آموزش ارز دیجیتال

معرفی 5 ارز دیجیتال برتر برای استیکینگ در تراست ولت

اگر قصد ترید کردن ارز دیجیتال را ندارید و به هر دلیلی امکان استخراج آن میسر نبود، جهت کسب درامد با سود نسبتا بالا، استیکینگ در تراست ولت (Trust Wallet) را پیشنهاد می کنیم، این روش به این صورت است که مقداری ارز دیجیتال در کیف پول تراست ولت نگهداری می کنید، مثلا مقداری خرید سولانا انجام می دهید و آن را در کیف پول تراست ولت قفل می کنید، تا پایان موعد مقرر امکان معامله آن وجود ندارد و در نهایت از سود سالانه آن بهره مند می شوید.

با بررسی های تخصصی انجام شده 5 ارز ذیل برای استیکینگ در تراست ولت سود قابل توجهی دارد:

 1. سولانا(SOL)
 2. اتریوم(ETH)
 3. اتم(ATOM)
 4. ترون(TRX)
 5. کاردانو(ADA)

بهترین ارز برای استیک در تراست والت با سود بالا

تراست ولت یکی از کیف پول های معتبر بین کاربران ارز دیجیتال بوده که امکان استیک ارزهای دیجیتال به محبوبیت آن اضافه کرده است. مزایای استیکینگ در تراست ولت شامل کسب سودهای سالیانه نسبتا بالا، استفاده آسان، امنیت زیاد و پشتیبانی از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال برای استیکینگ است.

سولانا (SOL)

solana ارز

سولانا (Solana) به عنوان یکی از سریع ‌ترین، امن ‌ترین و مقیاس ‌پذیرترین بلاکچین ‌های حال حاضر شناخته می ‌شود که با هدف ارائه راه ‌حلی نوین برای چالش ‌های بلاکچین ‌های سنتی مانند کارمزدهای بالا، تراکنش ‌های کند و مقیاس پذیری محدود پا به عرصه گذاشته است. سولانا، مانند سایر بلاکچین ‌های مبتنی بر اثبات سهام، از استیکینگ برای تأمین امنیت شبکه خود استفاده می ‌کند. در فرآیند استیکینگ سولانا، توکن های SOL توسط کاربران قفل می شوند و تا پایان دوره استیکینگ قابل استفاده یا معامله نخواهند بود. این توکن ها در اختیار اعتبارسنج ‌ها قرار می گیرند تا وظایف خود را که شامل تایید تراکنش ها و اضافه کردن بلاک های جدید به بلاکچین است، انجام دهند.

سولانا را می توان از دو طریق پیوستن به استخرهای سپرده گذاری و کیف پول تراست ولت استیک کرد. در استخر استیکینگ، شما به جای شرکت مستقیم در فرآیند اعتبارسنجی، به یک گروه از کاربران به نام استخر استیکینگ می ‌پیوندید. رویکرد های مختلفی برای انتخاب اعتبار سنج در این روش وجود دارد. برای مثال مدیران استخر ممکن است با توجه به معیارهای مدنظر خود مانند امنیت، قابلیت اطمینان و … اعتبارسنج را انتخاب کنند یا برخی از استخرها از الگوریتم ‌های پیچیده برای خودکارسازی فرآیند انتخاب اعتبارسنج کمک بگیرند.

از آنجایی که استیک سولانا از طریق تراست ولت بسیار ساده است، اغلب کاربران این روش را ترجیح می دهند. در این روش شما کافی است که کیف پول تراست ولت خود را از توکن های سولانا شارژ کنید. سپس وارد قسمت دیسکاور شوید و ارز دیجیتال سولانا را انتخاب کرده و با توجه به APR ایی که به شما می ‌دهد، مقدار سولانایی که می ‌خواهید را استیک کنید. قیمت سولانا در حال حاضر در حدود 169.50 دلار است و نرخ سود سالانه آن برای استیکینگ در تراست ولت می تواند به بیش از 10% برسد.

اتریوم (ETH)

استیک اتریوم فرآیندی است که در آن با قفل کردن مقدار مشخصی اتریوم (ETH)، به یک اعتبارسنج تبدیل می شوید که مسئولیت تأیید و پردازش تراکنش ها، ذخیره داده ها و اضافه کردن بلوک های جدید به بلاکچین را بر عهده دارد. اعتبارسنج ها به صورت تصادفی برای ایجاد بلوک های جدید انتخاب می شوند و پاداشی به صورت سود روی اتر قفل شده خود دریافت می کنند.

استیک در اتریوم با تغییر از مکانیزم اجماع اثبات کار (Proof-of-Work) به اثبات سهام (Proof-of-Stake) امکان پذیر شد. این انتقال، نیاز به ماینرها را که از مقادیر زیادی انرژی برای حل مسائل ریاضی پیچیده در ازای پاداش استفاده می کردند را برطرف کرد و اعتبارسنج های شبکه به طور تصادفی از استخر استیک کنندگانی که اتر خود را قفل کرده اند انتخاب می شوند. استیک اتریوم برای مشارکت کنندگان یک جریان درآمدی غیرفعال فراهم می کند و به ایمن سازی ارتقاء لایه اجماع شبکه، که قبلاً با نام اتریوم 2.0 شناخته می شد، کمک می کند.

Ethereum ارز

در حال حاضر دو روش برای استیکینگ اتریوم وجود دارد:

 • استیکینگ مستقیم اتریوم: در این روش شما باید حداقل 32 اتریوم (ETH) در کیف پول تراست ولت خود داشته باشید تا به یک اعتبارسنج در شبکه تبدیل شوید. در ازای این کار، شما پاداش سالانه ای به صورت ETH دریافت می کنید؛ البته توجه داشته باشید که توکن های شما در طول فرآیند استیکینگ قفل می شود و به مدت حدود 10 تا 12 ماه قابل دسترسی نخواهد بود.
 • استیکینگ غیرمستقیم اتریوم: در استیکینگ غیرمستقیم، شما اتریوم خود را به یک پلتفرم غیرمتمرکز مانند لیدو (Lido) واگذار می کنید و با استفاده از تراست ولت به استیک اتریوم می ‌پردازید. تراست ولت اتریوم ‌های شما را در این پلتفرم استیک می ‌کند و شما ‌درصدی از پاداش های استیکینگ را متناسب با مقدار اتریوم خود دریافت خواهید کرد. مهم ترین مزیت این روش این است که ETH شما قفل نمی شود و می توانید در هر زمان آن را برداشت کنید. علاوه بر این این روش به شما امکان می دهد تا با هر مقدار ‌اتریوم در تراست ولت استیک کنید.

با شرکت در استیک، نه تنها می توانید در عین حال که برای تلاش های خود پاداش کسب می کنید، به تضمین یکپارچگی و ثبات شبکه اتریوم نیز کمک کنید.

اتم (ATOM) ارز ATOM

کازماس ‌(Cosmos) اولین بستری است که بلاکچین ‌های مختلف را به هم وصل می ‌کند و به عنوان اینترنت بلاکچین ها شناخته می ‌شود. اتم (ATOM)، توکن بومی این شبکه است و به عنوان بهترین ارز برای استیک در تراست والت به شمار می رود. کاربران با استیک کردن اتم، می توانند به امنیت و کارایی شبکه کمک کنند و در ازای این کار، پاداش دریافت کنند.

برای استیک کردن اتم در تراست ولت، ابتدا باید مقداری توکن اتم را به کیف پول خود واریز کنید. سپس وارد صفحه مخصوص این ارز دیجیتال شوید و گزینه Stake را انتخاب کنید. در مرحله بعد، مقدار اتمی که می خواهید استیک کنید را مشخص کرده و در انتظار تأیید تراکنش باشید. بعد از اتمام این مراحل، سپرده گذاری شما آغاز خواهد شد. توجه داشته باشید که پس از شروع استیکینگ، به مدت 21 روز به توکن ‌های اتم خود دسترسی نخواهید داشت.

در حال حاضر سود سالانه استیکینگ اتم چیزی حدود 14.58 درصد است، اگرچه این نرخ سود کمی پایین ‌تر از نرخ استیکینگ اتم در صرافی ‌هایی مانند بایننس است، سادگی فرآیند استیکینگ در تراست ولت، آن را به گزینه ‌ای ایده آل برای کاربران مبتدی تبدیل می ‌کند.

ترون (TRX)

ترون ‌(TRON) پلتفرمی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که با هدف ایجاد انقلابی در دنیای سرگرمی و اشتراک گذاری محتوا پا به عرصه گذاشته است. این پلتفرم با استفاده از فناوری بلاکچین، واسطه ‌ها را حذف می ‌کند و به کاربران قدرت و کنترل بیشتری بر داده ‌ها و محتوای خود می ‌دهد. توکن بومی این شبکه ترون (TRX) است که نقشی حیاتی در این اکوسیستم ایفا می ‌کند و آن را به یکی از بهترین ارز ها برای استیک در تراست والت تبدیل کرده است.

توکن TRX به کاربران این امکان را می ‌دهد که از سازندگان و توسعه ‌دهندگان پشتیبانی کنند، به برنامه های DeFi دسترسی پیدا کنند، در حاکمیت شبکه مشارکت کنند و از طریق استیکینگ سود کسب کنند.

یکی از روش های نسبتا رایج برای کسب درآمد از ترون، استیکینگ آن در تراست ولت است. دارندگان این ارز دیجیتال با سپرده گذاری ترون خود در شبکه، سالیانه 5 درصد سود کسب کنند. استیک ترون در تراست والت فرآیندی ساده و سریع است که معمولاً بین 5 تا 10 دقیقه زمان می ‌برد. شبکه ترون از الگوریتم گواه اثبات سهام استفاده می ‌کند، به این معنی که استیک کنندگان در ازای تأیید تراکنش ‌ها و نمایندگی از شبکه، پاداش دریافت می ‌کنند.

ارز tron

برای استیک ترون در تراست والت، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کیف پول تراست والت خود را باز کنید.
 2. به بخش “Earn” بروید.
 3. ارز دیجیتال “TRX” را انتخاب کنید.
 4. روی دکمه “Stake” کلیک کنید.
 5. مقدار ترون مورد نظر خود را برای استیک انتخاب کنید.
 6. یک اعتبارسنج (Validator) را انتخاب کنید.
 7. روی دکمه “Confirm” کلیک کنید.

با انجام این مراحل، شما با موفقیت ترون خود را در شبکه استیک کرده اید و می توانید منتظر دریافت سود خود باشید.

کاردانو (ADA)

ارز ADA

کاردانو (Cardano) یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است که با هدف ارائه پلتفرمی امن، مقیاس پذیر و پایدار برای نسل جدید برنامه ‌های غیرمتمرکز (dApps) و قراردادهای هوشمند پا به عرصه گذاشته است. استیکینگ کاردانو یکی از راه های سریع و بدون دردسر، برای افزایش سرمایه است. بهترین روش برای این کار، استیک کردن ترون در کیف پول تراست ولت است. زیرا نه تنها انجام این فرآیند بسیار ساده است و حتی کاربران مبتدی هم می توانند انجام دهند، بلکه سود دهی خوبی نیز دارد.

با سپردن توکن های TRX خود به یک اعتبارسنج در شبکه ترون، می ‌توانید سالیانه تا 5 درصد سود کسب کنید. برای محاسبه میزان دقیق سود خود، می ‌توانید از ماشین حساب استیکینگ تراست والت استفاده کنید. این ابزار به شما امکان می ‌دهد تا با وارد کردن تعداد توکن ‌های TRX و انتخاب اعتبارسنج مورد نظر، میزان سود سالانه خود را به طور دقیق برآورد کنید.

نکات تکمیلی برای استیکینگ در تراست ولت

کسب سود از ارزهای دیجیتال تنها در شرایطی امکان پذیر است که شما آگاهانه سرمایه گذاری های خود را انجام دهید. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی به اندازه کافی تحقیق کنید. توجه به نکات زیر هم می تواند در افزایش میزان سود آوری شما از استیکینگ ارزهای دیجیتال در تراست ولت کمک کند:

 • سود حاصل از استیکینگ، یک روز پس از ثبت تراکنش محاسبه و به شما تعلق می ‌گیرد.
 • شما می ‌توانید در هر زمان به مقدار دارایی استیک ‌شده خود اضافه کنید و به این ترتیب، میزان سود دریافتی ‌تان را افزایش دهید.
 • فرآیند لغو استیکینگ مشابه استیکینگ است. شما می ‌توانید تمام یا بخشی از دارایی خود را unstake کنید. برای لغو استیکینگ، باید حداقل 3 روز از زمان شروع استیک گذشته باشد.
 • برای کاهش ریسک، دارایی خود را به چند بخش تقسیم کرده و آن را در چند اعتبارسنج مختلف استیک کنید.
 • قبل از استیک کردن، حتماً از فعال بودن اعتبارسنج مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.
 • به هزینه ‌های مرتبط با استیکینگ مانند کارمزد تراکنش ‌ها و سهم اعتبارسنج توجه کنید.
 • استیکینگ یک سرمایه گذاری بلندمدت است. انتظار سود فوری نداشته باشید و صبور باشید.

رمز ارز

جمع بندی

استیکینگ ارزهای دیجیتال در تراست ولت هر چند به عنوان روشی کارآمد برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال به شمار می رود، اما باید از دانش کافی در این حوزه برخوردار باشید تا بتوانید از سرمایه اولیه خود محافظت کنید و آن را افزایش دهید. در حال حاضر ارزهای دیجیتال مانند سولانا، اتریوم، ترون، کاردانو و … به عنوان بهترین ارز برای استیک در تراست ولت به شمار می روند. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که میزان سود استیکینگ ارزهای دیجیتال متغیر است و در طول زمان و باتوجه ‌به شرایط بازار رمزارزها و وضعیت شبکه هر بلاکچین تغییر می ‌کند.

 سود حاصل از استیکینگ خود را می توانید از صرافی ارز دیجیتال اریترون با کمترین کارمزد و بالاترین سرعت به صورت ریالی دریافت کنید. اقدام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا