فروش و خرید این رمز ارز را در بازه زمانی معین شده نشان می‌دهد. بنابراین زمانی که می‌خواهید در یک بازه زمانی خاصی از حجم معاملات و شرایط بازار رمز ارز زدکش مطلع شوید می‌توانید از شاخص میانگین ارزش معاملات بهره ببرید.

معمولا در این شیوه شما باید یک بازه زمانی خاص را در جدول انتخاب کرده و سپس نتیجه تحلیل آن را در انتهای جدول مشاهده کنید. نتیجه‌ای که در انتهای این جدول برای شما به نمایش در می‌آید شامل یک پیشنهاد است که این پیشنهاد می‌تواند دعوت به خرید یا فروش باشد. گاهی اوقات نیز به شما پیشنهاد می‌شود که در بازه زمانی انتخاب شده از خرید یا فروش ارز زدکش خودداری کنید. گاهی اوقات نیز دعوت به خرید یا فروش با واژه اکیداً به همراه بوده و مطابق با بررسی‌های صورت گرفته از شما درخواست می‌شود که اکیداً برای فروش یا خرید وارد عمل شوید.

نمودارهای آنچین

در نمودارهای آنچین داده‌ها و اطلاعات بسیار مهمی وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها وضعیت کلی بازار ارز دیجیتال زد کش را مورد بررسی قرار دهید. در واقع اطلاعاتی که از طریق نمودارهای آنچین به دست می‌آیند، شامل نرخ هش، تعداد معاملات، درآمد ماینرها، تعداد کیف پول‌های فعال و ارزش کل قفل شده است.

به عنوان مثال در این نوع از تحلیل ارز زدکش میزان زدکش موجود در اختیار نهنگ‌ها مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد. در صورتی که در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شود نهنگ‌ها مقدار زیادی از توکن زدکش را در اختیار دارند و درصد کم آن در اختیار کاربران است باید گفت که بازار به شکل چشمگیری روند کاهشی پیدا خواهد کرد. زیرا نهنگ‌ها می‌توانند قیمت بازار را کنترل کنند. از اینرو در مواقعی که بیشترین مقدار ارز زدکش در اختیار نهنگ‌ها قرار دارد، سرمایه‌گذاری در آن چندان مساعد نبوده و تحلیلگران به تریدرها توصیه می‌کنند در چنین شرایطی از سرمایه‌گذاری در این شبکه خودداری کنند.

سوالات متداول

  1. از چه روش‌هایی می‌توان اقدام به تحلیل ارز زدکش کرد؟

برای تحلیل زد کش روش‌ها و ابزارهای مختلفی نظیر تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال، نمودارهای آنچین، شاخص میانگین ارزش معاملات و غیره وجود دارد.

  1. تحلیل فاندامنتال برای تحلیل ارز زد کش چه کاربری دارد؟

در تحلیل فاندامنتال سرمایه‌گذارها از طریق به کارگیری عوامل خارجی و داخلی تشخیص دهند که آیا ارزش گذاری این دارایی به صورت درست و صحیح صورت گرفته است یا خیر.

  1. در تحلیل تکنیکال ارز زد کش چه مواردی مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

در این روش به منظور پیش بینی قیمت ارز زد کش در آینده عناصر مختلفی نظیر حجم معاملات، عملکرد تاریخی قیمت، روند قیمتی شاخص‌ها و الگوهای نمودار مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا