معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

ارز دیجیتال ایاس برای ایجاد قراردادهای هوشمند در عرصه بلاک چین ارائه شده و یکی از قابل‌اطمینان‌ترین توکن‌های موجود در این حوزه به شمار می‌رود. این رمز ارز را به نماد الماس می‌شناسند و معرفی می‌کنند. این نماد می‌تواند به خوبی نشان‌دهنده آینده درخشان رمز ارز ایاس باشد.

افزایش سرعت در تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های هر تراکنش یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این رمز ارز به شمار می‌رود. ارز دیجیتال ایاس رقبای بسیار زیادی در این حوزه‌ها دارد. این رمز ارز با هدف اجرای برنامه‌های غیر متمرکز در عرصه‌های الکترونیکی ظاهر شد.

در این مطلب قصد داریم درباره ویژگی‌های رمز ارز ایاس صحبت کنیم و به بررسی مزایا و معایب آن بپردازیم. با این حال برای شناخت و درک کامل چیستیِ رمز ارز ایاس، ابتدا باید بدانید که ارز دیجیتال چیست؟ رمز ارز نوعی از پول دیجیتال محسوب می‌شود. رمز ارزها بدون وابستگی و به صورت غیر متمرکز کار می‌کنند و برای تولید آن‌ها یا بررسی اصالت تراکنش پول باید از الگوریتم‌های رمزنگاری استفاده کرد.

ارز دیجیتال ایاس؛ آينده‌ای روشن در بازار ارزهای دیجیتال

تصویر کوین ارز دیجیتال ایاس

در این مطلب به بررسی اطلاعاتی در خصوص خصوص ارز دیجیتال ایاس پرداختیم که به شما کمک می‌کند بهترین استفاده‌ را از این توکن‌ها داشته باشید. امروزه رمز ارزهای دیجیتالی مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته‌اند به همین خاطر نیز افراد زیادی به یادگیری این بازارهای مالی علاقمند هستند. با این حال ما به شما توصیه می‌کنیم که حتماً پیش از حضور در این عرصه‌های مالی و اقتصادی اطلاعات خود را تکمیل کرده سپس فعالیت‌تان را آغاز کنید. 

ارز دیجیتال ایاس چه ویژگی‌هایی دارد؟

تصویر کوین ارز ایاس

ارز دیجیتال ایاس پلتفرمی برای ساخت برنامه‌های غیر متمرکز است. پلتفرم ایاس امکان استفاده از قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند و از سه ویژگی عمده و قابل ذکر مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و پردازش چندگانه برخوردار است. در واقع ارز دیجیتال ایاس مستقیماً استخراج نمی‌شود. این رمز ارز از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند؛ با این حال می‌توان با استخراج اتریوم آن را در صرافی‌ها به ارز ایاس تبدیل کرد.

از جمله خصوصیات ارز دیجیتال ایاس عبارتند از:

●مقیاس‌پذیری

●انعطاف‌پذیری

●حاکمیت

●پردازش مساوی و برابر

●مقیاس‌پذیری افقی

●قابلیت همکاری

●سیستم عامل غیر متمرکز

مزایای رمز ارز دیجیتال ایاس

رمز ارز دیجیتال ایاس

اگر تجربه انجام معاملات و سرمایه‌گذاری در زمینه ارز دیجیتال داشته باشید، می‌دانید که ارزهای دیجیتال محبوبیت خاصی دارند. بررسی بازار رمز ارزها نشان می‌دهد که ایاس جزو یکی از پروژه‌های موفق دنیای رمز ارزها است که با هدفی مشابه اتریوم ایجاد شده است. ارز دیجیتال ایاس قصد دارد تجربه کاربران و مشاغل را بهبود بخشد و سعی در ایجاد امنیت بیشتر و اختلاف کمتر برای مصرف‌کنندگان دارد.

  • سرعت مناسب رمز ارز دیجیتال ایاس

سرعت بالای تراکنش‌های این رمز ارز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن به شمار می‌رود. تأخیر در اجرای هر یک از تراکنش‌های مالی در عرصه‌های دیجیتال کاربران را ناامید می‌کند و از اشتیاق آن‌ها برای انجام این تراکنش‌ها کم خواهد کرد به همین خاطر نیز کاربران از ارز دیجیتال ایاس استقبال کرده‌اند.

توسعه دهندگان این فناوری سرعت عمل اجرای هر یک از تراکنش‌ها را بسیار بالا برده‌اند؛ از این رو آینده‌ای درخشان برای این طرح پیش بینی می‌شود. جالب است بدانید که هر یک از تراکنش‌های ایاس در یک ثانیه و یا کمتر انجام می‌شوند و قابلیت بازگشت ندارند.

  • مقیاس پذیری رمز ارز دیجیتال ایاس

از دیگر ویژگی‌های مهم این رمز ارز می‌توان به مقیاس پذیر بودن آن اشاره کرد. مقیاس پذیری رمز ارز ایاس در چند بخش مورد بررسی قرار می‌گیرد. مقیاس پذیری عمودی و افقی رمز ارز دیجیتال ایاس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است که بر جنبه‌های مختلف عملکرد این رمز ارز تأثیر می‌گذارد.

همچنین پردازش موازی در این شبکه به سادگی انجام می‌گیرد و از قابلیت‌هایی است که هر یک از کاربران به سادگی در اختیار دارند. افزایش ظرفیت برای پردازش متوالی نیز از دیگر ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی آن به شمار می‌رود که انجام تراکنش‌ها را ساده‌تر می‌سازد.

به این ترتیب هر یک از پردازش‌ها به صورت پی در پی و متوالی انجام می‌شوند و وقفه‌ای در این حیطه به وجود نمی‌آید. تعامل پذیری میان نودها نیز از ویژگی‌های مثبت این شبکه به شمار می‌رود؛ به این ترتیب سرعت اجرای هر یک از قراردادهای هوشمند نیز به حد مطلوبی می‌رسد.

در مقیاس پذیری عمودی، نودهای موجود در مجموعه به گونه‌ای خاص بررسی می‌شوند. در این روش مقیاس پذیری بیشتر بر جنبه قدرتمندی نودها توجه می‌کنند. در بخش بعدی مقیاس پذیری افقی انجام می‌گیرد که در آن به زیاد بودن و یا کم بودن نودها توجه می‌شود. هر یک از فازهای توسعه ایاس شامل مراحل به خصوصی می‌شوند که از اهمیت بسیار زیادی در این حوزه برخوردار هستند. در ادامه به بررسی مسیر توسعه و پیشرفت این رمز ارز دیجیتالی می‌پردازیم تا در هنگام تحلیل تکنیکال ایاس دید جامع‌تری نسبت به این رمز ارز داشته باشید.

بررسی معایب ارز دیجیتال ایاس

برخی عوامل ارز دیجیتال eos را به چالش می‌کشند و باعث می‌شوند که سرمایه‌گذاری بر روی این ارز با ریسک روبه‌رو شود. 

  • حاکمیت ارز دیجیتال ایاس

 یکی از معایبی که می‌توان برای بلاک‌چین ایاس تعریف کرد، مسئله تمرکز شبکه ایاس است. مسئله حاکمیت در بلاک‌چین ایاس طوری تعریف شده است که در هر زمان فقط ۲۱ تولیدکننده بلوک می‌تواند وجود داشته باشد و عملکرد کلی شبکه به رأی سهام‌داران آن بستگی دارد.

  • میزان استخراج ارز دیجیتال ایاس

تعداد استخرهای استخراج EOS بسیار کم است و بهترین راه برای به دست آوردن ایاس این است که دستگاه استخراج خود را به استخرهای استخراج اتریوم ملحق کنید؛ سپس با مراجعه به یک سایت صرافی، اتریوم خود را با EOS معاوضه نمایید.

بررسی آینده و اهداف ارز دیجیتال ایاس

یکی از اهداف بلاک‌چین ایاس انجام میلیون‌ها تراکنش در ثانیه است. هیچ‌کدام از بلاک‌چین‌های دیگر نمی‌توانند حجم عظیمی از تراکنش‌ها را با سرعت بلاک‌چینی ایاس پردازش کنند. از دیگر اهداف بلاک چین ایاس این است که مانع فیلتر شدن اطلاعات به وسیله برخی از کشورها مانند ترکیه و عربستان می‌شود.

هدف دیگری که بلاک‌چین ایاس به دنبال آن است؛ کاربردپذیری سیستم‌های بلاک‌چین محور است. به این ترتیب که توسعه دهندگان می‌توانند توابع کاربردی مورد نظر خود را به راحتی بر بستر بلاک‌چین EOS اجرا نمایند.

ویژگی‌های ارز دیجیتال ایاس نشان می‌دهد که می‌توان به آینده آن امیدوار بود. این ارز توانایی بالقوه‌ای برای رقابت و پیشی گرفتن از ارز دیجیتال اتریوم دارد. برای بررسی آینده ارز دیجیتال ایاس باید روند قیمت این ارز را از گذشته تا به اکنون بررسی کنید. در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ بازار رمز ارزها منفجر شد و تقریباً هر دارایی به بالاترین حد خود رسید زیرا ارزهای دیجیتال جدید باعث افزایش مبادلات و سرمایه‌گذاری شدند. بر اساس برخی از پیش بینی‌ها میانگین قیمت این رمز ارز در سال 2025 حدود 14 دلار خواهد بود. همچنین برخی از کارشناسان بر این باورند که رمز ارز ایاس در سال 2030 به رکوردی دست نیافتنی خواهد رسید؛ به طوری که قیمت آن از مرز 65 دلار نیز خواهد گذشت. البته که عوامل بسیار زیادی در افزایش قیمت رمز ارزها موثر هستند. برای مثال عرضه و تقاضا یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند باعث سقوط یا پیشرفت یک رمز ارز شود. 

چه عواملی تعیین کننده قیمت ارز ایاس است؟

عوامل زیادی باعث افت قیمت و یا شکست رکورد بیشترین قیمت ایاس می‌شوند. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

● عرضه و تقاضا

● نقض امنیت

● محبوبیت برنامه‌های غیر متمرکز

رمز ارز ایاس هم یک ارز نسل سوم است. بدان معنا که بنیان‌گذاران آن توانسته‌اند از اشتباهات ارزهای دیجیتال اولیه مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم درس بگیرند؛ یعنی در حالی که اتریوم فقط ۱۵ معامله در ثانیه را اداره می‌کند، ایاس قادر است هزاران پرداخت را هم‌زمان پردازش کند.

افزایش کارایی و مقیاس‌پذیری ارز دیجیتال ایاس به این معنا است که EOS دارای یک گروه سرمایه‌گذاری اختصاصی است؛ پس خرید و فروش ارز دیجیتال ایاس می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب باشد. سایت دیجیتال کوین پرایس پیش بینی کرده است که بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ قیمت EOS با افزایش قیمت قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

نقشه راه برای توسعه رمز ارز ایاس

برای توسعه ارز دیجیتال ایاس فازهای اجرایی به خصوصی انجام می‌گیرند که در این قسمت به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم. فازهای توسعه بلاک چین هر یک از مراحل و فرآیند به خصوصی تشکیل می‌شوند.

فاز اول؛ محیط آزمایشی ایاس

در این خصوص اپ‌های غیر متمرکزی اجرا شده‌اند که فرایند آزمایش برای استفاده از ارز دیجیتال ایاس را ساده‌تر می‌سازد. ایجاد این اپ‌ها برای توسعه دهندگان مزایای بی شماری خواهد داشت. این اپ‌ها سبب آزمایش بر روی عرصه‌های بلاک چین خواهد شد.

فاز دوم؛ راه اندازی شبکه‌های آزمایشی

در فاز بعدی شبکه‌های آزمایشی راه اندازی شده و اهداف پیش‌بینی‌شده برای این مجموعه به صورت تستی و آزمایشی اجرا شدند. کلیه این فرآیندها به صورت ایزوله و در شرایط آزمایشی انجام می‌گیرند. هر یک از توسعه دهندگان به صورت مجزا در این حوزه فعالیت دارند. در این خصوص چندین آزمایش و ویژگی به صورت مجزا در شبکه بلاک چین اولیه انجام می‌گیرد.

فاز سوم؛ بازبینی‌های امنیتی

در بخش بعدی برای توسعه و راه اندازی این رمز ارز، آزمایش‌ها و بازبینی‌های ایمنی کار انجام می‌گیرند که اجرا و توسعه رمز ارز ایاس را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد. به این ترتیب شدیدترین آزمایشات برای تعیین سطح امنیتی هر یک از این تراکنش‌ها انجام می‌گیرند سپس از نرم افزارهای اجرایی این پروژه که با انجام تست‌ها و بررسی‌های دقیق ارزیابی شده، رونمایی می‌شود و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

فاز چهارم؛ بهینه سازی پردازش‌های موازی

در فاز چهارم این پروژه نوبت به بهینه سازی اجرای پردازش‌های موازی می‌رسد که با بهترین کیفیت انجام می‌گیرد. هر یک از این پردازش‌ها توسط تیم توسعه دهندگان پروژه انجام می‌گیرند. با استفاده از روش‌های بهینه سازی، اجرای تراکنش‌های موازی به سادگی انجام می‌شود.

فاز پنجم؛ عرضه نسخه‌های جدید پروژه

در فاز بعدی پیاده‌سازی خوشه بندی‌های این طرح صورت می‌گیرد که کیفیت اجرای آن را به حد بسیار بالایی ارتقا می‌دهد. در این بخش کلیه نقاط ضعفی که در خصوص این طرح مطرح می‌شوند مورد بررسی قرار گرفته و برطرف می‌شوند. در انتها نسخه نهایی بدون وجود هیچ‌گونه ایرادی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

آواتار نویسنده
دپارتمان محتوا اریترون

دپارتمان تولید محتوای اریترون شامل چندین تیم تخصصی در زمینه ارز دیجیتاله که روزانه با انتشار مقالات، سعی میکنه به روزترین اطلاعات در مورد رمز ارزها رو در اختیار شما قرار بده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا