ارزش کل بازار $68 عرضه در گردش $
بیشترین قیمت 24 ساعت گذشته $2,356.34 کمترین قیمت 24 ساعت گذشته $2,243.91
$2,246.29 123,415,050 تومان -0.85

تحلیل تکنیکال میکر یک روش برای پیش بینی قیمت با استفاده از داده های مربوط به گذشته است. تحلیل تکنیکال ارز میکر براساس فریضه اصلی «تکرار تاریخ» ساخته شده است و افرادی که از این نوع تحلیل استفاده می کنند بر این باور هستند الگوها و ترندهای نمودار قیمت به صورت چرخه ای رقم می خورند و در آینده نیز دوباره تکرار خواهند شد. با شناسایی و تفسیر این الگوها، تحلیل گران می توانند در زمان مناسب اقدام خرید میکر کنند یا در هنگامی که این ارز وارد سراشیبی سقوط می شوند ان را بفروشند.تحلیل ارز میکر

تحلیل تکنیکال میکر (Maker)

ارز دیجیتال میکر (Maker) که در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اریترون قصد داریم به تحلیل تکنیکال آن بپردازیم، یک پروژه غیرمتمرکز است که هدف از ایجاد آن، ایجاد یک سیستم پولی پایدار و غیرقابل کنترل توسط نهادها و سازمان های دولتی است.

این پروژه در واقع یک سیستم کاملا خودکار است که با استفاده از قرارداد هوشمند روی بستر اتریوم فعالیت می کند و دارای دو توکن بومی به نام های MKR و DAI است. MKR توکن بومی یا Governance Token این شبکه است. هولدرهای این ارز می توانند در مورد جزئیات فنی و مالی پروژه ابراز نظر کنند و در تمامی تصمیمات مربوط به پروژه حق رای دارند. DAI نیز یک توکن با ارزش ثابت (Stable Coin) است که به عنوان واحد پولی میکر از آن استفاده می شود. ارز دیجیتال DAI دارای نسبت ۱:۱ با دلار آمریکا است و توسط دارایی های دیگر ارزش آن تضمین می شود.

ابزارهای تحلیل تکنیکال ارز میکر

همانطور که گفته شد، تحلیل تکنیکال وسیله ای برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال مثل ارز میکر است. برای تحلیل تکنیکال ارز mkr ابزارهای متعددی طراحی شده که با استفاده از آن ها می توانید قیمت این ارز دیجیتال در آینده را با دقت تقریبا بالایی تخمین بزنید. در ادامه با برخی از این ابزارها آشنا خواهیم شد:

نمودار قیمت

یکی از ابزارهای بسیار مهم برای نشان دادن تغییرات قیمت میکر در طول زمان، نمودار قیمت است. این نمودار در انواع مختلفی مثل خطی، نواری، ستونی، شمعی یا دایره ای وجود دارد که هر کدام از آن ها اطلاعات خاص خود را در مورد بازار ارائه می دهند. برای مثال با استفاده از نمودار شمعی می توانید قیمت ابتدایی، قیمت پایانی، بالاترین و پایین ترین قیمت را در یک بازه زمانی خاص مشاهده کنید. همچنین الگوهای شمعی نیز با استفاده از این نمودار قابل مشاهده هستند که می توانند سیگنال های ورود و خروج شما محسوب شوند.

اندیکاتورها

اندیکاتور یا شاخص ابزاری ریاضی است که روی نمودار قیمت قرار می گیرد و با کمک فرمول های ریاضی، داده های مربوط به قیمت و حجم معاملات را تجزیه و تفسیر خواهد کرد. این اندیکاتورها خود به دو دسته خطوط روند و اسیلاتورها یا نوسان نماها تقسیم می شوند. خطوط روند، همانطور که احتمالا از اسم آن ها حدس زده اید، نشان دهنده جهت حرکت بازار هستند و معمولا در بازه های طولانی تر از آن ها استفاده می شود. اسیلاتورها نیز نشان دهنده نوسانات بازار هستند اما برای بازه های کوتاه تر مورد استفاده قرار می گیرند.

شاخص قدرت نسبی (RSI)، شاخص حجم تعادل (OBV)، شاخص ATR، اندیکاتور SAR و فیبوناچی برخی از رایج ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال میکر هستند.

نمودار ارز میکر

نمودار عقربه ای

یکی دیگر از ابزارهای تحلیل تکنیکال ارز میکر، نمودار عقربه ای است که با استفاده از اندیکاتورهای مختلف یک سیگنال خرید یا فروش برای بازه زمانی انتخابی در اختیار شما قرار می دهد. این اندیکاتور با استفاده از داده های قیمت و حجم معاملات در یکی از پنج حالت زیر قرار می گیرد:

  • Buy: پیشنهاد به خرید
  • Sell: پیشنهاد به فروش
  • Neutral: پیشنهاد به نگهداری
  • Strong Buy: پیشنهاد اکید به خرید
  • Strong Sell: پیشنهاد اکید به فروش

برای تحلیل تکنیکال ارز MKR با استفاده از نمودار عقربه ای، کافیست از بالای نمودار بازه زمانی مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و سپس نمودار را ببینید که در چه وضعیتی قرار گرفته است. برای مثال اگر بازه زمانی یک روزه را انتخاب کنید و نمودار وضعیت Buy را نشان دهد، به این معنی است که با توجه به اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال، قیمت میکر پس از یک روز از قیمت فعلی بیشتر خواهد بود. به همین خاطر پیشنهاد نمودار به شما خرید است.

سخن نهایی

در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اریترون تلاش کردیم به صورت ساده و خلاصه ابزارهای مورد استفاده برای تحلیل تکنیکال ارز میکر را مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به این ابزارها شما می توانید قیمت ارز دیجیتال میکر را در آینده پیش بینی کنید و سودده یا زیان ده بودن آن را بررسی کنید.

سوالات متداول

تحلیل تکنیکال ارز میکر چه کاربردی دارد؟

با استفاده از تحلیل تکنیکال ارز میکر می توانید برای یک معامله یا سرمایه گذاری پربازده تصمیم گیری کنید و با استفاده از داده های موجود بهترین معاملات را انجام دهید.

از چه ابزارهایی برای تحلیل تکنیکال میکر استفاده می شود؟

از ابزارهای مختلفی مثل نمودار قیمت، اندیکاتورها و نمودار عقربه ای برای این منظور استفاده می شود.


اخبار فوری میکر


آخرین تحلیل های میکر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا