ارز لایت کوین یک توکن ارز دیجیتال است که با استفاده از قابلیت‌های ارز دیجیتال می‌تواند امکان استفاده از پرداخت‌های سریع، امن و کم هزینه را در اختیار شما قرار دهد. این ارز دیجیتال بر پایه پروتکل بیت‌کوین ساخته شده است اما الگوریتم هش، حداکثر عرضه قابل فروش و مدت زمان انجام تراکنش آن با بیت‌کوین متفاوت است. مدت زمان پردازش بلاک ارز دیجیتال لایت کوین فقط ۲.۵ دقیقه است و کارمزد تراکنش آن نیز فوق‌العاده پایین است. به همین خاطر برای پرداخت‌های خرد و خرید و فروش کالا گزینه مناسبی به شمار می‌رود. این ارز دیجیتال توسط یکی از کارمندهای سابق گوگل به نام چارلی لی توسعه یافت و هدف آن عرضه یک نسخه سبک‌تر از بیت‌کوین بود.

سوالی که خیلی از معامله‌گرهای تازه‌کار ممکن است بپرسند این است که بهترین ابزارهای تحلیل ارز لایت کوین چیست؟ با توجه به همین سوال ما قصد داریم در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اریترون برخی از ابزارهای تحلیل ارز لایت کوین را معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

ابزارهای تحلیل تکنیکال لایت کوین

تصویر لوگو ارز دیجیتال لایت کوین

 

ابزارهای مختلفی برای تحلیل تکنیکال LTC وجود دارند که در ادامه این ابزارها را معرفی خواهیم کرد:

نمودارهای تحلیل ارز لایت کوین

نمودار تحلیل تکنیکال لایت کوین یکی از ساده‌ترین ابزارها برای تحلیل لایت کوین به شمار می‌رود. این نمودارها به دو صورت خطی یا شمعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. نمودار خطی در نقطه پایانی قیمت در بازه زمانی مورد نظر شما یک نقطه در نظر می‌گیرد و با اتصال نقاط به یکدیگر، یک نمودار خطی برای شما ترسیم خواهد کرد. با استفاده از این نمودار به راحتی می‌توانید روند قیمتی را به دست بیاورید. نوع دیگری از نمودارهای پرکاربرد برای تحلیل تکنیکال لایت کوین، نمودارهای شمعی هستند. این نمودارها اطلاعات بیشتری مثل قیمت شروع، کمترین و بالاترین قیمت در بازه زمانی و قیمت پایانی را به شما نشان می‌دهند. همچنین با استفاده از کدهای رنگی نیز می‌توانید بفهمید که قیمت پایانی بالاتر یا پایین‌تر از قیمت ابتدایی بوده است.

اندیکاتورهای تحلیل ارز لایت کوین

ارز لایت کوین

 

برای تحلیل تکنیکال لایت کوین اندیکاتورهای مختلفی وجود دارند اما محبوب‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  • اندیکاتور میانگین متحرک: این اندیکاتور یکی از معروف‌ترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال است. با استفاده از این شاخص شما می‌توانید روند حرکت قیمتی بازار را تشخیص دهید و متوجه شوید که قیمت در بازه زمانی مورد نظر شما صعودی یا نزولی خواهد بود.
  • اندیکاتور باند بولینگر: این اندیکاتور دارای یک میانگین متحرک ساده به عنوان باند میانی و دو عدد باند بالایی و پایینی است. در صورتی که قیمت با باند بالایی تماس داشته باشد، نشان دهنده سیگنال خروج و در صورتی که با باند پایینی در تماس باشد، نشان دهنده سیگنال ورود به بازار است.
  • اندیکاتور RSI: با کمک این اندیکاتور می‌توانید قدرت کلی خریدارها و فروشنده‌ها نسبت به یکدیگر را بسنجید و تشخیص دهید که کدام یک در حال حاضر قدرت بیشتری دارند. همچنین از این ابزار برای تشخیص سطوح حمایت و مقاومت استفاده می‌شود.

سخن نهایی

تحلیل تکنیکال یکی از بهترین روش‌ها برای شناسایی روند بازار و تعیین نقاط ورود و خروج از بازار محسوب می‌شود. شما با استفاده از این ابزارها می‌توانید روند قیمت را با دقت نسبتا بالایی تشخیص دهید و بهترین زمان برای ورود یا خروج از آن را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *