ثبت نام و دریافت ۱۰۰ نات کوین
اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

عملکرد آلت کوین ها بعد از هاوینگ بیت کوین چطور خواهد بود؟

همانطور که می دانید هاوینگ بیت کوین برای ۲۰ آوریل برنامه ریزی شده است. این رویداد قرار است نقطه  عطفی برای آلت کوین ها نیز باشد. در گذشته، چند ماه بعد از اینکه هاوینگ اتفاق می افتاد نفوذ و تسلط بیت کوین بر بازار کاهش پیدا می کرد. کم شدن تسلط بیت کوین بر بازار، اغلب باعث ورود جریان بیشتر سرمایه به سمت سایر ارزها (آلت کوین ها) می شد.

بسیاری از این آلت کوین ها پس از رسیدن بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخی در سال ۲۰۲۴، اخیراً به رکوردهای جدیدی دست یافته اند و انتظار می رود پس از رویداد هاوینگ بیت کوین، رکوردهای قبلی خود را پشت سر بگذارند.

افزایش قیمت آلت کوین ها چند ماه بعد از هاوینگ

تحلیل تکنیکال بیت کوین با در نظر گرفتن تحلیل آن چین نشان می دهد وقتی که قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ افزایش پیدا کند؛ سرمایه گذاران پول و توجه خود را به سمت آلت کوین ها می برند و موج جدیدی را شروع خواهند کرد. این هجوم سرمایه جدید معمولا منجر به افزایش قیمت موقت آلت کوین ها و افزایش نوسانات در بازار می شود. وقتی به گذشته (خصوصا پس از هاوینگ دوم و سوم) نگاه می کنیم می بینیم که بعد از هاوینگ تغییرات قابل توجهی در بازار اتفاق می افتد.

امکان معاملات اهرم دار و کسب سود از بازار نزولی

اغلب این تغییرات مربوط به آلت کوین ها می باشد. در واقع می توان گفت آلت کوین ها بعد از رویداد هاوینگ عملکرد بهتری از بیت کوین در گذشته داشته اند. در شش تا دوازده ماه پس از هاوینگ، قیمت بیت کوین معمولا در سطح بالاتری تثبیت می شود یا به افزایش ادامه می دهد؛ در این شرایط توجه بازار اغلب به سمت آلت کوین ها معطوف می شود.

این تغییرات در کنار کاهش تسلط بیت کوین به بازار، معمولا باعث افزایش ناگهانی ارزش آلت کوین ها می شود و یک دوره صعودی خوب برای رمز ارزهایی به غیر از بیت کوین ایجاد می کند. همانطور که می دانید بعد از هاوینگ پاداش استخراج بلاک ها نصف می شود. حالا اگر سختی استخراج هم دشوارتر شود؛ معمولا ماینرها ارزیابی می کنند که آیا استخراج بیت کوین برای آنها همچنان سود آور است یا خیر؟

وقتی این اتفاق بیفتد، ممکن است بخشی از پولی که روی بیت کوین سرمایه گذاری شده است وارد بازار آلت کوین ها شود. اما چطور؟ اگر پس از هاوینگ، استخراج بیت کوین برای ماینرها سود خوبی نداشته باشد؛ آنها استراتژی خود را تغییر می دهند و به دنبال ماین کردن دیگر ارزها می روند. این موضوع نیز می تواند باعث افزایش ارزش بازار آلت کوین ها شود.

امکان معامله بیش از ۱۱۰۰ ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا