اخبار آلت کوین هااخبار ارز دیجیتال

توکن سوزی شیبا و کاهش 20 درصدی قیمت آن

در هفته اخیر، میزان توکن سوزی شیبا اینو (SHIB) به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. طبق داده های منتشر شده، در 24 ساعت گذشته بیش از 24 میلیون توکن SHIB از گردش خارج شده اند که نسبت به روز قبل، رشد 90 درصدی را نشان می دهد. همچنین در طول هفته گذشته، حدود 798 میلیون توکن سوزانده شده که تقریباً چهار برابر هفته پیش از آن است اما همه اینها باعث خرید بیشتر نشده و نسبت به هفته گذشته شاهد افت 20 درصدی در قیمت شیبا بوده ایم.

تحلیل آن چین شیبا اینو در 30 فروردین 1403

با وجود تلاش ها برای کاهش عرضه با هدف افزایش ارزش بلند مدت، تقاضا برای شیبا اینو در حال حاضر چندان قوی به نظر نمی رسد. بر اساس تحلیل های AMBCrypto بر روی داده های سنتیمنت، تعداد آدرس های منحصر به فردی که در معاملات SHIB مشارکت داشته اند، در طول هفته بیش از 50 درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، نرخ ایجاد آدرس های جدید نیز به شدت کاهش یافته و در تاریخ 17 آوریل، تنها 862 آدرس جدید ایجاد شده که کمتر از نصف تعداد ثبت شده در هفته قبل است. این آمار نشان می دهد که شیبا اینو نتوانسته است به اندازه کافی توجه و علاقه کاربران جدید را به خود جلب کند.

افت قیمت SHIB همچنین بر علاقه سفته بازان به این ارز دیجیتال تأثیر منفی گذاشته است. بر اساس داده های Coinglass، میزان وجوه قفل شده در قراردادهای آتی شیبا اینو در طول هفته 38 درصد و از ابتدای ماه تاکنون بیش از 55 درصد کاهش یافته است. با این حال، اکثر معامله گران مشتقات همچنان موضع صعودی نسبت به SHIB دارند و نسبت لانگ به شورت در زمان نگارش این مطلب بیش از 1 باقی مانده است.

کاهش فعالیت شبکه و علاقه سرمایه گذاران و سفته بازان نشان می دهد که تقاضا برای SHIB در حال حاضر چندان قوی نیست. برای اینکه سوزاندن توکن ها بتواند تأثیر مثبتی بر قیمت داشته باشد، لازم است تا تقاضا نیز به موازات کاهش عرضه افزایش یابد. در غیر این صورت، ممکن است علیرغم تلاش های صورت گرفته برای کاهش عرضه، قیمت شیبا اینو همچنان تحت فشار باقی بماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا