معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال پی آی وی ایکس چیست؟

ارز دیجیتال پی ای وی ایکس یکی از ارزهای دیجیتال در بازه حریم خصوصی است. این ارز دیجیتال با رمز ارزی بنام دش شروع به کارکرد. در سال ۲۰۱۵، گروهی از توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال دش از عملکرد آن در رابطه با حفظ حریم خصوصی راضی نبودند و تصمیم گرفتند ارز دیجیتال مبتنی بر نیازهای خود تنظیم و ایجاد کنند که در ابتدا Darknet نام‌گذاری شد و بعداً به PIVX تغییر نام داد.

برای خرید این ارز و 400 ارز معتبر و شناخته شده دیگر می‌توانید از اریترون، معتبرترین صرافی ارز دیجیتال کمک بگیرید. فقط در نظر داشته باشید که قبل از خرید و فروش و انجام هرگونه معامله‌ای حتما تحلیل فاندامنتال ارز پی آی وی ایکس و تحلیل بنیادی آن را بررسی کنید و سپس خرید خود را قطعی کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا بدانیم ارز دیجیتال پی ای وی ایکس چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟

تصویر ارز دیجیتال pivx

ارز PIVX چیست؟

از بنیان‌گذاران این ارز می‌توان به جیمزباردن اشاره کرد که یکی از توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال است. جیمز از سال ۲۰۱۲ به‌عنوان یک توسعه‌دهنده فعال ارز دیجیتال شناخته شد و در سال ۲۰۱۹ از تیم پروژه PIVX خارج شد؛ در واقع Burden از عدم رعایت حریم خصوصی PIVX و همچنین نقایص مختلف در ساختار مدیریت این رمز ارز ناراضی بود.

ارز دیجیتال پی آی وی ایکس روی حریم خصوصی کاربران متمرکز است و هدف اصلی آن ایجاد یک ارز دیجیتال پیشرفته مانند بیت کوین است. این برنامه بر روی رایانه شما ایجاد و نگهداری می‌شود. هدف اصلی پی آی وی اکس این است که به انجام تراکنش‌ها به‌صورت فوری و خصوصی کمک کند.

پی آی وی ایکس یک سازمان غیر متمرکز خودمختار است؛ که بر اساس بودجه شخص توسعه‌دهنده و توسط جامعه اداره می‌شود. این ارز دیجیتال یک ارز جهان سوم است.

عرضه PIVX هرساله تقریباً 2.6 میلیون سکه افزایش پیدا می‌کند. هم‌اکنون عرضه در گردش به مقدار 55،169،505 واحد PIVX است و بعد از 100 سال به 312 میلیون خواهد رسید. علاوه بر این، زمان تقریبی هر بلوک در PIVX یک دقیقه است که موجب شده خیلی سریع‌تر از شبکه بیت کوین و دش کار کند.

هدف اصلی پی آی وی اکس این است که به انجام تراکنش‌ها به‌صورت فوری و خصوصی کمک کند.

پی آی وی ایکس یک سازمان غیر متمرکز خودمختار است؛ که بر اساس بودجه شخص توسعه‌دهنده و توسط جامعه اداره می‌شود.

تصویر پی ای وی ایکس

ویژگی ارز دیجیتال PIVX

یکی از نخستین و مهم‌ترین ارزهای رمزپایه متمرکز بر پایه حریم خصوصی است. پی ای وی ایکس را می‌توان به‌عنوان بهترین ارز نه‌تنها به دلیل برتری فنّاوری بلکه قوی‌ترین و پر ابتکارترین ارز در نظر گرفت.

امروزه بیشتر ارزهای دیجیتال دارای مالکیت متمرکز هستند، PIVX بیش از ۱۷۰۰ فعال است مشرق مسئول امنیت شبکه در عین اطمینان از عدم تمرکز کافی برای پروتکل است.

ارز دیجیتال پی ای وی ایکس کاربران خود را قادر می‌سازد تا سهام سکه‌های این ارز را درحالیکه در اینترنت و در کیف پول‌های سخت‌افزاری یا سخت‌افزاری در حالت بلوکه هستند به Cold Storage بچسباند.

در انتها این ارز امکانی را برای کاربران ایجاد می‌کند که بدون نیاز به مصرف برق و اجرای کیف پول آنلاین از پاداش‌های سهام بهرمند شوند.

امروزه پاداش سهام تقریباً ۸-۹ درصد در سال است که سود دریافتی از هر بانک تجاری یا موسسه مالی در بیشتر کشورها را کاهش می‌دهد.

صرافی‌های معتبر برای ارز دیجیتال PIVX

در PIvX صرافی ارز دیجیتال زیادی وجود دارد که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • Binance
 • Bittrex
 •  UPbit
 • Bithumb
 • Coinbase
 • Coinroom
 •  LiteBit.eu
 •  Crex24
 • CryptoBridge
 •  YoBit
 • Livecoin
 •  CoinExchange
 •  Gravitex

جمع بندی

ارز دیجیتال PIVX یک ارز مبنی بر حفاظت از داده‌های کاربر است که از فناوری SHIELD پیشرفته ZK استفاده می‌کند و این آزادی را به کاربران می‌دهد که انتخاب کنند.

تمرکز پیو اکس PIVX بر حفظ حریم خصوصی، امنیت، ناشناس بودن و معاملات فوری است و به‌عنوان یک فورک ارز دیجیتال DASH در ۱ فوریه سال ۲۰۱۶ به وجود آمد و در ابتدا به آن DarknetDNET می‌گفتند… اما برعکس دش، از الگوریتم اثبات سهام با یک مکانیزم ارتقا یافته استفاده می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا