اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

کاهش سهام شرکت های استخراج بیت کوین در آستانه رویداد هاوینگ

با نزدیک شدن به رویداد مهم هاوینگ بیت کوین که قرار است در تاریخ 20 آوریل رخ دهد، سهام برخی از بزرگترین شرکت های استخراج بیت کوین در بازارهای بورس با افت قابل توجهی مواجه شده است. این رویداد، پاداش استخراج کنندگان بیت کوین را نصف خواهد کرد و در نتیجه، درآمد این شرکت ها به شدت کاهش خواهد یافت.

شرکت هایی نظیر Marathon Digital Holdings Inc ، CleanSpark Inc و Riot Blockchain Inc در سه روز متوالی تا روز سه شنبه، شاهد کاهش ارزش سهام خود بوده اند. علاوه بر این، صندوق قابل معامله در بورس (ETF) استخراج کنندگان بیت کوین Valkyrie نیز در این ماه، حدود 28 درصد افت داشته است.

زیان شرکت های ماینینگ بیت کوین قبل از هاوینگ 2024

با وجود این چالش ها، مدیران ارشد این شرکت ها همچنان خوش بین هستند. آنها بر عواملی مانند پیشرفت در کارایی تجهیزات و کاهش هزینه ها در کنار افزایش تقاضا برای ارزهای دیجیتال تأکید دارند که می توانند جبران کننده 10 میلیارد دلار زیان سالانه ناشی از به روزرسانی نرم افزاری باشند. جیسون لس، مدیرعامل Riot Platform در گفتگو با بلومبرگ اظهار داشت که شرکت آنها نگاهی بلندمدت به بیت کوین دارد و معتقد است که در ماه های آینده، حرکت مثبتی در قیمت بیت کوین شاهد خواهند بود.

هاوینگ پیش رو، تولید روزانه بیت کوین را از 900 واحد فعلی به 450 واحد کاهش خواهد داد. شرکت استخراج بیت کوین Hut 8 از هم اکنون کاهش 30 درصدی هزینه های استخراج را اعلام کرده است.

قیمت بیت کوین نیز دقیقاً مطابق انتظار در دوره هاوینگ عمل می کند. پیش از رویداد هاوینگ، قیمت بیت کوین وارد یک روند نزولی قوی شد و 18 درصد از بالاترین رکورد خود عقب نشینی کرد که مطابق با روندهای تاریخی است.

تحلیلگران انتظار ندارند در هفته های پس از هاوینگ، حرکت عمده ای در قیمت بیت کوین رخ دهد، زیرا استخراج کنندگان ممکن است برای جبران کاهش درآمد، بیت کوین های خود را بفروشند. اما پس از چند هفته، سرمایه گذاران می توانند یک روند صعودی قدرتمند را برای بیت کوین آغاز کنند. با این حال پیش بینی های دیگری در مورد قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024 انجام شده که نشان دهنده صعودی بودن بازار چند ماه بعد از هاوینگ هستند.

جبران ضرر شرکت های ماینینگ با ETFهای بیت کوین

استخراج کنندگان همچنین روی افزایش تقاضا ناشی از صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) جدید حساب باز کرده اند که انتظار می رود قیمت بیت کوین را افزایش دهد و اثرات منفی هاوینگ را جبران کند. تایلر پیج، مدیرعامل Cipher Mining معتقد است که پیش بینی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت دشوار است، اما در بلندمدت، با توجه به روند پذیرش فزاینده این ارز دیجیتال، می توان نسبت به آینده آن خوش بین بود.

رویداد هاوینگ بیت کوین که هر چهار سال یک بار رخ می دهد، تأثیر قابل توجهی بر صنعت استخراج این ارز دیجیتال دارد. کاهش پاداش استخراج کنندگان، فشار مالی زیادی را بر شرکت های فعال در این حوزه وارد می کند. با این حال، عوامل مثبتی مانند بهبود کارایی تجهیزات، کاهش هزینه ها و افزایش تقاضا برای بیت کوین، می تواند در بلند مدت به نفع این شرکت ها باشد.

از سوی دیگر، هاوینگ می تواند به عنوان یک عامل محرک برای افزایش قیمت بیت کوین عمل کند. با کاهش عرضه روزانه بیت کوین، در صورت ثابت ماندن یا افزایش تقاضا، قیمت این ارز دیجیتال می تواند روند صعودی به خود بگیرد. بنابراین، علیرغم چالش های کوتاه مدت، بسیاری از فعالان بازار نسبت به آینده صنعت استخراج بیت کوین و قیمت این ارز دیجیتال خوش بین هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا