تحلیل تکنیکال اتریوم

ارزش کل بازار $49,462 عرضه در گردش $
بیشترین قیمت 24 ساعت گذشته $3,656.67 کمترین قیمت 24 ساعت گذشته $3,476.84
$3,503.80 191,226,200 تومان -0.54

نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم یکی از مفاهیم مبادلاتی‌ست که فرصت‌های سرمایه‌گذاری را ارزیابی می‌کند. برای این منظور از اطلاعات آماری مثل حرکت قیمت و حجم معاملات استفاده می‌شود. برخلاف تحلیل فاندامنتال این ارز ، که از حجم فروش و درآمد برای تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند، تحلیل تکنیکال روی بررسی قیمت و حجم معاملات تمرکز دارد. شما برای خرید اتریوم می‌توانید با بررسی تحلیل تکنیکال این ارز، روند حرکات قیمتی این آن را پیش‌بینی کنید تا بتوانید با ضریب اعتماد بیشتری روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

 

تحلیل تکنیکال اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم چطور عمل می‌کند؟

ابزارهای تحلیل تکنیکال اتریوم امروز تاثیر عرضه و تقاضا را روی تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال، حجم معاملات و نوسانات این ارز رامشخص می‌کنند. این نوع تحلیل بر این مبناست که معاملات گذشته و تغییرات قیمتی اتریوم در کنار قوانین سرمایه‌گذاری و معاملاتی می‌توانند ابزارهای موثری برای تعیین حرکات آینده به حساب بیایند.

از ابزار تحلیل تکنیکال اتریوم معمولا برای دریافت سیگنال‌های کوتاه مدت استفاده می‌شود اما می‌توان از آن برای تعیین قدرت یا ضعف ارز موردنظر نسبت به کل بازار یا بخش‌هایی از بازار هم استفاده کرد. با استفاده از تحلیل تکنیکال اتریوم، افراد مختلف می‌توانند تخمین قیمت را با دقت بیشتری انجام دهند.

تحلیل تکنیکال ارز اتریوم با اریترون

اریترون یک صرافی ارز دیجیتال است که با کمک جمعی از متخصصین مختلف در زمینه‌های مالی، امنیت و شبکه و همینطور متخصصین حوزه بلاک‌چین و رمزارز در سال ۱۳۹۸ با هدف رفع نیاز کاربران در زمینه سرمایه‌گذاری و معاملات ارزی تاسیس شده است. اریترون به صورت مستقیم به مارکت‌های جهانی متصل است و می‌توانید بیش از ۴۰۰ نوع ارز دیجیتال را به به صورت مستقیم از این مارکت‌ها خریداری کنید. همچنین روز به روز تعداد این ارزها در حال افزایش است.

چطور از تحلیل تکنیکال ارز اتریوم استفاده کنیم؟

آنالیزورهای حرفه‌ای از تحلیل تکنیکال به همراه دیگر انواع تحقیقات استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از این نوع تحلیل برای هر نوع ارز و سرمایه‌ای که دارای اطلاعات مبادلاتی تاریخی هستند استفاده کنید. این سرمایه‌ها شامل انواع سهام، فلزات گران‌بها، صندوق‌های درآمد ثابت و… می‌شوند اما معمولا در بازارهایی مثل فارکس، که حرکات قیمت در کوتاه مدت تمرکز دارند، این نوع آنالیز بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

با استفاده از تحلیل تکنیکال و همچنین آگاهی از قیمت ارزهای دیجیتال شما می‌توانید حرکات قیمت هر سرمایه‌ای که با قوانین عرضه و تقاضا سازگار هستند را پیش‌بینی کنید. به همین خاطر خیلی از کارشناس‌ها از این ابزار برای تحلیل حرکات قیمتی ارز دیجیتال اتریوم استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال اتریوم

ابزارهای تحلیل تکنیکال اتریوم

همان‌طور که گفته شد در تحلیل تکنیکال از داده‌های قیمتی گذشته و اندیکاتورهای مختلف برای شناسایی الگوها، ترندها و نوسانات قیمتی مختلف استفاده می‌شود. برخی از ابزارهای محبوب تحلیل تکنیکال اتریوم به شرح زیر هستند:

  • چارت‌های خطی: این نوع چارت قیمت نهایی را در هر بازه زمانی مشخص می‌کند و با وصل کردن نقاط مختلف یک نمودار خطی در اختیار شما قرار می‌دهد.
  • چارت‌های میله‌ای: این نوع چارت بالا‌ترین قیمت، پایین‌ترین قیمت، قیمت ابتدایی و قیمت نهایی هر بازه زمانی را نمایش می‌دهد. نمودارهای شمعی نیز نوعی نمودار میله‌ای هستند اما از کدهای رنگی برای نمایش حرکات قیمت استفاده می‌کنند.
  • میانگین متحرک: میانگین متحرک ساده با محاسبه میانگین قیمت نهایی اتریوم در یک بازه زمانی مشخص می‌شود. میانگین متحرک نمایی، تمرکز بیشتری روی قیمت‌های اخیر دارد و اطلاعات جدیدتر تاثیر بیشتری روی آن دارد.
  • مقاومت و حمایت: سطح حمایت در نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم به سطحی گفته می‌شود که فشار خریدارها از فشار فروشنده‌ها بیشتر است و باعث رشد قیمت رو به بالا می‌شود. زمانی که عکس این اتفاق رخ دهد، یعنی فروشنده‌ها بیشتر از خریدارها باشند، قیمت افت خواهد کرد.

بزرگترین رقبای اتریوم

شبکه اتریوم از زمان معرفی تا به امروز به عنوان دومین رمزارز دنیا از لحاظ سهم بازار شناخته شده است. با این وجود مثل هر شبکه بلاکچین دیگری، این شبکه نیز کامل نیست و نقص‌های خاص خودش را دارد. مهم‌ترین نقص‌های این شبکه نیز هزینه پردازش (Gas Fee) بالا و سرعت پایین پردازش تراکنش‌ها (۱۵ تا ۳۰ تراکنش در ثانیه) است. با اینکه اتریوم قصد دارد با برنامه‌های مختلفی این نقص‌ها را برطرف نماید اما رقبای زیادی هستند که قصد دارند با استفاده از همین نقص‌ها، روش‌های ارزان‌تر و سریع‌تری برای انجام تراکنش در اختیار کاربران قرار دهند.

اولین و بزرگترین رقیب اتریوم بیت کوین است. یکی دیگر از اولین رقبایی که برای اتریوم وارد بازار شد، کاردانو بود. در سال ۲۰۱۸ نیز EOS به عنوان یکی دیگر از رقبای این ارز دیجیتال معرفی شد و توانست در عرضه اولیه خودش ۴.۱ میلیارد دلار سرمایه جذب نماید که بالاترین مقدار جذب سرمایه تا به آن زمان بود. پس از آن نیز شبکه‌های دیگری مثل Tezos، Solana، Fantom، Avalanche و Bsc به عنوان رقبای احتمالی شبکه اتریوم به بازار معرفی شدند.

رقبای اتریوم

بررسی تعداد اتریوم در گردش، در تحلیل تکنیکال اتریوم

یکی دیگر از مواردی که برای تحلیل تکنیکال اتریوم باید بررسی کنیم، تعداد سکه‌های در گردش این ارز است. در سپتامبر ۲۰۲۱ حدودا ۱۱۷.۵ میلیون اتریوم در گردش بودند که ۷۲ میلیون عدد از آن در بلوک جنسیس این شبکه به بازار عرضه شده بودند. از این ۷۲ میلیون اتریوم حدودا ۶۰ میلیون به مشارکت‌کننده‌های اولیه که در سال ۲۰۱۴ در عرضه جمعی این ارز دیجیتال شرکت کرده بودند اختصاص داده شد و بقیه آن نیز در حساب توسعه این ارز دیجیتال قرار گرفت.

بقیه این رقم نیز به عنوان پاداش به ماینرهای شبکه اتریوم اختصاص یافته است. در سال ۲۰۱۵ پاداش ماین هر بلاک حدودا پنج اتر بود که در سال ۲۰۱۷ به سه اتر و در اوایل ۲۰۱۹ به دو اتر کاهش یافت. میانگین مدت زمانی که برای ماین هر بلاک اتریوم لازم است چیزی بین ۱۳ تا ۱۵ ثانیه می‌باشد.

اتریوم

امنیت شبکه اتریوم چطور حفظ می‌شود؟

اتریوم تا سال ۲۰۲۰ از متد اثبات کار برای تامین امنیت شبکه خود استفاده می‌کرد. با این وجود برنامه‌هایی وجود دارد که از طریق Ethereum 2.0 این متد به اثبات سهام (Proof Of Stake) تغییر کند. در این روش کاربران می‌توانند با ارسال مقدار مشخصی اتر (در حال حاضر ۳۲ اتر) در تامین امنیت این شبکه، نگهداری اطلاعات آن، پردازش تراکنش‌ها و افزودن بلوک‌های جدید به شبکه مشارکت داشته باشند. همچنین مشارکت‌کننده‌ها در این طرح می‌توانند از سود سالیانه (6%) و همینطور پاداش بلاک بهره‌مند شوند.


اخبار فوری اتریوم


آخرین تحلیل های اتریوم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا