اخبار ارز دیجیتالاخبار آلت کوین ها

اعلام ایلان ماسک مبنی بر آغاز پذیرش دوج کوین توسط شرکت تسلا

رمزارز دوج کوین Dogecoin به دنبال یک افزایش قیمت سریع و چشمگیر، دقایقی پس از این افزایش، نیمی از رشد قیمت خود را از دست داد.

در حالی که معامله‌گران ارز دوج کوین (DOGE) و سرمایه‌گذاران بلند مدت در این توکن شاهد افزایش قیمت آن درست 25 ثانیه پس از اعلام ایلان ماسک مبنی بر پذیرش این کوین برای برخی از کالا ها در تسلا بودند، با گذشت چندین دقیقه نیمی از رشد روزانه دوج کوین از دست رفت و با اصلاح روبرو گردید.

این پامپ ناگهانی در 10 صبح به وقت UTC رخ داد و این کوین بیش از 9 درصد افزایش را تنها در عرض 5 دقیقه شاهد بود. کمی پس از آن، دومین کندل بزرگ نمایان شد و تا 16.8 درصد افزایش دیگر به DOGE افزود و میزان افزایش روزانه آنرا به تقریباً 28 درصد رساند.

این رالی صعودی چندان طول کشید و بازار با فشار فروش شدید مواجه گردید؛ این حجم فروش آغاز یک اصلاح روزانه را در پی داشت و قیمت را به 0.19 دلار بازگرداند. در نهایت، مجموع رشد روزانه، ساعاتی پس از افزایش قیمت ناگهانی برابر با 19 درصد بود.

دلایل احتمالی اصلاح قیمت

دوج کوین به دلیل پیش گرفتن یک سیر نزولی طولانی و افزایش‌های ناگهانی و غیر قابل انتظار، مدتی است بدنام شده است. به دلیل حرکات این کوین در بازار، تریدر ها در دوران افزایش قیمت، تمایل دارند که پوزیشن‌های خود را باز کنند و کوین را در زمان بازار نزولی، نگهداری کنند.

هر زمان که یک پامپ قوی دیگر در بازار پدیدار شود، معامله‌گران به پای میز معامله می‌آیند و حجم فروش بالایی را روانه بازار می‌کنند که همین امر شرایط را برای یک اصلاح قیمت مهیا می‌کند. 

با توجه به حجم معاملات و فعالیت کیف پول‌ها، کیف پول‌هایی که کوین‌های قدیمی‌تری در خود گنجانده بودند، دارایی خود را برای فروش به تریدرهای “خرید اخبار” جابه جا کردند.

در زمان انتشار این خبر در یو تودی، نوسان قیمت DOGE محدود می‌باشد و این نشان می‌دهد که احتمال افزایش قیمت همچنان برقرار است. البته در صورتی که تریدرها تصمیم بگیرند که قدرت خرید کافی روانه بازار کنند و یا آدرس‌های متعلق به نهنگ‌ها به کمک رالی صعودی بیاید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا