آموزش ارز دیجیتال

مینی اپ تلگرام چیست؟ معرفی بهترین مینی اپ های تلگرام

مینی اپ های تلگرام، یک سری برنامه های برنامه نویسی شده روی بستر تلگرام هستند که برای استفاده از آنها، نیازی به نصب برنامه جدید نیست و هیچ فضای جدیدی را از تلفن همراه شما اشغال نمی کند. یکی از مهم ترین مینی اپ هایی که این روزها خیلی اسم آن را می شنویم، مینی اپ نات کوین است. این مینی اپ در قالب یک ایردراپ برای توکن نات کوین راه اندازی شد و کاربران زیادی را جذب خودش کرد. پس از مدتی، نات کوین در صرافی ها لیست شد و کاربران این بازی یا مینی اپ توانستند دارایی خود را بفروشند. در حال حاضر شما می توانید قیمت نات کوین تلگرام را در صرافی ها ببینید.

مینی اپ تلگرام چیست؟

احتمالا شما هم یکی از کاربران برنامه همستر کامبت (Hamster Kambat) هستید. این برنامه یک مینی اپ تلگرام است که روی بلاکچین TON راه اندازی شده و یک ایردراپ برای همستر محسوب می شود.

مینی اپ های تلگرام (Telegram Mini Apps)، برنامه های تحت وب، کاربردی و بلاکچینی هستند که با زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت، CSS و HTML نوشته شده اند و به طور مستقیم روی برنامه تلگرام اجرا می شوند.

با راه اندازی این مینی اپ ها، تلگرام به بستری فراتر از یک پیام رسان تبدیل شده است. در حال حاضر، شما با کمک این مینی اپ ها، حتی می توانید روی برنامه تلگرام بازی کنید. این مینی اپ ها، لزوما به پیام رسانی مربوط نمی شوند، بلکه کاربردهای متفاوتی دارند. در حال حاضر، این مینی اپ ها، شامل برنامه های اشتراک گذاری محتوا، تولید محتوا و بازی ها می شوند.

اپ سنتر تلگرام

یکی از مهم ترین ویژگی های مینی اپ های تلگرام، چند پلتفرمی بودن آنها است. در واقع، شما برای استفاده از این مینی اپ ها، نیازی به نصب برنامه خاصی در تلفن همراه خود ندارید. فقط باید وارد یک ربات تلگرامی شوید و مینی اپ را به صورت یک برنامه تحت وب اجرا کنید. به همین سادگی، تنها با یک کلیک شما قادر به استفاده از یک برنامه کاربردی در تلگرام می شوید.

مینی اپ های تلگرام روی شبکه TON راه اندازی می شوند. این بلاکچین مقیاس پذیری بالایی دارد و از این رو، می تواند حجم بالایی از تراکنش ها را پردازش کند. این میزان مقیاس پذیری بالا در شبکه تون، آن را به شبکه خوب و مناسب برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز WEB3 و سوپراپلیکیشن ها تبدیل می کند. هر توسعه دهنده ای می تواند برنامه های غیرمتمرکز (DApps) یا قراردادهای هوشمند را روی شبکه تون راه اندازی کرده و آن را با یک پروژه ارز دیجیتالی ادغام کند.

توجه داشته باشید که ایم مطلب پیشنهادی برای فعالیت در مینی اپ های تلگرام محسوب نمی شوند و جنبه آموزشی دارد.

فروشگاه مینی اپلیکیشن های تلگرام

با ورود به فروشگاه مینی اپ تلگرام می توانید به طیف گسترده ای از برنامه های تلگرام دسترسی پیدا کنید. این پلتفرم که به عنوان رقیبی برای اپ استور (App Store) و گوگل پلی (Google Play) شناخته می شود دارای بخش های مختلفی از جمله The open league ، Games ، WEB3 ، Play to Earn و … است. همچنین توسعه دهندگان مینی اپ تلگرام می توانند برنامه های خود را در این پلتفرم به اشتراک بگذارند.

فروشگاه مینی اپ تلگرام

مزیت مینی اپ های تلگرام برای اکوسیستم وب ۳

مینی اپلیکیشن های تلگرام مزیت های زیادی برای کاربران تلگرام و توسعه دهندگان وب ایجاد می کند. به طور مثال کاربرانی که در تلگرام فعال هستد می توانند با انجام بازی های کلیکی درآمد کسب کنند. در مقابل توسعه دهندگان می توانند با طراحی برنامه های کاربردی و ایجاد قابلیت هایی مانند پرداخت درون برنامه ای، از فرصت های این پلتفرم در راستایی درآمد زایی خود استفاده کنند.

مزیت های مینی اپ تلگرام

درگاه های پرداخت

مینی اپ های تلگرام به کاربران امکان پرداخت درون برنامه ای را می دهند. فرقی ندارد که کاربری بخواهد محصولی بخرد یا سرویسی را به اشتراک بگذارد چراکه این سیستم از روش های پرداخت مختلفی مانند کارت های اعتباری و ارز دیجیتال TON پشتیبانی می کند.

ارائه امکانات پیشرفته تر نسبت به یک پیام رسان ساده

همانطور که پیش تر نیز گفته شد، مینی اپلیکیشن های تلگرام، طیف گسترده ای از امکانات را ارائه می دهند و این شبکه اجتماعی را تبدیل به پلتفرمی برای اشتراک محتوا، بازی، پرداخت و … تبدیل می کند.

مینی اپ تلگرام چیست

سازگاری با سیستم عامل های مختلف

یکی از مهم ترین ویژگی های مینی اپ تلگرام چند پلتفرمی بودن آن است. در واقع این برنامه ها مبتنی بر وب هستند و در تلگرام همه سیستم عامل ها از جمله اندروید، iOS، مک و لینوکس در دسترس هستند.

فرصت کسب درآمد برای توسعه دهندگان وب

مینی اپلیکیشن های تلگرام فرصت جدیدی برای توسعه دهندگان وبی که به زبان های HTML، CSS و JS تسلط دارند ایجاد کرده است. آنها می توانند برنامه هایی را روی تلگرام توسعه دهند و از طریق خریدهای درون برنامه ای، تبلیغات و … درآمد کسب کنند.

بازی های بلاکچینی

مهم ترین مزیت مینی اپ های تلگرام راه اندازی بازی های بلاکچینی است. در حال حاضر بازی هایی که تحت عنوان Play-to-Earn یا Tap-to-Earn روی تلگرام راه اندازی می شوند با اقبال بسیار زیادی مواجه هستند. توسعه دهندگان بلاکچین از مینی اپ های تلگرام به عنوان ابزاری برای تبلیغات و ایردراپ پروژه خود استفاده می کنند. به طور مثال نات کوین یکی از ایردراپ های معتبر تلگرام است که توانست با همین روش جامعه خود را بسیار گسترده کند و به یکی از برترین ارزهای دیجیتال بازار تبدیل شود.

معرفی بهترین مینی اپ های تلگرامی

حالا که با تعریف مینی اپ تلگرام آشنا شده اید، احتمالا متوجه شده اید که نمونه های زیادی از آنها را دیده اید یا با آنها کار کرده اید. این روزها بازار استفاده از مینی اپ ها خیلی داغ است و تقریبا هر کاربر تلگرامی، از یک مینی اپ استفاده می کند. برخی از بهترین مینی اپ های تلگرامی این روزها، عبارت اند از:

1- مینی اپ نات کوین (NotCoin)

نات کوین (NotCoin) با نام اختصاری NOT، یک مینی اپ تلگرام است که تقریبا در اواسط نوامبر 2023 راه اندازی شد. نات کوین یکی از پروژه های موفق مجموعه اوپن بیلدرز (Open Builders) محسوب می شود. در ماه های ابتدایی راه اندازی این مینی اپ، کاربران می توانستند با لمس کردن سکه روی وسط صفحه، NOT استخراج کنند. البته، در آن روزها، NOT تنها یک دارایی درون بازی بود و هیچ اعتبار و قیمتی به دست نیاورده بود.

پس از گذشت مدتی، تقریبا در اردیبهشت سال 1403، توسعه دهندگان این بازی، توکن NOT را روی بلاکچین تون عرضه کردند و امکان خرید و فروش و معامله آن را در بسیاری از صرافی ها به وجود آوردند. نات کوین در بسیاری از صرافی های معتبر بین المللی لیست شد و در حال حاضر نیز در برخی از صرافی های ایرانی از جمله صرافی ارز دیجیتال اریترون هم خرید و فروش می شود.

مینی اپ نات کوین

2- مینی اپلیکیشن تپ سواپ (Tap Swap)

بازی تپ سواپ (TapSwap) نیز یکی دیگر از مینی اپ های تلگرامی محبوب این روزها است که کاربران نسبتا زیادی با آن آشنا هستند. در واقع، این مینی اپ هم مانند نات کوین، یک بازی کلیکی است که شما به ازای ضربه زدن روی صفحه مقداری توکن استخراج می کنید. در بازی تپ سواپ، شما می توانید با ضربه زدن روی صفحه بازی و انجام دادن برخی از تسک های اعلام شده، سکه TAPS جمع آوری کنید.

این پروژه ابتدا فعالیت خودش را روی بلاکچین سولانا آغاز کرد ولی پس از مدتی، به شبکه TON منتقل شد. در حال حاضر، این بازی بیش از 46 میلیون کاربر فعال یا بازیکن دارد. دلیل این محبوبیت در میان کاربران نیز رابط کاربری ساده و فعالیت بازی براساس Tap to Earn یا کسب درآمد با کلیک کردن است.

3- مینی اپ بلوم (Blum)

پروژه بلوم یک صرافی غیرمتمرکز است که قابلیت های نسبتا جدیدی را به کاربران ارائه می دهد. بلوم ادعا کرده است که می تواند مشکلات رایج در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز را از بین ببرد و فرصتی استثنایی برای کاربران ایجاد کند. کاربران از طریق صرافی غیرمتمرکز بلوم می توانند هر توکنی را از هر شبکه ای معامله کنند و هیچ محدودیتی ندارند. بلوم شرایطی را فراهم کرده است که کاربران دارایی خود را در کیف پول نگهداری کرده و بتوانند آن کیف پول را به صرافی بلوم متصل کنند. در این صورت، نیازی به واریز دارایی به صرافی بلوم نیست.

به تازگی، پروژه بلوم یک کمپین ایردراپی برای توکن بومی خودش راه اندازی کرده که به شکل یک مینی اپ تلگرام است. برای شرکت در این ایردراپ، تنها کافی است که در ربات تلگرامی این پروژه عضو شوید و برنامه آن را اجرا کنید. دقیقا مانند دیگر مینی اپ های معرفی شده، می توانید با انجام ماموریت های روزانه و ضربه زدن روی صفحه، برای خود امتیاز یا توکن جمع آوری کنید. این توکن ها، تا زمان لیست شدن بلوم و عرضه اصلی آن هیچ ارزشی ندارند و شما باید تا آن زمان، سکه های بیشتری برای خود جمع آوری کنید.

مینی اپ بلوم

4- مینی اپ همستر کامبت (Hamster Kambat)

همستر کامبت که یکی معروف ترین مینی اپ های تلگرامی این روزها است، در حال حاضر 200 میلیون کاربر دارد. این آمار یعنی که مینی اپ همستر کامبت توانسته در بسیاری از کشورها، به یکی از محبوب ترین پروژه های ایردراپی تبدیل شود. پروژه همستر کامبت نیز روی شبکه TON راه اندازی شده است. شما برای شرکت در این ایردراپ، باید مینی اپ آن را اجرا کنید و مانند یک بازی، برای خود امتیاز جمع کنید.

جمع کردن امتیاز در بازی همستر کامبت خیلی ساده است. یکی از ساده ترین راه های جمع کردن سکه، ضربه زدن روی صفحه است. اما همستر کامبت راه های ساده تری هم برای جمع آوری سکه های زیاد در نظر گرفته است. کارت هایی در این بازی وجود دارد که روزانه 3 مورد از آنها را باید پیدا کنید و به ازای آن 5 میلیون توکن همستر پاداش بگیرید. همچنین، روزانه می توانید کد مورس مربوط به آن روز را وارد کرده و به ازای آن نیز یک میلیون سکه بگیرید. در حال حاضر، همستر کامبت به روزهای پایانی ایردراپ خودش نزدیک می شود.

5- مینی اپ CEX.IO

مینی اپ تلگرام CEX.IO آخرین نمونه از بهترین مینی اپ های این روزها است که مربوط به صرافی ارز دیجیتال CEX.IO می شود. این صرافی توکن بومی خودش یعنی CEXP را به شکل یک ایردراپ معرفی کرده است. این پروژه برای ایجاد محبوبیت بیشتر در میان کاربران، این ایردراپ تلگرامی را راه انداخته است. مینی اپ CEX.IO نیز دقیقا مشابه با نمونه های قبلی است. تنها با این تفاوت که شما در این مینی اپ، نمی توانید با چند انگشت روی صفحه ضربه بزنید تا سکه های بیشتری بگیرید.

6- یس کوین

7- فایر کوین

8- ترمینال

9- میم فای

10- دات کوین و …

جمع بندی

استفاده از این مینی اپ ها و شرکت در این ایردراپ ها خیلی ساده است و زمان زیادی از شما نمی گیرد. البته، همان طور که اشاره کردیم، تا زمان عرضه اصلی توکن های این مینی اپ ها، دارایی درون بازی هیچ ارزشی ندارد. پس از لیست شدن توکن ها در صرافی ارز دیجیتال، می توانید آن را از طریق یک صرافی آنلاین، به تتر تبدیل کرده و در نهایت، در صرافی های ایرانی مانند اریترون آن را به تومان تبدیل کنید. البته، اگر کمی روحیه سرمایه گذاری دارید، می توانید با این توکن ها معاملات ارز دیجیتال انجام دهید.

مهدیس مسکینی

مهدیس مسکینی هستم، کارشناس ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی. من به دنیای رمز ارزها علاقه زیادی دارم و سعی می کنم با نوشتن مقالات آموزشی ارز دیجیتال، دانسته هام رو با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا