دانستنی های ارز دیجیتال

انتقال تتر trc20 از تراست ولت | آموزش گام به گام

تتر (USDT) یکی از استیبل کوین‌های (Stable Coin) پرکاربرد با پشتوانه دلار آمریکا است. یکی از دلایل خرید تتر در زمان انتقال ارز دیجیتال کارمزد کم آن روی شبکه TRC-20 و حجم معاملات بالای آن می باشد. این ارز دیجیتال از طریق شبکه‌های مختلفی از جمله ERC20، TRC20، BEP20، Omni و Polygan انتقال می‌یابد. انتخاب درست برای انتقال میان این شبکه‌ها  اهمیت زیادی دارد. چرا که شما باید شبکه‌ای را انتخاب کنید که سرعت خوب برای انجام تراکنش داشته و کارمزد نسبتا کمی در مقایسه با دیگر شبکه‌ ها دریافت کند. شبکه ترون یا TRC20، یکی از بهترین شبکه‌ها برای انتقال تتر است که از طریق کیف پول تراست ولت نیز انجام می‌شود.

مراحل انتقال تتر TRC-20 از تراست ولت

کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) یکی از کیف پول های ارز دیجیتال بسیار خوب همراه با رابط کاربری ساده است. تمام افراد، حتی مبتدی ها نیز به سادگی می توانند از این کیف پول استفاده کنند و مبادلات و معاملات خود را در آن انجام دهند. مراحل گام به گام انتقال تتر trc20 از تراست ولت به شرح زیر است.

مرحله ۱ – آماده سازی و داشتن آدرس کیف پول مقصد

اولین و مهم ترین مرحله برای انجام انتقال تتر TRC20 از تراست ولت، داشتن آدرس کیف پول مقصد است. این انتقال ممکن است که از کیف پول خودتان به کیف پول دیگرتان یا انتقال به کیف پول فرد دیگری باشد. در هر صورت، باید بدانید که در انتقال ارز دیجیتال، اگر به هر دلیلی، آدرس کیف پول مقصد خود را به اشتباه وارد کنید، احتمال بازگشت دارایی یا پیگیری آن خیلی کم است و احتمالا دارایی شما به طور کامل از بین می رود.

انتقال دارایی با کیف پول تراست ولت

پس، برای قدم اول، اینترنت خود چک کنید تا سرعت مناسب و قابل قبولی داشته باشد. در ادامه هم آدرس کیف پول مقصد خود در صفحه مربوط به انتقال تتر TRC20 از تراست ولت وارد کنید. بهترین روش برای وارد کردن آدرس کیف پول مقصد، اسکن کردن QR کد کیف پول است. چرا که امکان خطای آن تقریبا صفر است. اگر امکان اسکن QR کد وجود نداشت، آدرس کیف پول را کپی کنید. اگر مجددا امکان کپی کردن آدرس کیف پول وجود نداشت، آدرس کیف پول را تایپ کرده و چند بار آن را چک کنید تا از درست بودن آن مطمئن شوید.

مرحله ۲ – انتقال تتر TRC-20

حالا که آدرس کیف پول مقصد را دارید، باید مرحله اصلی انتقال تتر TRC20 از تراست ولت را انجام دهید.

 1. ابتدا وارد کیف پول تراست ولت خود در تلفن همراه یا سیستم کامپیوتری خود شوید.
 2. در صفحه اصلی کیف پول، روی گزینه مربوط به باکس جستجو که در بالا سمت راست صفحه وجود دارد، کلیک کنید.
 3. کلمه USDT را سرچ کنید تا گزینه‌های مورد نظر به شما نمایش داده شود.
 4. چندین USDT پس از سرچ به شما نمایش داده می‌شود که هر یک استاندارد متفاوتی دارد. گزینه جلوی USDT TRC20 را فعال کنید تا به لیست ارزهای شما در کیف پول تراست ولت اضافه شود.انتخاب USDT TRC20
 5. مجددا به صفحه اصلی کیف پول بازگردید و روی ارز USDT TRC20 کلیک کنید.
 6. روی گزینه Send کلیک کنید. واریز دارایی از تراست ولت
 7. در صفحه بعدی، در باکس اول، آدرس کیف پول مقصد را وارد کرده و در باکس دوم، مقدار انتقال خود را بنویسید.
 8. روی گزینه Continue کلیک کنید تا انتقال تتر TRC20 از تراست ولت به کیف پول مقصد انجام شود.تایید انتقال دارایی در تراست ولت

مرحله ۳ – پیگیری تراکنش

TRC20 استاندارد مربوط به شبکه ترون است و شما برای پیگیری انتقال تتر TRC20 از تراست ولت، باید از روش های پیگیری تراکنش های ترون استفاده کنید. پیگیری تراکنش به شما کمک
می کند تا از انجام انتقال خود به آدرس درست و زمان تکمیل تراکنش آگاه شوید. از روش های زیر برای پیگیری تراکنش خود استفاده کنید.

پیگیری تراکنش از سایت TronScan

 1. از طریق مرورگر گوگل، وارد سایت رسمی TronScan شوید.
 2. در نوار مربوط به جستجو در صفحه اصلی، Hash تراکنش‌ خود را وارد کرده و روی گزینه سرچ کلیک کنید.

تایید انتقال دارایی در تراست ولت

 1. در صفحه نمایش داده شده، تمام جزئیات مربوط به تراکنش به شما نشان داده خواهد شد. این جزئیات شامل تاریخ انجام تراکنش، وضعیت تراکنش و مقدار منتقل شده می‌شود.

پیگیری تراکنش از تراست ولت

از خود کیف پول تراست ولت نیز می توان تراکنش را به سادگی پیگیری کرد. برای این کار تنها کافی است که مراحل ساده زیر را انجام دهید.

 1. وارد کیف پول تراست ولت شوید.
 2. روی ارز USDT TRC20 کلیک کنید.
 3. روی سابقه انتقال تتر خود که مربوط به تراکنش اخیر است؛ کلیک کنید.
 4. مقابل گزینه Status، وضعیت فعلی تراکنش شما نمایش داده می شود. اگر کلمه Completed نوشته شده باشد، یعنی تراکنش انجام شده است.

پیگیری تراکنش از سایت های دیگر

علاوه بر سایت TronScan، سایت های دیگری هم برای پیگیری تراکنش های ترون وجود دارد. این سایت ها، عبارت اند از:

 • TRXplorer
 • TronGrid
 • Io

با وارد کردن هش تراکنش در این سایت ها، جزئیات تراکنش به شما نمایش داده می شود و استفاده از آنها، دقیقاً مشابه با TronScan ساده است.

پیش نیازهای انتقال تتر از تراست ولت

پیش نیازهایی برای انتقال تتر TRC20 از تراست ولت وجود دارد. البته، این پیش نیاز ها به هدف شما از انتقال هم بستگی دارد. در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

تبدیل ارزهای دیجیتال به تتر TRC-20

اگر در حال حاضر، دارایی دیگر به غیر از تتر TRC20 در کیف پول تراست ولت خود دارید و می خواهید آن را از طریق شبکه TRC20 انتقال دهید؛ باید ابتدا آن را به تتر تبدیل کنید. برای این کار، تنها کافی است که از طریق همان تراست ولت، دارای خود را Swap کرده و به تتر TRC20 تبدیل کنید. حالا که دارایی شما به تتر TRC20 تبدیل شد، می توانید آن را روی شبکه ترون منتقل کنید.

 

Swap کردن در تراست ولت

داشتن حساب کاربری در صرافی ارز دیجیتال

یکی دیگر از پیش نیازهای انتقال تتر TRC20 از تراست ولت، داشتن حساب کاربری در یک صرافی ارز دیجیتال است. البته، این مورد، تنها زمانی به کار شما می‌آید که قصد فروش تتر را داشته باشید. در این صورت، ابتدا باید در یک صرافی ارز دیجیتال مانند اریترون ثبت نام کرده و احراز هویت کنید. پس از تایید حساب کاربری، باید دارایی تتر TRC20 خود را به آدرس کیف پول مقصد صرافی منتقل کنید.

در نهایت، پس از انتقال تتر به کیف پول صرافی، می‌توانید آن را به سادگی در صرافی بفروشید و به ارز فیات یا هر ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید. البته، اگر این فرایند در یک صرافی ایرانی انجام شود، امکان فروش تتر و تبدیل آن به ریال نیز وجود خواهد داشت.

مشکلات رایج در هنگام انتقال تتر از تراست ولت

در هنگام انتقال تتر TRC20 از تراست ولت، امکان دارد که با مشکلات رایجی روبه‌رو شوید. این مشکلات معمولا برای اکثر افراد پیش می‌آید. اگر آنها را بشناسید، به سادگی می‌توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

تراست ولت کیف پولی در حال توسعه است اما گاها مشکلاتی در هنگام استفاده از آن به وجود می آید. مثلا مسدود شدن کیف پول تراست ولت یکی از این مشکلات رایج است. در هنگام انتقال تتر TRC20 از تراست ولت هم امکان دارد که با مشکلات رایجی رو به رو شوید. این مشکلات معمولا برای اکثر افراد پیش می آید. اگر آنها را بشناسید، به سادگی می توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

انتخاب ERC-20 به جای TRC-20

در هنگام انتقال دارایی خود، به شبکه انتقال دقت کنید. شبکه‌های زیادی برای انتقال دارایی وجود دارد که هر یک کارمزد های متفاوتی برای انجام تراکنش از شما دریافت می‌کنند. یکی از مهم‌ ترین شبکه‌ ها، شبکه ERC20 است که مربوط به اتریوم می‌شود. این شبکه کارمزد بالایی برای تراکنش از شما دریافت می‌کند. پس، مراقب باشید که ندانسته به جای TRC20 ، ERC20 را انتخاب نکنید.

وارد کردن آدرس اشتباه در بخش کیف پول مقصد

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم، وارد کردن آدرس کیف پول مقصد یکی از مهم‌ ترین مراحل انتقال تتر TRC20 از تراست ولت است. چرا که بیشترین مشکلات و اشتباهات در همین مرحله اتفاق می‌افتد. به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً نکات زیر را در مرحله وارد کردن آدرس کیف پول مقصد رعایت کنید.

 • مهم‌ ترین نکته، استفاده از روش‌هایی با خطای کم در وارد کردن آدرس کیف پول مقصد است. روش‌ هایی مانند اسکن QR کد یا کپی کردن آدرس کیف پول مقصد کمترین خطا را دارند.
 • اگر آدرس کیف پول را به صورت دستی تایپ می‌کنید، در نهایت حتما آن را چک کنید تا درست نوشته شده باشد. انتقال تتر TRC20 از تراست ولت به آدرس کیف پول مقصد اشتباه، باعث از دست رفتن ارز های شما می‌شود.
 • در هنگام وارد کردن آدرس کیف پول مقصد، مطمئن شوید که آدرس کیف پول مقصد تتر TRC20 باشد و اشتباها آدرس کیف پول شبکه دیگری نباشد. انتقال تتر TRC20 به کیف پول شبکه اشتباهی، باعث از دست رفتن دارایی می‌شود.

اشتباهات در انجام تراکنش از تراست ولت

عدم تائید تراکنش

یکی دیگر از مشکلات رایج در هنگام انتقال از تراست ولت، عدم تایید تراکنش است. در این شرایط، ابتدا باید اتصال به اینترنت خود را چک کنید و مطمئن شوید که اینترنت شما وصل است و سرعت قابل قبولی دارد. اگر مشکل از اینترنت نیست، وضعیت روشن یا خاموش بودن VPN خود را چک کنید. برای استفاده از تراست ولت، نیازی به روشن کردن VPN نیست.

یکی دیگر از دلایل عدم تایید تراکنش، نبود موجودی کافی در کیف پول یا نبودن موجودی کافی برای پرداخت کارمزد است. در این شرایط، حتما موجودی تتر TRC20 و میزان کارمزد انتقال را چک کنید و مطمئن شوید که دارایی به اندازه کافی در کیف پول شما وجود داشته باشد. اگر اشتباهی در آدرس کیف پول مقصد نیز وجود داشته باشد، تراکنش شما به احتمال زیاد انجام نمی‌شود. پس، از صحت آدرس کیف پول مقصد مطمئن شوید. پس از رفع این مشکلات، انتقال تتر TRC20 از تراست ولت را مجددا انجام دهید.

طولانی شدن تائید تراکنش

یکی از دلایل اصلی برای طولانی شدن تایید تراکنش، وارد نکردن هش تراکنش از سوی دریافت کننده تتر است. در واقع، زمانی که شما ارزی را به کیف پول دیگری انتقال می‌دهید، گیرنده نیز باید فرایند دریافت ارز را از سمت خودش انجام دهد. در این فرایند، هش تراکنش انجام شده باید توسط گیرنده وارد شود تا تراکنش تایید و منتقل گردد.

این هش تراکنش در اختیار فرستنده قرار می‌گیرد و فرستنده باید آن را در اختیار گیرنده قرار دهد. گیرنده نیز با وارد کردن هش تراکنش، تراکنش را تکمیل می‌کند.

تتر

 

جمع بندی

استفاده از کیف پول تراست ولت خیلی ساده است و هر کاربری به سادگی می تواند از آن استفاده کند. اما این سادگی، دلیل بر این نمی شود که به نکات مهم و حیاتی در مورد انتقال دارایی توجه نکرد. برای انتقال تتر TRC20 از تراست ولت، باید به نکات امنیتی آن توجه کنید و از صحت آدرس کیف پول مقصد اطمینان حاصل کنید. اگر مراحل ذکر شده در این آموزش را به دقت انجام دهید و نکات موجود در آن رعایت کنید، انتقال شما به سادگی و در کمترین زمان ممکن با موفقیت انجام می شود.

سوالات متداول

آیا امکان انتقال تتر TRC-20 به صرافی های ایرانی وجود دارد؟

بله امکان انتقال تتر TRC20 از تراست ولت به صرافی های ایرانی وجود دارد. اما قبل از هر اقدامی، باید مطمئن شوید که صرافی ایرانی مورد نظر شما از این ارز و شبکه آن پشتیبانی می کند.

بهترین شبکه برای انتقال تتر از تراست ولت کدام است؟

شبکه ترون یا TRC20 بهترین شبکه برای انتقال تتر از تراست ولت است. این شبکه، هم از نظر سرعت انتقال و هم از نظر کارمزد تراکنش، بهترین گزینه است. شبکه ترون، کمترین میزان کارمزد را در مقایسه با دیگر شبکه ها دریافت می کند و سرعت بسیار خوب و بالایی هم دارد. در مقایسه با شبکه اتریوم یا ERC20، حدود 20 برابر سرعت بالاتر در انتقال دارد.

انتقال تتر TRC20 از تراست ولت چقدر زمان می برد؟

به طور کلی، انتقال تتر TRC20 از تراست ولت، در چند ثانیه انجام می شود. در واقع، تایید تراکنش در شبکه ترون، در ۳ ثانیه صورت می گیرد و تراکنش به پایان می رسد. البته، این شرایط، در صورتی است که انتقال شما از کیف پول به کیف پول باشد. اگر انتقال از کیف پول به صرافی یا از صرافی به کیف پول باشد، این زمان کمی طولانی تر می شود و به تقریباً ۵ دقیقه می رسد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا