معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال فونیکس دائو چیست

با رشد سرسام‌آور بازار ارز‌های دیجیتال، هر روز شاهد ساخت پروژه‌های جدید بلاک چینی در حوزه‌های مختلف هستیم و این رشد منجر شده که امروزه بیش از 14 هزار ارز دیجیتال وجود داشته‌ باشد؛ بنابراین دسته‌بندی انواع ارز دیجیتال در حال حاضر برای درک بیشتر نحوه فعالیت، و شناخت رمز ارزها بسیار حائز اهمیت است در این مقاله ما سعی داریم به بررسی یکی از این ارزهای نوپا، به نام ارز Phoenix DAO بپردازیم.

ارز Phoenix DAO چیست؟

تصویر ارز فونیکس دائو

بنیاد فونیکس دائو (Phoenix DAO)، توکن جدیدی را راه اندازی کرده ‌است که امروزه با نماد اختصاری PHNX شناخته می‌شود. این ارز در تاریخ 19/03/1399 به بازار معرفی شده و آخرین بار در تاریخ 20/01/1401 به روز رسانی شده‌است. در واقع فونیکس دائو یک ارز دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 761.873 هزار دلار، توانسته رتبه 1554 بازار را به خود اختصاص دهد و سهم 0.00006 درصدی از کل بازار را در چنگ خود بگیرد. اریترون به عنوان معتبرترین صرافی ارز دیجیتال امکان خرید 400 رمز ارز شناخته شده همچون ارز دیجیتال فونیکس دائو را در فضایی امن و شناخته شده فراهم کرده است.

هدف ارز فونیکس دائو چیست؟

این ارز در راستای حل مشکلات دنیای واقعی، به کمک مجموعه پروتکل‌های بلاک چین اتریوم طراحی شده‌است. این در حالی است که تمرکز اصلی ارز فونیکس دائو، تضمین یک رویکرد غیرمتمرکز (dApp) است و به همین منظور، در صدد ساخت یک پلتفرم DAO برآمدند؛ تا مشارکت جامعه را در استراتژی پروژه بکار گیرد. در واقع پلتفرم DAO، یک طرح توزیع توکن سالم با انواع قرارداد هوشمند داخلی است که بسیار مورد استفاده Phoenix DAO قرار می‌گیرد. در نهایت این ارز، سعی می‌کند تا در جهت حل مسائل متمرکز در زمینه مدیریت هویت، پرداخت و امنیت بوسیله یک DAO ساخته شده توسط جامعه، حرکت کند. 

اکوسیستم یا محصولات اصلی ارز فونیکس دائو چیست؟

ارز فونیکس دائو

در ادامه چند مورد از مهم ترین محصولات ارز فونیکس را بررسی می‌کنیم.

شناسه فونیکس (Phoenix Identity)

با پشتیبانی از استاندارد ERC-1484، این پروتکل هم هویت‌های دیجیتالی را بین برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp‌ها)، برنامه‌ها و APIهای بر پایه امور مالی غیرمتمرکز (Defi) مختلف ایجاد کرده‌ و به هم پیوند می‌دهد. امور مالی غیر متمرکز یا Defi در واقع اصطلاحی است برای انواع برنامه‌های مالی در ارزهای رمزپایه یا بلاک چین که برای کمرنگ کردن وسطه‌های مالی به وجود آمده است.

احراز هویت (Authentication)

پروتکل احراز هویت، عاملی مبنی بر بلاکچین است که برای ورود به برنامه Defi و تراکنش‌ها به عنوان تاییدیه‌ای محسوب می‌شود؛ که متشکل از هویت دیجیتالی یا اطلاعات الکترونیکی شما می‌باشد. طبق دستور مقامات قضایی فقط با احراز هویت کاربر، امکان سفارش مالی و ارزی فونیکس دائو ممکن است.

پرداخت‌های فونیکس(Phoenix)

قراردادهای هوشمند (Smart Contract) برای راحت‌تر کردن پرداخت‌ها بدون سرویس امانی (Escrow Account) شخص ثالث، یا بلاک چین می‌باشد. سرویس امانی در واقع سرویسی است که شخص واسط یا ثالث، شبکه بلاک چین است و به همین دلیل امکان دخل و تصرف در آن وجود ندارد و در واقع بلاک چین تصمیم گیرنده است که پول را چه کسی نگه‌ دارد، که این پرداخت‌ها در واقع این امکان را دور می‌زنند.

فونیکس دائو (Phoenix DAO)

توکن سازی که ستون فقرات اکوسیستم است، به فروشگاه dApp و بازار رویدادها از طریق پرتکل‌های شناسه فونیکس (Phoenix Identity) و احراز هویت (Authentication) کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا