تحلیل تکنیکال پولکادات

ارزش کل بازار $521,359 عرضه در گردش $
بیشترین قیمت 24 ساعت گذشته $6.93 کمترین قیمت 24 ساعت گذشته $6.37
$6.53 350,202 تومان 2.11

نمودار تحلیل تکنیکال پولکادات

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال پولکادات، به شما کمک می کند تا فرصت های سرمایه گذاری مناسب را روی ارز پولکادات تشخیص دهید و بهترین نقطه را برای ورود و خروج از بازار پیدا کنید. در متدهای مختلف تحلیل تکنیکال از اطلاعاتی آماری مختلف برای شناسایی حرکت قیمت و حجم معاملات استفاده می شود. برای پیداکردن فرصت های مناسب سرمایه گذاری هم می توانید از تحلیل فاندامنتال پولکادات بهره بگیرید. در متد فاندامنتال از حجم فروش و سهم بازار برای این کار استفاده می شود. در این تحلیل قصد داریم ابزارهای مختلفی که برای تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارز DOT وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید به راحتی نقطه ورود و خروج ارز دات را پیدا کنید.

تحلیل پولکادات

انواع نمودار قیمت برای تحلیل تکنیکال پولکادات

نمودار خطی یا Linear Chart یکی از ساده ترین ابزارهایی است که برای تحلیل تکنیکال ارز DOT وجود دارد. این نمودار در قیمت پایانی بازه زمانی انتخابی شما (یک ماهه، هفتگی، روزانه، ساعتی و…) یک نقطه در نظر می گیرد و با اتصال آن ها به یکدیگر، یک نمودار خطی برای شما ترسیم می کند. با استفاده از نمودار ترسیم شده به راحتی می توانید روند قیمتی تتر را به دست بیاورید.

نمودارهای شمعی یا Candle Stick هم نوع دیگری از نمودار است که برای تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرد. این نمودار داده هایی مثل قیمت شروع، کمترین و بالاترین قیمت در بازه زمانی موردنظر و همینطور قیمت پایانی را به شما نمایش می دهد.

در صورتی که رنگ بدنه کندل استیک سبز باشد بدین معنی است که قیمت پایانی بالاتر از قیمت ابتدایی بوده است اما اگر رنگ بدنه کندل استیک سبز باشد بدین معنی است که بازه زمانی با قیمتی پایین تر از قیمت شروع بسته شده است.

تحلیل ارز پولکادات

کاربرد تایم فریم در تحلیل تکنیکال پولکادات

یکی از مهم ترین کارهایی که برای تحلیل انواع ارزهای دیجیتال باید انجام دهید، تعیین تایم فریم یا بازه زمانی است. شما می توانید بازه زمانی خودتان را از یک دقیقه تا چند ماه تنظیم کنید. اینکه کدام تایم فریم برای شما مناسب تر است به این بستگی دارد که برای چه هدفی از تحلیل تکنیکال استفاده می کنید. مثلا در صورتی که به نوسان گیری علاقه دارید می توانید از تایم فریم های روزانه استفاده کنید اما اگر می خواهید برای انباشت سرمایه، پولکادات بخرید، بهتر است تایم فریم طولانی تری، مثل تایم فریم ماهیانه، انتخاب کنید.

سطوح حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال پولکادات

یکی از ابزارهای مهمی که برای تحلیل تکنیکال پولکادات در اختیار شما قرار دارد سطوح حمایت و مقاومت هستند. این نقاط در واقع نقطه عطف روند قیمتی هر ارزی محسوب می شوند و با کمک آن ها می توانید قیمت آینده آن را پیش بینی کنید.

استفاده از اندیکاتورها در تحلیل ارز DOT

استفاده از اندیکاتورها نیز متد دیگری است که از طریق آن می توانید قیمت ارزهای دیجیتال را مشخص کنید. برای این منظور اندیکاتورهای متنوعی طراحی شده اند اما مهم ترین اندیکاتورها به شرح زیر هستند:

  • تعداد کیف پول های فعال
  • تعداد معاملات
  • نرخ هش
  • درآمد ماینرها
  • ارزش کل قفل شده (TVL)

تحلیل تکنیکال پولکادات

تحلیل فاندامنتال پولکادات

پولکادات یک شبکه چند زنجیره ای خرد شده است و می تواند تراکنش ها را در چندین زنجیره مختلف و به صورت موازی پردازش نماید. این قدرت پردازش موازی باعث شده که این شبکه مقیاس پذیری بسیار بیشتری نسبت به شبکه های مشابه داشته باشد. این شبکه یک سیستم نظارتی فوق العاده پیچیده کاربر محور دارد و تمامی هولدرها می توانند در مورد نحوه فعالیت شبکه رای داشته باشند.

تیم های مختلف می توانند با استفاده از فریم ورک Substrate، بلاکچین اختصاصی خودشان را ایجاد کنند و براساس نیازهایی که دارند نحوه نظارت و حکمرانی بلاکچین آن را تغییر دهند. نقش های مختلفی مثل نامزدها (Nominator)، اعتباردهندگان (Validator)، و ماهیگیران (Fishermen)، وظیفه تامین امنیت شبکه و جلوگیری از رفتارهای ناخواسته را برعهده دارند.

در زمان عرضه اولیه حدود ۱۰ میلیون توکن DOT به بازار عرضه شد اما پس از تغییراتی که در شبکه اتفاق افتاد هر توکن قدیمی به اندازه ۱۰۰ توکن جدید ارزش گذاری شد. به همین خاطر تعداد کل توکن های در گردش این شبکه به 1 میلیارد توکن جدید افزایش یافت. این تغییر ارزش برای این بود که از استفاده از اعداد اعشاری جلوگیری شود و انجام محاسبات برای کاربران راحت باشد.

اولین عرضه این ارز دیجیتال در اکتبر سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد. در این زمان ارزش هر توکن پولکادات برابر با ۰.۲۹ دلار بود و ۲.۲۴ میلیون توکن به بازار عرضه شد. دومین عرضه نیز در جولای سال ۲۰۲۰ با ارزش ۱.۲۵ دلار برای هر توکن انجام شد. در این عرضه هم حدودا ۳۴۲۰۸۰ توکن بین کاربران توزیع شد.

نتیجه گیری

 با توجه به قابلیت همکاری بلاکچینی منحصر به فرد Polkadot این ارز می تواند آینده روشنی داشته باشد. با استفاده از نمودار تکنیکال و و تحلیل های صرافی ارز دیجیتال اریترون می توانید با آگاهی بیشتری در  مورد سرمایه گذاری روی DOT تصمیم گیری کنید.


اخبار فوری دات


آخرین تحلیل های دات


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا