معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) چیست و چگونه کار می کند؟

بیت کوین کش یک هارد فورک بیت کوین و یکی از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان است. برخلاف شبکه‌های سفارشی‌سازی شده مانند اتریوم (ETH)، بیت‌کوین کش قصد دارد با پیشنهاد یک راه‌حل مقیاس‌گذاری متفاوت برای پایگاه کد بیت‌کوین Core، جایگزینی برای شبکه بیت‌کوین ارائه دهد. بیت کوین و بیت کوین کش با هم در اندازه بلوک تفاوت دارند. بیت کوین کش (BCH) در حال حاضر در شماره 28 بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش در بازار است که دارای ارزشی کمتر از ۱۳.۵ میلیارد دلار است.

بیت کوین کش چیست؟

از زمان پیدایش بیت کوین کش، سوالات بسیاری در مورد توانایی بیت کوین در مقیاس موثر مطرح شده است. در حالی که بلاک چین یک فناوری انقلابی و “دفتر کل توزیع شده” است، بلاک چین بیت کوین امنیت و ثبات بیشتری را در مقیاس پذیری انتخاب می‌کند؛ این امر باعث کندی بیت کوین می‌شود، به خصوص در مقایسه با تراکنش‌های کارت اعتباری مانند ویزا، که می تواند تقریباً 1700 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. از سوی دیگر، بیت‌کوین می‌تواند تنها ۷ مورد را پردازش کند و پردازش هر دسته از تراکنش‌ها بسته به زمان بلوک ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

بیت‌کوین کش توسط گروهی از استخراج‌کنندگان و توسعه‌دهندگان بیت‌کوین ایجاد شد که به همان اندازه نگران آینده توانایی این ارز دیجیتال برای مقیاس‌پذیری مؤثر بودند؛ با این حال، برخلاف اکثر ماینرهای بیت کوین، این گروه از ماینرها به‌روزرسانی SegWit2x را دوست نداشتند؛ از این رو آن‌ها تصمیم گرفتند اندازه هر بلوک را در بلاک چین افزایش دهند؛ بدین ترتیب بیت کوین کش در آگوست 2017 رسماً به یک ارز دیجیتال مجزا تبدیل شد و یک هارد فورک از بلاک چین بیت کوین را تشکیل داد.

بیت کوین کش چگونه کار می کند؟

به دلیل شبیه بودن کد بیت کوین کش به کد بیت کوین، این دو ارز دیجیتال شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند. روشی که یک کاربر بیت کوین کش را اجرا می‌کند، با روشی که توسط آن کاربر بیت کوین را اداره می‌کند تفاوتی ندارد.

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش فقط در ترجیحات مقیاس‌بندی آن‌ها یافت می‌شود؛ در جایی که بیت کوین فناوری‌هایی را انتخاب می‌کند که به آن کمک می‌کنند بدون افزایش اندازه بلوک، مقیاس شوند، بیت‌کوین کش از افزایش اندازه بلوک استفاده می‌کند و تمام تلاش‌های مقیاس‌پذیری که از طریق یکپارچه‌سازی فناوری جدید انجام می‌شود را نادیده می‌گیرد.

بیت‌کوین کش همچنین بر روی همان مکانیزم اجماع اثبات کار مشابه بیت‌کوین عمل می‌کند و از آنچه الگوریتم هش امن (SHA) نامیده می‌شود، استفاده می‌کند.

بنیانگذاران بیت کوین کش چه کسانی هستند؟

بیت‌کوین کش توسط گروهی از ماینرها و توسعه‌دهندگان تأسیس شد که از مبارزه بر سر راه‌حل مقیاس‌سازی خسته شدند و تصمیم گرفتند کدی را منتشر کنند که آن را تغییر می‌دهد و چیزی که به عنوان هارد فورک شناخته می‌شود را ایجاد می‌کند.

نرم‌افزار بیت‌کوین ABC که سپس بیت‌کوین کش را ایجاد می‌کند، برای اولین بار در ژوئن ۲۰۱۷ معرفی شد. این ارز رمزنگاری شده در ۱ اوت ۲۰۱۷، پس از اتمام دوره آزمایش برای عموم منتشر شد. راجر ور اغلب به عنوان پر سروصداترین مروج بیت کوین کش در نظر گرفته می‌شود؛ با این حال، او بیت کوین کش را ایجاد نکرد، بلکه با این پروژه هماهنگ شد؛ زیرا از چشم انداز این فورک، بیت کوین حمایت کرد.

چه چیزی بیت کوین کش را منحصربه‌فرد می‌کند؟

برخلاف لایت کوین که سعی می‌کند به عنوان برادر بیت کوین عمل کند، بیت کوین کش رقیب مستقیم بیت کوین است. دلیل منحصربه‌فرد بودن بیت کوین کش راه حل مقیاس پذیری آن است. در حال حاضر، بیت‌کوین کش می‌تواند تا ۶۱ تراکنش در ثانیه را پردازش کند؛ به این معنی که سقف تراکنش‌های شبکه فعلی آن بسیار بالاتر از بیت‌کوین است.

تصویر بیت کوین کش چیست

چه چیزی به بیت کوین کش ارزش نقدی می دهد؟

بیت کوین کش ارزش خود را از عرضه محدودش (21 میلیون) به دست می آورد؛ به این معنی که نرخ ثابتی وجود دارد که بیت کوین کش تا زمانی که تمام سکه‌ها استخراج شوند، وارد گردش می‌شود؛ علاوه بر این، تقاضای روزافزون برای ارزهای رمزنگاری شده که می‌توانند تراکنش‌ها را به شیوه‌ای سریع و مقرون‌به‌صرفه انجام دهند، مطمئناً ارزش زیادی برای BCH به ارمغان می آورد.

چند سکه بیت در کوین کش در گردش است؟

بیت کوین کش دقیقاً همان تعداد سکه بیت کوین و در کل 21 میلیون سکه دارد. عرضه فعلی در گردش آن کمی بیش از 18.5 میلیون سکه است که حدود 89 درصد از کل عرضه را تشکیل می‌دهد. درست مانند بیت کوین، در بیت کوین کش ماینرها به عنوان تایید کننده عمل می‌کنند و برای قدرت محاسباتی خود پاداش دریافت می‌کنند.

در حال حاضر، هر بلوک بیت کوین کش 12.5میلیون کوین اضافی را در گردش خود قرار می‌دهد تا این تعداد به 21 میلیون برسد؛ با این حال، بیت کوین کش در آوریل 2021 با نصف شدن روبرو خواهد شد؛ جایی که پاداش استخراج کنندگان آن به نصف کاهش می‌یابد.

شبکه بیت کوین کش چگونه ایمن است؟

هیچ تفاوتی بین نحوه ایمن شدن شبکه بیت کوین با نحوه ایمن شدن شبکه بیت کوین کش وجود ندارد. هر دو شبکه تحت مجموعه قوانین یکسانی کار می‌کنند و هر دو مکانیسم اجماع یکسانی دارند. ساختار الگوریتم اثبات کار و مجموعه‌ای از ماینرها که از آن برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند، در خط مقدم امنیت بیت کوین کش قرار دارند.

نحوه استفاده از بیت کوین کش چگونه است؟

بیت کوین کش برای استفاده به عنوان روش پرداخت در نظر گرفته شده است و موارد استفاده از آن با این ادعا مطابقت دارد. این ارز دیجیتال هنوز کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا بسیاری از بازرگانان آن را قبول ندارند؛ با این حال، بیت کوین کش در تلاش است تا به هدف خود برای تبدیل شدن به یک سیستم پرداخت الکترونیکی همتا برسد.

نحوه انتخاب کیف پول بیت کوین کش چگونه است؟

کیف پول‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند بیت کوین کش را ذخیره کنند. کاربران بسته به نیاز خود به امنیت و عملکرد، کیف پول مناسب خود را انتخاب می‌کنند. صرافی کریپتومات مکانی عالی برای ذخیره بیت کوین کش است؛ زیرا عملکردهای عالی (خرید، فروش، مبادله با سایر ارزهای دیجیتال) را بدون به خطر انداختن امنیت ارائه می‌دهد.

جمع‌بندی

تصویر بيت كوين كش

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال است و برای افرادی ایجاد شده است که بیت کوین را دوست دارند، اما دقیقاً از راه حل‌های مقیاس‌پذیری آن پشتیبانی نمی‌کنند. بیت‌کوین کش قصد دارد هرگز از راه‌حل‌های خارج از زنجیره مانند شبکه لایتنینگ استفاده نکند و می‌خواهد یک راه‌حل پرداخت دیجیتالی در چشم انداز ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت‌کوین ایجاد کند.

در حال حاضر، بیت‌کوین کش مقیاس بسیار بهتری نسبت به بیت‌کوین دارد؛ اما هنوز به تعداد تراکنش‌های مورد نظر در ثانیه نزدیک نیست تا به عنوان وسیله‌ای برای پرداخت مناسب در نظر گرفته شود؛ با این حال، این حالت ممکن است تغییر کند، و حتی با وجود تمام کارهایی که در راه حل‌های لایه ۲ بیت کوین انجام می شود، مقیاس بیت کوین کش ممکن است منجر به پیشی گرفتن آن از بیت کوین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا