شاید برای شما هم سوال باشد که ارز دیجیتال میرور پروتکل چیست؟ میرور پروتکل یک نرم‌افزار بلاکچین غیرمتمرکز است که برای سرمایه‌های مصنوعی طراحی شده است.

ارز دیجیتال میرور پروتکل با نماد MIR توکن نظارتی شبکه میرور پروتکل است. میرور پروتکل یک پروتکل برای ایجاد و مدیریت دارای‌های غیرواقعی است که توسط آزمایشگاه‌های ترافورم، روی بلاکچین ترا ساخته شده است. این پروتکل از روز اول به صورت غیرمتمرکز ارائه شده است و تمامی دارایی‌ها و تغییرات کد آن توسط هولدرها مورد نظارت قرار می‌گیرد. آزمایشگاه‌های ترافورم هیچ قصدی برای نگهداری و فروش توکن‌های MIR ندارد و این موسسه هیچگونه دسترسی خاصی به این شبکه نخواهد داشت. هدف این امر این است که شبکه کاملا غیرمتمرکز و بر پایه جامعه کاربران آن باشد.

میرور پروتکل در واقع یک نرم‌افزار غیرمتمرکز بر پایه بلاکچین است که کاربران آن امکان ایجاد سرمایه‌های مصنوعی و ردیابی ازش آن در دنیای واقعی را دارند. با توجه به افزایش محبوبیت اقتصاد غیرمتمرکز، محبوبیت ارز دیجیتال میرور پروتکل نیز روز به روز در حال افزایش است و کاربران بیشتری قصد سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال را دارند. به همین خاطر اگر قصد خرید و فروش ارز میرور پروتکل را دارید، تا انتهای این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اریترون با ما همراه باشید تا ویژگی‌ها و مشخصات این ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم:

ابزارهای تحلیل تکنیکال ارز میرور پروتکل

ارز میرور پروتکل

مانند تمامی دارایی‌های دیگر، ارز دیجیتال میرور پروتکل توسط ابزارهای تحلیل تکنیکال مثل باندهای بولینگر، کندل استیک و نمودارهای خطی قابل تحلیل است و می‌توانید تا حدودی آینده قیمت ارز میرور پروتکل را با استفاده از این ابزارها تخمین بزنید. برای آشنایی بیشتر با این ابزارها با ما همراه باشید:

  • باندهای بولینگر

باندهای بولینگر یا بولینگر باند، یک ابزار تحلیلی است که برای ارزیابی کلی وضعیت بازار از آن استفاده می‌شود. این نمودار از یک خط میانگین و دو خط بالا و پایین تشکیل شده است که تحت عنوان باندهای بالا و پایین شناخته می‌شوند. در صورتی که حرکت نمودار به سمت باند بالا باشد، نشان دهنده این است که خریداران قدرت بیشتری دارند و احتمال اینکه قیمت ارز میرور پروتکل در آینده افزایش داشته باشد بیشتر است. در صورتی هم که حرکت قیمت‌ها به سمت باند پایین باشد، فروشنده‌ها قدرت بیشتری دارند و احتمالا قیمت ارز میرور پروتکل کاهشی خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید وضعیت کلی بازار را به شکل بهتری درک کنید و از آن برای تصمیم‌گیری‌ها خود استفاده کنید.

  • شاخص قدرت نسبی

یکی دیگر از اندیکاتورهای قدرتمند برای تحلیل تکنیکال میرور پروتکل، شاخص قدرت نسبی یا RSI است. RSI یک اندیکاتور بازگشتی است که برای تعیین نقاط قیمتی و سطوح بازگشتی بازار از آن استفاده می‌شود. این اندیکاتور در دو سطح بین ۰ تا ۱۰۰ در نوسان است و به همین دلیل به عنوان یک اندیکاتور نوسان نما یا اسیلاتور محسوب می‌شود. اندیکاتور شاخص قدرت نسبی، قدرت بازار و نسبت قدرت خریداران به فروشندگان را نسبت به هم نشان می‌دهد. از این اندیکاتور می‌توان برای تشخیص سطوح حمایت و مقاومت نیز استفاده کرد. در بخش بعدی با سطوح مقاومت و حمایت آشنا خواهیم شد.

  • سطوح مقاومت و حمایت

سطح مقاومت و حمایت یکی دیگر از ابزارهای تحلیل ارز دیجیتال میرور پروتکل است. به صورت کلی این ابزار از ریزش یا افزایش قیمت پس از رسیدن به یک سطح خاص جلوگیری می‌کند و به همین خاطر به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی شناخته می‌شود. سطح حمایت محدوده‌ای از قیمت یک دارایی است که در روند نزولی از افزایش بیشتر قیمت جلوگیری می‌کند. سطح مقاومت نیز در نقطه مقابل از افزایش قیمت در روند صعودی جلوگیری می‌کند. به بیانی دیگر معمولا زمانی که قیمت یک دارایی به هر کدام از این نقاط برسد، حرکت نزولی یا صعودی آن متوقف خواهد شد. این سطوح به صورت مستقیم با مفهومی تحت عنوان عرضه و تقاضا در ارتباط هستند و در دو دسته زیر قرار می‌گیرند:

  • سطوح ثابت: این سطوح روی نمودار به صورت افقی رسم می‌شوند و با اتصال دو نقطه یا بیشتر از بیشترین قیمت یا کم‌ترین قیمت گذشته محاسبه خواهند شد. این موضوع بدین معنی است که قیمت هر بار با رسیدن به این نقاط به آن‌ها واکنش نشان داده است و نسبت به آن‌ها حساس است.
  • سطوح متغیر: این محدوده‌ها که تحت عنوان خط روند نیز شناخته می‌شوند، خطوط شیبداری هستند که از افزایش یا کاهش قیمت در روندهای صعودی/نزولی جلوگیری می‌کنند. ساده‌ترین حالت سطوح مقاومت حمایت متغیر، حالتی است که باعث ایجاد یک کانال قیمتی در جهت صعودی یا نزولی می‌شود.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال میرور پروتکل

لوگو ارز miror

میرور پروتکل در دسامبر سال ۲۰۲۰ توسط Terraform Labs تاسیس شد که یک شرکت کره‌ای و مسئول توسعه شبکه ترا است. مدیرعامل این موسسه Do Kwon است که در رشته علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد تحصیل کرده و قبل از تاسیس ترافورم لبز در شرکت‌هایی مثل اپل و مایکروسافت مشغول به کار بوده است. برایان یونگ، نیکلاس پلاتیاس و پال کیم نیز دیگر اعضای تیم توسعه دهنده شبکه میرور پروتکل محسوب می‌شوند. این تیم بیش از ۱۵۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذارهای بزرگ کریپتویی مثل Galaxy Digital، Pantera Capital و… جذب کرده است که از آن برای توسعه اکوسیستم ترا و پروژه‌های مبتنی بر آن مثل میرور پروتکل، انکر و پایلون استفاده می‌کند.

همانطور که گفته شد، از این شبکه برای ایجاد نمونه‌هایی کاملا دیجیتالی از سرمایه‌های دنیای واقعی استفاده می‌شود. این سرمایه‌ها تحت عنوان mAssets شناخته می‌شوند و مهم‌ترین مزیت آن هم این است که تمامی افراد در سراسر جهان می‌توانند بدون هیچگونه محدودیتی به مبادله و معامله آن‌ها بپردازند. از آنجایی که این دارایی‌ها براساس استخر نقدینگی تهیه شده توسط کاربر پشتیبانی می‌شوند، معاملات آن با سرعت فوق‌العاده بالایی (حدودا ۶ ثانیه) انجام می‌شود. به همین خاطر می‌توانید با سرعت دارایی‌های دنیای واقعی را در دنیای دیجیتال معامله کنید. قرار است مجموعا 370,575,000 توکن MIR به بازار عرضه شود که تا زمان نگارش این مقاله، حدودا 77,742,679 از این تعداد عرضه شده است. دارندگان این توکن می‌توانند به صورت کامل در آینده این شبکه مشارکت داشته باشند و تمامی تغییرات شبکه براساس نظر و رای کاربران آن اعمال می‌شود. برای مثال هولدرهای ارز دیجیتال میرور پروتکل به صورت کامل روی خزانه این پروژه و همینطور تغییرات کدهای آن نظارت خواهند داشت و در صورت نیاز می‌توانند تغییرات مورد نظر خودشان را برای اعمال به رای بگذارند.

سخن نهایی

در این مقاله در مورد قیمت ارز میرور پروتکل و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال این ارز دیجیتال صحبت کردیم. شما با استفاده از تحلیل تکنیکال میرور پروتکل می‌توانید آینده قیمتی این ارز دیجیتال را تا حدودی پیش‌بینی کنید. همچنین تحلیل فاندامنتال میرور پروتکل نیز به شما کمک می‌کند که درک بهتری از آینده این پروژه و تاثیر آن روی جامعه داشته باشید و بهتر بتوانید برای ورود یا خروج از آن تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *