معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال نم چیست؟

ارز دیجیتال نم یک دارایی رمزنگاری شده است که برای شبکه جنبش اقتصاد جدید توسعه یافته است. هدف از ایجاد ارز دیجیتال نم ایجاد یک چارچوب اقتصادی جدید بر اساس اصول تمرکززدایی، آزادی اقتصادی و برابری است، نه چارچوب‌های موجود که توسط کشورها و دولت‌ها مدیریت می‌شود؛ همچنین ارز دیجیتال نم یک دارایی رمزنگاری با جامعه قوی در ژاپن است که به کاربران، علاقه‌مندان و دارندگان آن NEM MEMbers می‌گویند.

اریترون به عنوان معتبرترین صرافی ارز دیجیتال ارز دیجیتال نم و 400 رمز ارز دیگر را در فضایی امن و مطمئن ارائه می‌دهد.

الگوریتم اجماع ارز دیجیتال نم چگونه است؟

تصویر نمودار ارز دیجیتال نم

همانطور که می‌دانید ارز دیجیتال چیست، نم هم ارز دیجیتالی است که الگوریتم خاص خود را دارد که از یک الگوریتم اجماع ویژه به نام اثبات اهمیت (PoI) استفاده می‌کند و برای تسهیل دادن پاداش به افرادی که در جامعه مشارکت دارند، طراحی شده است.

این شبیه به (Proof of Stake (PoS است، اما به گونه‌ای طراحی شده است که به کسانی که در NEM کمک می‌کنند، اجازه دهد در مقابل کسانی که XEM بیشتری دارند ضرر نکنند. پروتکل PoI NEM نیز نسبت به خطای بیزانسی مقاوم است. اهمیت با محاسبه جامع داده‌ها از جمله میزان حواله‌ها و سپرده‌ها در تراکنش‌های قبلی و زمان صرف شده برای شرکت در بلاک چین NEM سنجیده می‌شود.

استخر برای ایجاد یک منطقه اقتصادی عادلانه‌تر از PoS با حل مشکل کسانی که می‌توانند مقدار زیادی ارز را در یک دوره زمانی طولانی نگه دارند و قادر به تشکیل یک الیگوپولی هستند، ساخته شد.

پاداش‌های بلوک برداشت در نم چگونه است؟

مشارکت در تولید بلوک و تایید، استخراج بیت کوین نامیده می‌شود؛ اما NEM از آن به عنوان برداشت یاد می‌کند. دو راه برای شرکت در برداشت وجود دارد، برداشت معمولی در گره‌های معمولی و سوپرگره‌های با کارایی بالا وجود دارد که می‌توانند پاداش‌های بزرگ‌تری دریافت کنند.

برای تبدیل شدن به یک سوپر نود، باید حداقل سیستم مورد نیاز را برآورده کند و مالک باید حداقل 3 میلیون XEM داشته باشد. علاوه بر کارمزد تراکنش در خرید و فروش ارز دیجیتال نم، روزانه 140000 XEM بین سوپر نودها تقسیم می‌شود. کار کردن یک گره معمولی به مالک نیاز دارد که حداقل 10000 XEM را در اختیار داشته باشد و پاداش‌ها بر اساس درجه اهمیت گره متفاوت است.

موزاییک در نم چیست؟

ارز دیجیتال نم اجازه می‌دهد تا سکه‌های منحصر به فردی به نام موزاییک در بلاک چین ایجاد شود. واحد پول خود NEM، XEM، یکی از این موزاییک‌ها است. از موزاییک‌ها می‌توان به روش‌های مختلفی مانند صدور استیبل کوین، توکن‌های داخلی، حق رای، یا اجازه دادن به یک فرد برای ایجاد توکن خود استفاده کرد.

برای ایجاد موزاییک ابتدا باید دامنه‌ای به نام فضای نامی ثبت کرد. پس از به دست آوردن یک فضای نام، مالک می‌تواند موزاییک خود را نام‌گذاری کند، پارامترهای صدور خود را تعیین کند، حد بالایی برای صدور، توانایی تغییر مقدار صادر شده، و به چند رقم اعشار می‌تواند تقسیم شود (از 0 تا 6 مکان).

انتقال ارز دیجیتال نم به بلاکچین جدید 

ارز دیجیتال نم به بلاکچین

نم در سال 2021 تحت یک به روز رسانی بزرگ به نام Catapult قرار گرفت که منجر به راه‌اندازی بلاک چین Symbol شد. نم یا جنبش اقتصاد جدید می‌خواهد یک بلاک چین هوشمندتر و پیشرفته‌تر ایجاد کند. این خود را نه تنها یک آلت کوین دیگر، نه فقط یک بلاک چین دیگر قرار می‌دهد.

ارز دیجیتال نم که خود را بلاک چین دارایی هوشمند می‌نامد، یک پلتفرم فناوری است که به دنبال راهی کارآمد برای مدیریت دارایی‌ها و داده‌ها به راحتی و با هزینه کم است. بیایید ارز دیجیتال نم، عملکرد، ویژگی‌ها، مزایا و کاربردهای بالقوه آن را بررسی کنیم.

نکته‌های کلیدی ارز دیجیتال نم

ارز نم که مخفف جنبش اقتصاد جدید است، یک پلتفرم فناوری است که برای مدیریت دارایی‌ها و داده‌ها به آسانی و کم هزینه استفاده می‌شود. ارز دیجیتال نم در سال 2015 از NXT، یک ارز مجازی مبتنی بر بلاک چین و پلتفرم شبکه پرداخت، تولید شد.

ارز نم مخصوص به خود به نام XEM دارد که توسط دارندگان ارزهای دیجیتال معامله می‌شود؛ اما به عنوان وسیله پرداخت استفاده نمی‌شود. نم همچنین از یک کیف پول رمزنگاری به نام Nano wallet پشتیبانی می‌کند.

  • ستون‌های کارایی NEM – اثبات اهمیت و برداشت

در تحلیل ارز دیجیتال نم هدف نم ساخت یک بلاک چین “بهتر” است و تلاش می‌کند با استفاده از دو مفهوم کلیدی اثبات اهمیت (POI) و برداشت به این هدف دست یابد. سایر شبکه‌های ارزهای دیجیتال، مانند بیت‌کوین، از سیستم اثبات کار (POW) یا اثبات سهام (POS) استفاده می‌کنند که برای کار کردن در بلاکچین به یک دستگاه استخراج نیاز دارد. جوایز بر اساس سهم کاری آن‌ها به معدنچیان اختصاص می‌یابد.

با این حال، در POW، ماینرهایی که قدرت پردازش یا محاسبات بالاتری دارند، نسبت به آن‌هایی که ماشین‌های قدرتمندتری دارند، برتری غیرقابل قبولی دارند. علاوه بر این، POW منجر به مصرف انرژی بیشتر می‌شود و انرژی فرآیند را ناکارآمد می‌کند. در POS، ذخیره‌کنندگان سکه از مزیت بی‌رویهی برخوردارند زیرا شرکت‌کنندگانی که سکه‌های بیشتری دارند، شانس بیشتری برای دریافت سکه‌های بیشتر از طریق استخراج و پردازش تراکنش دارند. همچنین به جای هزینه‌های کریپتوکورین، پس انداز کریپتوکورین را ترویج می‌کند.

نم با استفاده از مکانیسم POI خود به این موضوع می‌پردازد، زیرا به میزان “سرمایه گذاری” شخص در سیستم NEM، با منافع واقعی “تخصیصی” “اهمیت” بیشتری می‌دهد. سکه‌های XEM در کیف پول و دوره نگهداری نقش کلیدی در سنجش اهمیت دارند.

برای ایجاد و کسب بلاک‌های جدید و دریافت هزینه‌های تراکنش‌های مختلف، فرد باید 10000 XEM “تخصصی” را در کیف پول خود نگه دارد.

استخر در نم چگونه کار می‌کند؟

فرض کنید مارتین امروز 20000 XEM در کیف پول خود دارد. هر روز که می‌گذرد، مکانیسم نم 10٪از دارایی‌ها را به عنوان دارایی اختصاص می‌دهد. پس از روز اول، 2000 دستگاه XEM از دارایی‌های مارتین واگذار خواهد شد و 18000 دستگاه XEM غیرمجاز باقی خواهد ماند. در روز دوم، 10 درصد از 18000 مورد دیگر واجد شرایط اختصاص داده شده خواهند بود، که مجموع XEM‌های اختصاص یافته را به 3800 می‌رساند و به همین ترتیب. در روز هفتم، XEM‌های اختصاص یافته از آستانه 10000 عبور خواهند کرد که مارتین را واجد شرایط دریافت جوایز بلاک چین می‌کند.

علاوه بر این، POI همچنین به کاربرانی که با دیگران در شبکه تراکنش انجام می‌دهند، پاداش می‌دهد. انجام تراکنش‌های بیشتر از اندازه حداقل نیز به امتیاز POI شرکت‌کننده می‌افزاید، که کمک می‌کند. نم یا جنبش اقتصاد جدید می‌خواهد یک بلاک چین هوشمندتر و پیشرفته‌تر ایجاد کند. این خود را نه تنها یک آلتکوین دیگر، نه فقط یک بلاک چین دیگر قرار می‌دهد. نم که خود را بلاک چین دارایی هوشمند می‌نامد، یک پلتفرم فناوری است که به دنبال راهی کارآمد برای مدیریت دارایی‌ها و داده‌ها به راحتی و با هزینه کم است.

تصویر ارز دیجیتال نم

دلیل تمایز ارز دیجیتال نم (XEM)

نم به گونه ای ساخته شده است که برای سازمانی آماده باشد. این زبان به زبان جاوا نوشته شده است، یک زبان برنامه نویسی کامپیوتری که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، و مبتنی بر API است که به برنامه‌های کامپیوتری جداگانه اجازه می‌دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. قابل توجه ترین ویژگی آن سیستم دارایی‌های هوشمند آن است که به کاربران امکان می‌دهد دارایی‌های دنیای واقعی را با استفاده از بلاک چین نم مدل کنند.

کاربران می‌توانند توکن‌های رمزنگاری خود را به نام موزاییک در نم ایجاد کنند. برای این کار ابتدا باید یک فضای نام که مانند یک دامنه وب است ثبت کنند. سپس می‌توانند موزاییک‌هایی را که مانند فایل‌ها هستند، در زیر فضای نام منتشر کنند. موزاییک‌ها همه کاره هستند و کاربردهای بالقوه زیادی مانند ارائه حق رای در پروژه کاربر یا استفاده به عنوان ذخیره ارزش دارند.اگرچه نم عملکردی مشابه با سایر پروژه‌های بلاک چین دارد؛ اما روش متفاوتی برای اعتبار سنجی تراکنش‌ها دارد. بسیاری از بلاک چین‌ها از سیستم اثبات کار معرفی شده توسط بیت کوین (CRYPTO:BTC) استفاده می‌کنند، که در آن ماینرها باید نشان دهند که برای تایید تراکنش‌ها، توان محاسباتی خود را صرف کرده اند. یکی دیگر از گزینه‌های محبوب اثبات سهام است، که در آن اعتبار سنجی‌ها بر اساس مقدار ارز دیجیتالی که به عنوان وثیقه گذاشته اند انتخاب می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا