معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال گرین چیست؟

ارز دیجیتال گرین برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ وارد بازار ارزهای دیجیتال شد و از آن زمان تابه‌حال این شبکه به کار خود ادامه داده است. ارز دیجیتال گرین باقابلیت‌های حفظ حریم خصوصی و در بستری ارتقا یافته از بلاک چین بیت کوین، به نام میمبل‌ویمبل پیاده‌سازی شده است.

اریترون به عنوان معتبرترین صرافی ارز دیجیتال امکان خرید و فروش 400 ارز شناخته شده همچون ارز دیجیتال گرین را در فضایی امن و مطمئن فراهم کرده است.

ارز دیجیتال گرین، تازه نفس و پیشتاز

تصویر گرافیکی ارز دیجیتال گرین

ارز دیجیتال گرین یک رمز از جدید است که به تازگی رونمایی شده است؛ به همین دلیل هنوز در اکثر صرافی‌‌ها وجود ندارد. حدود دوسال است که شبکه اصلی ارز دیجیتال گرین راه‌اندازی شده و میمبل ویمبل نیز چهار سال است که معرفی‌شده‌ است. در ابتدا گرین تنها یک پروژه آزمایشی ساده بود، اما رفته‌رفته به پروژه‌ای درحال‌توسعه تبدیل شد. با وجود کاهش شدید قیمتی که ارز دیجیتال گرین تجربه کرد؛ همچنان توسعه‌دهندگان و فعالان دنیای دیجیتال در آن حضور دارند و از این رمز ارز حمایت می‌کنند. هر واحد ارز گرین در این لحظه با قیمت 0.05367 دلار، با احتساب نرخ تتر 45.550تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن 715,820 دلار است.

تاریخچه ارز دیجیتال گرین

در سال ۲۰۱۶ یک فایل متنی از طرف فردی ناشناس در یکی از انجمن‌های توسعه بیت کوین ارسال شد. این فایل که وایت‌پیپر ابتدایی میمبل ویمبل بود، توسط شخصی ناشناس نوشته‌شده بود.

مدتی بعد فرد ناشناس دیگری در همان انجمن سابق مدعی شد که بر روی یک پروژه به نام ارز دیجیتال گرین کار می‌کند.

توسعه‌دهندگان گرین تصمیم دارند که روش متفاوتی نسبت به سایر کوین‌ها در پیش گیرند و اعمال کنند؛ اما از جمله اصولی که توسعه‌دهندگان سعی دارند به آن پایبند باشند عبارتند از:

  • عدم برگزاری ICO
  • نبود ایردراپ
  • نبود سکه‌های از پیش استخراج‌شده

در نهایت باید گفت ارز دیجیتال گرین اولین پیاده‌سازی از میمبل ویمبل بوده و یک پروژه جامعه‌محور است.

اولین شبکه آزمایشی گرین در نوامبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و آخرین شبکه آزمایشی‌اش را در اواخر ۲۰۱۸ به راه افتاد. اولین بلاک شبکه اصلی گرین هم در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۹ استخراج شد.

ارز گرین چیست؟

گرین یک ارز دیجیتال برپایِه حریم خصوصی است، که در آن تراکنش‌ها برپایه مقدار نیست و حتی در شبکه آن آدرسی وجود ندارد.

این ارز دیجیتال بر پایه حریم خصوصی، مقیاس پذیری و تعویض‌پذیری ایجاد شده است و یکی از پروژه‌های محبوب بر پایه پروتکل میمبل ویمبل است.

میمبل ویمبل نوعی پروتکل بلاک چین است که توسط شخصی با نام مستعار «تام الویس جسور» در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و طرفداران حریم خصوصی جذب آن شدند.

یکی از دلایلی که افراد توجه خود را به سمت این ارز جلب کرده‌ شباهت بسیار زیاد آن به بیت کوین است؛ به همین علت کسانی که فقط بیت کوین را به‌عنوان یک ارز دیجیتال قبول دارند علاقه زیادی به ارز گرین پیدا می‌کنند.

نکته مهم دیگر در مورد ارز دیجیتال گرین این است که فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز آن نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر کمتر است و حریم خصوصی محور است، این کار به خاطر پیاده‌سازی پروتکل میمبل‌ویمبل است که امکان حذف اطلاعات قدیمی از بلاک چین را بدون صدمه زدن به اعتبارسنجی داده‌های جدید فراهم می‌کند.

و در آخر باید بگوییم ارز گرین به‌صورت متن‌باز و آزاد توسعه‌یافته و برای هیچ نهاد، شرکت یا بنیادی کار نمی‌کند. تمام توسعه‌دهندگان گرین در تلاش‌اند تا توزیع تمامی کوین های این رمز ارز به‌صورت منصفانه انجام شود.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارز دیجیتال گرین

تصویر وکتور ارز دیجیتال گرین

ارز دیجیتال گرین دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

۱. حفظ حریم خصوصی بالا در ارز دیجیتال گرین:

اولین ویژگی این ارز تضمین وجود حریم خصوصی کاربران است. در عین تایید معاملات، جزئیات اطلاعات کاربر مخفی است و همین امر سبب دشواری ردیابی معاملات می‌شود.

۲. مقیاس پذیری بالا:

ارز دیجیتال گرین به‌جای مقیاس بندی بر اساس تعداد معاملات انجام‌شده بر اساس تعداد کاربران به‌طور موازی مقیاس بندی می‌شود؛ بنابراین فضا زیادی روی بلاک چین شما باقی می‌ماند.

۳. انتشار ارگانیک ارز دیجیتال گرین:

ارز دیجیتال گرین به‌واسطه استخراج قبلی یا عرضه اولیه (ICO) راه‌اندازی شد؛ بنابراین کل پروژه به لطف کمک‌های مالی جامعه و تیمی متعهد به آن کار می‌کند؛ همچنین بخشی از پاداش‌های استخراج به توسعه‌دهندگان یا سازمان دیگر اختصاص داده نمی‌شود.

۴. عدم تمرکز:

این ارز دیجیتال توسط هیچ سازمان یا نهادی کنترل نمی‌شود؛ و توزیع این ارز با نرخ یک سکه در ثانیه انجام می‌شود و بسیار عادلانه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا