آموزش ارز دیجیتال

آموزش انواع سفارش‌گذاری در اریترون

معاملات رمز ارز در صرافی با استفاده از سفارشات خرید و فروش انجام می‌شود. این سفارش‌ها قراردادهای ساده‌ای هستند که به شما امکان می‌دهند مشخص کنید کدام رمزارز را به چه مقدار و به چه قیمتی می‌خواهید بخرید؛ همچنین می‌توانید آنچه که می‌خواهید بفروشید و شرایطی که تحت آن مایل به فروش هستید را مشخص کنید.

صرافی ارز دیجیتال اریترون  با ارائه بیش از 1000 رمز ارز و امکان انواع سفارش‌گذاری و تعیین حد سود و ضرر فضایی امن و حرفه ای را برای معاملات شما فراهم کرده است که در ادامه به معرفی و بررسی انواع سفارش های می‌پردازیم.

 سفارش Market 

مارکت سریع‌ترین و ساده‌ترین نوع سفارش‌گذاری بوده و در این نوع سفارش معامله با قیمت لحظه ای ارز در بازار انجام می‌شود و با توجه به نوسانات ثانیه ای قیمت رمز ارزها ممکن است در لحظه قیمت تغییر کرده و با همان قیمت جدید معامله شما انجام شود. 

تمام معاملات از قسمت تبدیل یا صرافی ساده از نوع Market بوده و با قیمت لحظه ای ارز انجام می‌شوند، همچنین از قسمت ترید یا بازار جهانی نیز امکان ثبت سفارش Market وجود دارد.

 

همانطور که در تصویر مشخص است برای ثبت سفارش Market ابتدا نماد ارز مورد نظر را جستجو و انتخاب کرده، سپس نوع سفارش Market را انتخاب می‌کنیم و مقدار را مشخص کرده و سپس خرید یا فروش ارز مورد نظر را انتخاب کنیم.

 سفارش Stop Market

بطور کلی در مواقعی که شما تصمیم به ثبت سفارش در قیمتی بالاتر یا پایین‌تر از قیمت فعلی بازار را دارید به سفارش های دارای Stop نیاز دارید در این نوع سفارش‌گذاری می‌توان زمان ثبت و انجام سفارش Market را با تعیین Stop مشخص کرد؛ به این صورت که شما با ثبت کردن یک قیمت به عنوان Stop تعیین می‌کنید زمانی که قیمت ارز به قیمت Stop شما برسد سفارش شما به صورت Market ثبت و انجام شود، بدیهی است که در این نوع سفارش لازم است فقط قیمت Stop و مقدار را مشخص کنید.

 

همانطور که در تصویر مشخص است برای ثبت سفارش Stop Market ابتدا نماد ارز مورد نظر را جستجو و انتخاب کرده، سپس نوع سفارش Stop Market را انتخاب می‌کنیم، توجه داشته باشید در این نوع سفارش‌گذاری علاوه بر مقدار لازم است قیمت Stop را نیز ثبت کنیم و در نهایت گزینه خرید یا فروش را انتخاب کنیم.

همچنین در صورت تمایل امکان تعیین حد سود و ضرر را نیز در این سفارش دارید به این صورت که اگر پس از انجام معامله خرید ، قیمت ارز به حد سود یا حد ضرر شما برسد فروش ارز شما انجام می‌شود.

 سفارش Limit 

در این نوع سفارش‌گذاری شما می‌توانید قيمت مورد نظرتان برای خرید یا فروش را تعیین کنید و سفارش شما با قیمت مورد نظرتان یا قیمت بهتری (در سفارش خرید با قیمت پایین تر و در سفارش فروش با قیمت بالاتر) انجام می‌شود.

 

همانطور که در تصویر مشخص شده است برای ثبت سفارش Limit ابتدا نماد ارز مورد نظر را جستجو و انتخاب کرده، سپس نوع سفارش Limit را انتخاب می‌کنیم، قیمت مورد نظرمان را برای معامله ثبت کرده و مقدار را مشخص می‌کنیم و در نهایت گزینه خرید یا فروش را انتخاب می‌کنیم.

مانند سفارش Stop Market در این نوع سفارش‌گذاری نیز امکان تعیین حد سود و ضرر را دارید.

 سفارش Stop Limit 

بطور کلی در مواقعی که شما تصمیم به ثبت سفارش در قیمتی بالاتر یا پایین‌تر از قیمت فعلی بازار را دارید به سفارش های دارای Stop نیاز دارید که می‌توان گفت سفارش Stop Limit کامل ترین نوع سفارش‌گذاری بوده و به شما امکان تعیین کردن قیمت مورد نظر برای معامله و قیمت Stop  را در یک سفارش می‌دهد به این صورت شما با ثبت قیمت Limit و قیمت Stop تعیین می‌کنید زمانی که قیمت ارز به قیمت stop  شما برسد، سفارش Limit شما در بازار ثبت و انجام شود.

در نظر داشته باشید با توجه به P to P بودن معاملات پس از ثبت سفارش Limit  در بازار، زمانی که سفارش فروشی با قیمت خرید شما وجود داشته باشد خرید شما انجام می‌شود و برای سفارش فروش هم به همین صورت می‌باشد.

 

همانطور که در تصویر مشخص شده است برای ثبت سفارش  Stop Limit ابتدا نماد ارز مورد نظر را جستجو و انتخاب کرده، سپس نوع سفارش Stop Limit را انتخاب می‌کنیم، قیمت Stop ، قیمت Limit و مقدار را مشخص کرده و در انتها گزینه خرید یا فروش ارز را انتخاب می‌کنیم و زمانی که قیمت ارز به قیمت Stop سفارش شما برسد، سفارش Limit شما در بازار ثبت و انجام می‌شود.

همچنین در صورت تمایل امکان تعیین حد سود و ضرر را نیز در این سفارش دارید به این صورت که اگر پس از انجام معامله خرید ، قیمت ارز به حد سود یا حد ضرر شما برسد فروش ارز شما انجام می‌شود.

 تعیین حد سود و ضرر Set TP/SL

تعریف حد سود و ضرر

حد سود و ضرر دو مفهوم پرکاربرد و مهم در زمینه معامله‌گری هستند که لازم است هر معامله‌گری با این دو مورد آشنایی داشته باشد در ادامه به بیان ساده به تعریف این دو مفهوم می‌پردازیم. حد سود قیمت یا محدوده قیمتی است که طبق تحلیلی که داشتید قیمت رشد خوبی داشته و شما سود مد نظر را بدست آوردید و فرصت مناسبی برای فروش یا خروج از معامله است. حد ضرر قیمت یا محدوده قیمتی است که شما حاضر نیستید بیش از آن برای معامله ریسک کرده و ضرر بیشتری را متحمل نمی‌شوید و ترجیح می‌دهید با ضرر از معامله خارج بشید و جلوی ضرر و زیان بیشتر گرفته شود. معمولا معامله‌گران حد سود و ضرر خود را در محدوده‌های حمایتی و مقاومتی تعیین می‌کنند. اریترون علاوه بر ارائه انواع سفارش‌گذاری، امکان تعیین حد سود و ضرر برای معاملات و دارایی ها را نیز فراهم کرده است که با استفاده از این نوع سفارش‌گذاری می‌توان به راحتی حد سود و ضرر تعیین کرد و زمانی که قیمت ارز به قیمت حد سود یا ضرر شما برسد به‌طور خودکار فروش انجام خواهد شد.

تعیین حد سود و ضرر در اریترون

همانطور که پیش‌تر مشاهده کردید زمانی که سفارش خرید را ثبت می‌کنید همزمان امکان ثبت حد سود و ضرر معامله را دارید و همچنین امکان تعیین حد سود و ضرر برای دارایی تان نیز فراهم شده، کافی است از قسمت ترید ارز مورد نظر را جستجو کرده ونوع سفارش Set TP/SL را انتخاب کنید و بعد از ثبت قیمت حد سود و ضرر گزینه ثبت را انتخاب کنید.

 

نوشته های مشابه

‫22 نظرها

 1. با درود ،توضیحاتی خوبی را در قسمت انواع سفارشات ارائه شده که نحوه کار باآن را برای کاربران بخصوص کسانی که تازه وارد بازار ارز دیجیتال شده‌اند را نموده‌است

  1. باسلام واحترام، بسیار عالی وروان توضیح داده شد امیدوارم کاربران سود خوبی داشته باشند، وتشکر دارم از کارشناسان محترم صرافی

 2. درود وقت بخیر ، اگر امکانش هست لطفا نحوه سفارش سِل رو هم در صرافی اریترون آموزش بدید

  1. ممنون از ثبت نظرتون
   حتما
   در برنامه ها قرار داره و به زودی منتشر میشه

  2. با سپاس از توضیحات تون ، لطفاً چگونگی سفارشات اهرمی رو تو صرافی توضیح بدین ، ممنون

 3. با سلام لطفن در ضمینه توکن لورج دار یا سل یه آموزش تصویری قرار بدین لطفن که از این حالت تبلیغ خارج بشه با تشکر

  1. حد سود میخایم بزاریم باید مثلا قیمت اون ارز بنویسیم یا چند درصد سود بنویسیم

 4. با وجود اینکه یکساله تو بازار رمز ارز فعالیت دارم
  هیچ صرافی اینطور شفاف توضیح کامل نداده بود دمتون گرم تازه وارد نیاز به این اطلاعات اولیه رو داره سپاس

 5. هر کس به من کلمه ای بیاموزد مرا تا آخر عمرمدیون خود نموده و این آموزش ها در راستای پیشرفت و جلوگیری از هیجانات اگه باشه موثر تره متشکریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا