اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

هاوینگ 2024 انجام شد و پاداش ماینرها به 450 بیت کوین کاهش یافت

رویداد مورد انتظار هاوینگ بیت کوین در تاریخ 19 آوریل با موفقیت به وقوع پیوست و منجر به کاهش نرخ تولید بیت کوین های جدید گردید. این رویداد که هر چهار سال یک بار رخ می دهد و پاداش استخراج کنندگان را نصف می کند. با اتمام هاوینگ 2024، پاداش روزانه ماینرها از 900 بیت کوین به 450 بیت کوین کاهش یافت.

هاوینگ و ETF روی قیمت بیت کوین تاثیر می گذارند

کارشناسان پیش بینی می کنند کاهش عرضه بیت کوین های جدید در بازار به همراه تقاضای زیاد از سوی صندوق های قابل معامله در بورس (ETF)، به عنوان محرکی برای افزایش قیمت بیت کوین عمل نماید. با این حال، بانک های بزرگی نظیر جی پی مورگان و دویچه معتقدند که هاوینگ، از قبل بر قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته است. با این حال تحلیل های مختلفی در مورد قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024 وجود دارد.

با وجود خوش بینی ها نسبت به دورنمای کوتاه مدت بیت کوین، عوامل کلان اقتصادی از جمله نشانه هایی مبنی بر توقف کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش تنش ها در خاورمیانه، ممکن است چالش هایی را به وجود بیاورد.

انتظار می رود هاوینگ بیشتر بر شرکت های استخراج کننده بیت کوین اثر بگذارد تا مستقیماً قیمت خود رمزارز را تحت تأثیر قرار دهد. ماینرها احتمالاً برای جبران کاهش درآمد ناشی از هاوینگ، دارایی های بیت کوین خود را به فروش خواهند رساند که می تواند در کوتاه مدت فشار فروشی را بر قیمت وارد کند.

با این حال، سرمایه گذاران بلند مدت کماکان می توانند در زمان افت قیمت ها اقدام به خرید نمایند. به لحاظ تاریخی، قیمت بیت کوین همواره 518 تا 546 روز پس از هاوینگ به اوج خود در بازار صعودی دست یافته است. چنانچه این روند تداوم یابد، می توان انتظار داشت که پیک بعدی قیمت بیت کوین در حدود سپتامبر تا اکتبر 2024 ثبت گردد.

رویداد هاوینگ بیت کوین که به صورت دوره ای هر چهار سال یک بار انجام می شود، گام مهمی در مسیر تکامل این ارز دیجیتال محسوب می گردد. با کاهش نرخ تولید بیت کوین های جدید، انتظار می رود در بلند مدت شاهد افزایش تقاضا و به تبع آن، رشد قیمت باشیم. هرچند ممکن است در کوتاه مدت نوساناتی را در بازار تجربه کنیم، اما چشم انداز بلندمدت بیت کوین همچنان امیدوارکننده به نظر می رسد.

سرمایه گذاران حوزه رمزارزها باید با درک صحیح مکانیزم هاوینگ و تأثیرات آن بر دینامیک عرضه و تقاضا، استراتژی های معاملاتی خود را تنظیم نمایند. در عین حال، توجه به شرایط کلان اقتصادی و عوامل بنیادین بازار نیز حائز اهمیت است. با وجود چالش های احتمالی پیش رو، بیت کوین در مسیر تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره ارزش و ابزار سرمایه گذاری مطمئن گام بر می دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا