اخبار بیت کویناخبار ارز دیجیتال

شرکت JpMorgan: پیش‌بینی قیمت 146 هزار دلاری بیت کوین

بر اساس گزارش افتتاحیه انتشارات جدید شرکت JpMorgan در هفته گذشته، این شرکت به سرمایه‌گذاری‌های جایگزین از جمله دارایی های دیجیتال پرداخت.

زز و در کوتاه مدت، یعنی در سال 2022، ممکن است سطح 73,000 دلار هدف بعدی قیمت باشد.

او در این خصوص اظهار داشته است:

دارایی‌های دیجیتال در یک روند صعودی ساختاری چند ساله قرار دارند اما به دلیل این که بیت کوین به محدوده خرید بیش از حد بازگشته است، نقطه ورود فعلی، برای یک سرمایه‌گذاری با چشم‌انداز 12 ماهه، از نظر ما چندان جذاب نیست.

او همچنین به این موضوع پرداخت که خیز افراد به سمت دارایی‌های دیجیتال و BTC برای در امان ماندن از تورم‌هایی که در بازار است، باعث شد در ماه اکتبر شاهد سیر عظیمی از توجه و علاقه به این دارایی‌ها باشیم. او همچنین خوش‌بینی خود را نسبت به بیت کوین در ادامه اینگونه بیان کرد که:

با شکست خوردن طلا در مقابل پاسخگویی به نگرانی‌های مربوط به تورم، جذابیت بیت کوین به عنوان یک سرمایه امن و مناسب نیز افزایش یافته است.

این تحلیلگر معتقد است رقابت BTC با طلا همچنان ادامه خواهد داشت و با ورود توده جدید از سرمایه‌گذاران به این عرصه، افزایش قیمت خوبی را در این عرصه شاهد خواهیم بود.

البته Panigirtzoglou تاکید کرد که برای محقق شدن پیش بینی قیمت 146,000 دلار، میزان نوسانات قیمت ارز دیجیتال Bitcoin باید تا حد زیادی کاهش پیدا کند تا سرمایه‌گذاران بیشتر و جدیدتر، با خیالی آسوده به سراغ سرمایه‌گذاری این ارز بیایند.

وی افزود که در حال حاضر، نوسانات قیمت BTC تا 5 برابر بیشتر از نوسانات طلا می‌باشد و همین امر باعث می‌شود که قیمت بیت کوین در حوالی 35,000 دلار تخمین‌زده شود.

با این وجود، این گزارش به این موضوع اشاره داشت که نوسانات بیت کوین در حال کاهش است و در آغاز سال 2022  سطح 73,000 دلار را می‌تواند در بر داشته باشد. Panigirtzoglou همچنین گفت که BTC آنقدر غیر قابل پیش‌بینی است که صعود به بالای 146,000 دلار و یا سقوط به کمتر از 30,000 دلار، هر دو محتمل می‌باشد.

این اولین باری نیست که سطح 146,000 دلار از جانب این بانک سرمایه‌گذاری، به عنوان قیمت بلند مدت BTC پیش‌بینی شده است. آنها ابتدا در آغاز سال 2021 این پیش‌بینی را ارائه دادند و به رقابت بیت کوین با طلا به عنوان دارایی جایگزین پرداختند.

ضمن این که شرکت JPMorgan معتقد است اصلی‌ترین موضوعی که باعث رشد فعلی Bitcoin شده ، این است که سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی، این دارایی دیجیتال را جایگزین مناسب‌تری نسبت به طلا، در برابر تورم می‌دانند؛ برخی از سرمایه‌گذاران نهادی، با فروش طلای خود، به خرید بیت کوین پرداختند.

همه این‌ها در حالی است که مدیرعامل این بانک بزرگ همچنان هیچ علاقه‌ای به BTC یا دارایی‌های دیجیتال دیگر ندارد و مردم را به پرهیز از این عرصه فرا می‌خواند. به گفته او، این دسته از دارایی‌ها برای او هیچ اهمیتی ندارد اما مشتریان بانک علاقه شدیدی به آنها نشان داده‌اند.

منبع: بیت کوین دات کام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا