اخبار صرافی اریترون

لیست صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا

همه ما ایرانیان که خود را هم وطن یکدیگر خطاب می کنیم، در طول زندگی خود همواره با محدودیت های زیادی دست و پنجه نرم کرده ایم. وجود تحریم های متعدد در ایران مختص یک حوزه کاری خاص نبوده و رد پای آن را در هر صنفی می توان مشاهده کرد. بازار ارز دیجیتال و صنعت کریپتوکارنسی هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. در واقع به دلیل همین تحریم ها و محدودیت ها است که تریدرهای ایرانی امکان استفاده از برخی صرافی های ارز دیجیتال خارجی را ندارند.

اما خبر خوب اینکه در عصر حاضر، انواع صرافی ارز دیجیتال ایرانی می توانند با قدرت وارد میدان شده و به عنوان بستری امن، کاربردی و قابل اعتماد در اختیار معامله گران فارسی زبان قرار بگیرند.حال بهترین کار برای انتخاب یک صرافی ایرانی امن و معتبر این است که به لیست صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا مراجعه کنید. با ما همراه باشید تا به طور کامل این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

پلیس فتا چه صرافی هایی را تایید می کند؟

قبل از معرفی صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا، اجازه دهید یک موضوع مهم را به شما عزیزان یادآوری کنیم. اهدا مجوز به صرافی های ارز دیجیتال ایرانی در حیطه وظایف و اختیارات پلیس فتا نیست. در واقع پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال در ایران، باید مجوز خود را از سوی نهادهایی مثل بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ کنند. اما از آنجایی که هنوز هیچ قانون دقیق و مشخصی برای فعالیت صرافی های ایرانی وضع نشده، نمی توان اطلاعات دقیقی از لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی به دست آورد.

البته این موضوع ابداً به معنای غیرقانونی بودن فعالیت صرافی های ایرانی نیست! ضمن اینکه سال های زیادی است که شاهد فعالیت قانونمند آن ها بوده ایم، بدون اینکه مشکل جدی در روند کاری آن ها اتفاق بیفتد. از بحث اصلی دور نشویم. صرافی های ایرانی برای اینکه امنیت و اعتبار خود را ثابت کنند باید یک سری الزامات و ویژگی های حداقلی مورد تایید پلیس فتا را داشته باشند. بنابراین تا زمانی که در چهارچوب همین الزامات و ویژگی ها کار کنند، به عنوان یک پلتفرم معاملاتی معتبر و امن شناخته خواهند شد.

پلیس فتا

الزامات قانونی صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا

تمام صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا برای اینکه بتوانند این تأییدیه را دریافت کنند، یک سری الزامات قانونی و امنیتی را رعایت کرده اند. این موارد الزامی عبارت اند از:

احراز هویت کاربران

یکی از مواردی که صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا باید رعایت کنند، فرایند مربوط به احراز هویت کاربران خود است. این صرافی ها موظف اند تا احراز هویت معامله گران را از طریق جدیدترین فناوری ها انجام دهند. این فرایند شامل دریافت اطلاعات دقیق و کاملی از کاربران بوده که در طی هشت عملیات مختلف انجام می شود.

عدم سوء پیشینه مدیران و مؤسسان

تیم توسعه دهنده و مدیران همه صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا باید تشکیل شده از افرادی متخصص و بدون سوء پیشینه باشند. این الزام قانونی فقط مختص مدیران و اعضای هیئت مدیره پروژه نمی شود. بلکه همه کارکنان و اعضای یک مجموعه باید آمادگی لازم برای بازدیدهای دوره ای کارشناسان پلیس فتا را داشته باشند. البته طبیعی است که این سخت گیری ها در مورد مدیران و بنیان گذاران بیشتر است؛ اما پلیس فتا تأکید دارد که هیچ کدام از مدیران و کارکنان یک صرافی ارز دیجیتال نباید سابقه کیفری یا حقوقی داشته باشند.

ارتقا سطح امنیت پلتفرم صرافی

همه پلتفرم ها، اپلیکیشن ها، کیف پول ها و صرافی هایی که در زمینه کریپتوکارنسی فعالیت می کنند، باید سطح بالایی از امنیت را برای کاربران خود فراهم کنند. بر همین اساس همه صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا باید موارد امنیتی زیر را رعایت کنند:

 • تأکید و توجه زیادی روی به روزرسانی سیستم های امنیتی خود داشته باشند.
 • آدرس کیف پول ارز دیجیتال کاربران را با اطلاع آن ها به طور دوره ای و مستمر تغییر دهند.
 • دسترسی کارکنان صرافی به والت های ارز دیجیتال شرکت، طبق فرایندهای امنیتی قوی و مشخصی انجام شود.
 • انتقال ارز دیجیتال در صرافی با تأییدیه یک شخص ثالث انجام شود.
 • تمام اطلاعات و دارایی های کاربران به شکل رمزنگاری شده و با استفاده از شیوه های امنیتی کاملاً استاندارد ذخیره و نگهداری شوند.

ارز دیجیتال

صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا

حال که با الزامات امنیتی و قانونی صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا آشنا شدید، نوبت آن است که چند مورد از بهترین و معروف ترین نمونه های آن را به شما معرفی کنیم. این پلتفرم های معاملاتی دارای مؤسسان، مدیران و کارکنانی متخصص و تایید شده از سوی پلیس فتا هستند و در راستای ارائه خدماتی مطمئن و کاربردی به کاربران تلاش می کنند.

صرافی اریترون

صرافی ارز دیجیتال اریترون یکی از بهترین و شناخته شده ترین پلتفرم های معاملاتی ایرانی بوده که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۸ آغاز کرده است. در همین فاصله زمانی پنج ساله، شاهد پیشرفت ها و موفقیت های زیادی از سوی این صرافی بوده ایم. طوری که اکنون به عنوان یکی از صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا شناخته می شود.

صرافی اریترون در زمینه افزودن رمزارزها و شبکه های بلاکچینی مختلف، تحلیل انواع دارایی های دیجیتال، ارائه کاربردی ترین ابزارهای معاملاتی، استفاده از حرفه ای ترین نمودارهای قیمتی و… تلاش می کند. این صرافی تنها پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال در ایران است که قابلیت ثبت سفارش در بازار جهانی رمزارزها را به شکل مستقیم برای کاربران ایرانی خود فراهم کرده است. قیمت ارز های دیجیتال در صرافی اریترون به صورت لحظه ای و نمودار قیمتی پیشرفته لیست شده که تعداد آنها در حال حاضر چیزی حدود ۱۱۰۰ ارز دیجیتال مختلف است.

پلتفرم معاملاتی اریترون به عنوان یکی از صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا، می تواند بستری امن و کاربردی را برای معامله، خرید و فروش رمزارزها فراهم کند. ویژگی های اصلی این صرافی عبارت اند از: امکان پرداخت با کارت های شتاب، مدیریت آسان موجودی کیف پول، کیف پول امن با قابلیت ذخیره سازی آفلاین، سرعت بالای تراکنش، کارمزد کم، احراز هویت سریع و آسان و…

صرافی اریترون

علاوه بر اریترون سایر صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا عبارت اند از:

 • صرافی ارز دیجیتال اریترون (erythron)
 • صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس (nobitex)
 • صرافی ارز دیجیتال آبان تتر (abantether)
 • صرافی ارز دیجیتال والکس (wallex)
 • صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت (iranicard)
 • صرافی ارز دیجیتال بیت 24 (bit24)
 • صرافی ارز دیجیتال بیت پین (BitPin)

نتیجه گیری

پلیس فتا به عنوان پلیس فناوری اطلاعات کشور وظیفه دارد در زمینه کنترل جرائم رایانه ای و دیجیتالی، پاسخگویی به شکایات و جلوگیری از جرائم اینترنتی فعالیت کند. به همین دلیل است که کاربران هنگام انتخاب پلتفرم معاملاتی موردنظر خود، باید به دنبال لیست صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا باشند. در این صورت از بروز بسیاری از مشکلات و خطرات در روند کاری خود جلوگیری خواهند کرد. ضمن اینکه اگر یک درصد در روند فعالیت خود با صرافی ارز دیجیتال آنلاین مورد نظر به مشکلی برخوردند، بتوانند شکایت خود را به پلیس فتا گزارش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا