اخبار ارز دیجیتال

اوج قیمتی بی سابقه سولانا چه معنایی دارد؟

حجم معاملات در صرافی های غیر متمرکز سولانا در طول هفته گذشته از اتریوم پیشی گرفت. درآمد هفتگی کارمزد سولانا در این هفته به بالاترین سطح خود رسیده است. همچنین ترافیک شبکه باعث شد تا قیمت SOL  اوایل این هفته از ۲۰۰ دلار عبور کند. یکی از دلایل اصلی افزایش ترافیک شبکه سولانا و افزایش قیمت سولانا تب داغ میم کوین ها بود. این موضوع منجر به افزایش چشمگیر تراکنش ها و در نتیجه آن افزایش درآمد سولانا از کارمزدها شد.

میم کوین ها باعث افزایش درآمد سولانا می شوند

طبق تحلیل داده های Token Terminal توسط AMBCrypto، شبکه قراردادهای هوشمند سولانا در طول هفته گذشته موفق به جمع آوری ۲۰.۱۴ میلیون دلار کارمزد شده است. این رقم، سولانا را بعد از اتریوم (ETH)  به عنوان دومین شبکه با بیشترین درآمد کارمزد در یک هفته تبدیل کرد.

این مقدار همچنین بالاترین میزان کارمزد هفتگی است که تاکنون برای سولانا ثبت شده  و نشان دهنده سهم 10.75 درصدی این شبکه از کل کارمزدهای بازار است. بررسی بیشتر داده ها توسط AMBCrypto نشان می دهد که سهم سولانا از کل کارمزدهای روزانه بازار طی یک هفته، از ۹ درصد به بیش از ۱۲ درصد افزایش یافته است.

کارمزد هفتگی شبکه سولانا

دیوید الکساندر (David Alexander II)، تحلیلگر آن چین، این اتفاق را با توجه به اینکه سولانا قبلا کمتر از ۱ درصد کل کارمزدهای روزانه را به خود اختصاص می داد، این اتفاق را یک تحول بزرگ در بحث کارمزدهای این شبکه عنوان کرد. البته ناگفته نماند این تحول که بیشتر به خاطر تب و تاب میم کوین ها به وجود آمده ظرفیت شبکه سولانا را به چالش کشیده است.

همانطور که می دانید بسیاری از معامله گران خرد به میم کوین ها علاقه زیادی دارند؛ از آنجاکه شبکه سولانا میم کوین های خوبی مانند اسلرف (SLERF)، بوک آو مم (BOME) دارد از این قائله مستثنی نبوده و به دنبال آن با افزایش ترافیک شبکه مواجه شده است. تعداد کاربران فعال روزانه نیز در طول هفته گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافت و در تاریخ ۱۷ مارس، با ثبت رکورد ۲.۱ میلیون کاربر فعال، به بالاترین میزان خود در تاریخ رسید.

کاربران فعال سولانا

صرافی های غیرمتمرکز سولانا رکورد حجم معاملات هفتگی را شکستند

تب و تاب میم کوین ها منجر به افزایش چشمگیر فعالیت در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) مبتنی بر سولانا شد. طبق تحلیل AMBCrypto از داده های DeFiLlama، صرافی های غیرمتمرکز سولانا در طول هفته گذشته از نظر حجم معاملات، از صرافی های غیرمتمرکز اتریوم پیشی گرفتند. لازم به ذکر است که پیشی گرفتن سولانا از اتریوم قبلا پیش بینی شده بود. همچنین این هیجان باعث جذب نقدینگی بیشتری شده است به طوری که برای اولین بار از ژانویه 2021 ارز کل قفل شده (TVL) سولانا از مرز 8 میلیارد دلار عبور کرد.

 

ارز کل قفل شده سولانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا