اخبار ارز دیجیتال

مایکرو استراتژی 500 میلیون دلار بیت کوین می خرد؟

مایکرواستراتژی پس از تأمین 800 میلیون دلار، به دنبال جمع آوری 500 میلیون دلار دیگر برای خرید بیت کوین بیشتر است. مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، پیشگام در حوزه هوش تجاری، از برنامه جدید خود برای جمع آوری سرمایه به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار خبر داد. این شرکت قصد دارد از 500 میلیون دلاری که جمع آوری می شود فقط برای خرید بیشتر بیت کوین استفاده کند. این شرکت با اتکا به استراتژی خود در بیت کوین و برنامه های بلندپروازانه برای افزایش چشمگیر دارایی بیت کوین خود، در میان بازیگران وال استریت به عنوان یک شرکت پیشرو شناخته می شود.

مایکرو استراتژی بیش از 250 هزار واحد بیت کوین دارد

این شرکت تنها دو روز پس از خرید ۱۲,۰۰۰ واحد بیت کوین (به ارزش تقریبی ۸۲۲ میلیون دلار) حالا به دنبال جمع آوری ۵۰۰ میلیون دلار برای خرید بیشتر این ارز دیجیتال است. همچنین، مایکرو استراتژی قصد دارد برخی از تعهدات کلی شرکت را با منابع مالی ای که جمع آوری می شود؛ انجام دهد.

مایکرو استراتژی تا 10 مارس 2024، 205,000 بیت‌کوین را با قیمت متوسط 33,706 دلار (برای هر واحد) و در مجموع با مبلغ 6.91 میلیارد دلار خریداری کرده است. این شرکت پس از خرید قبلی خود که معادل 3,000 بیت کوین بود، دوباره 12,000 واحد دیگر هم بیت کوین خریداری کرده است.

مایکرواستراتژی به منظور تأمین منابع لازم برای ادامه استراتژی بیت کوین خود، اوراق قرضه سنیور قابل تبدیل با سررسید سال ۲۰۳۱ را به صورت خصوصی عرضه می کند. این اوراق فقط به خریداران کلان واجد شرایط فروخته می شود و عرضه آنها به شرایط بازار و سایر عوامل بستگی دارد. بنابراین، هیچ تضمینی در مورد زمان، چگونگی یا شرایط نهایی شدن عرضه وجود ندارد.

شرایط عرضه اوراق قرضه سنیور قابل تبدیل

در نهایت، دارندگان اوراق قرضه سنیور مایکرو استراتژی می توانند دارای خود را به پول نقد، سهام عادی کلاس A شرکت مایکرواستراتژی یا ترکیبی از هر دو تبدیل کنند. با این حال، این تبدیل به اختیار شرکت مایکرواستراتژی است و زمان و نحوه آن را شرکت تعیین می کند.

دارندگان اوراق قرضه سنیور قابل تبدیل، تا تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۸ فرصت دارند تمام یا بخشی از اوراق خود را به صورت نقدی به مایکرواستراتژی بفروشند. قبل از تاریخ ذکر شده، تبدیل این اوراق به موارد زیر محدود می‌شود:

  • رویدادهای خاص
  • بازه های زمانی مشخص

مایکرو استراتژی قصد دارد به خریداران اولیه اوراق قرضه، فرصت خرید حداکثر 75 میلیون دلار دیگر از این اوراق را در بازه زمانی 13 روزه پس از تاریخ صدور اولیه اوراق، بدهد. مایکرو استراتژی که مصمم به ادامه استراتژی بیت کوین خود هست، احتمالاً در آینده نیز به دفعات بیشتری اقدام به فروش این نوع اوراق کند. عرضه اوراق قرضه سنیور قابل تبدیل، در میان شرکت های حوزه ارزهای دیجیتال در حال محبوب تر شدن است؛ مثلا اخیراً صرافی CoinBase نیز در حال بررسی عرضه چنین اوراقی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا