معرفی ارز دیجیتال

معرفی کامل ارز دیجیتال پالیگان (Matic)

افرادی که در زمینه خرید و فروش رمز ارزها فعالیت می‌کنند، حتما می‎دانند که ارز دیجیتال چیست. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در این زمینه فعالیت کرده‌اند، ممکن است تا به حال با نماد MATIC مواجه شده باشید. آیا می‌دانید که این نماد متعلق به کدام رمز ارز است؟ آیا می‌دانید ارز دیجیتال پالیگان چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا اصلا چنین رمز ارزی برای سرمایه‌گذاری مفید است؟ تک تک سوالات شما عزیزان را در ادامه این مقاله پاسخ خواهیم داد.

صرافی ارز دیجیتال اریترون با ارائه بیش از 1000 ارز دیجیتال فضایی امن و حرفه‌ای برای معامله هر ارزی را برای شما فراهم کرده که در ادامه پس از معرفی کامل ارز پالیگان (Matic) به بررسی قیمت لحظه‌ای متیک Matic وآموزش مراحل خرید متیک Matic در اریترون می‌پردازیم.

پالیگان (polygon) چیست ؟

پالیگان (Polygan) یک راه حل پیشرو بر بستر لایه 2 اتریوم است که می‌تواند از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های غیرمتمرکز مقیاس‌پذیر راه‌اندازی کنند.

در حقیقت یکی از دلایلی که این بلاکچین را با نام اینترنت بلاکچین‌های اتریوم نیز می‌شناسند، همین موضوع است و رشد ارزش ارز دیجیتال پالیگان نیز بسته به فعالیت‌های همین بلاکچین تعیین می‌شود. از آن جایی که توسعه‌دهندگان این بلاکچین در صدد پوشش مشکلات بلاکچین اتریوم در نمونه خود هستند، توانسته‌اند در این سال‌ها محبوبیت زیادی هم در این بازار جهانی کسب کنند. 

در واقع پالیگان به عنوان یک شبکه جانبی (sidechain) برای بلاکچین Ethereum عمل می‌کند. این به این معنی است که تراکنش‌ها در شبکه پالیگان انجام می‌شوند و سپس به صورت گروهی به بلاکچین Ethereum منتقل می‌شوند. این روش باعث کاهش هزینه‌ها و زمان پردازش تراکنش‌ها می‌شود، در حالی که همچنان امنیت و قابلیت اطمینان بلاکچین Ethereum حفظ می‌شود.

پروژه پالیگان با استفاده از فناوری بلاکچین و همچنین قراردادهای هوشمند، به ارائه یک راه حل نوین برای تسهیل معاملات و انتقال ارزهای دیجیتال در سراسر جهان می‌پردازد. می‌توان گفت اصلی‌ترین هدف پروژه پالیگان، ایجاد یک شبکه ارز دیجیتال پایدار است که کاربران و شرکت‌ها برای تراکنش‌های تجاری بتوانند از آن استفاده کنند. این ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین و توکن‌های قابل معامله استوار است و از قابلیت‌هایی مانند تأیید سریع تراکنش‌ها، کاهش هزینه‌ها، کنترل امنیتی بالا و عدم وابستگی به نظام مالی سنتی برخوردار است. 

این شبکه در نظر دارد تا با ایجاد یک بستر متقابل (Interoperability) بین ارزهای دیجیتال مختلف، امکان انتقال و تبادل آسان‌تر ارزها را فراهم کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از پالیگان، به راحتی ارزهای دیجیتال مختلف را خریداری، نگهداری و تبدیل کنند.

توسعه دهندگان Polygon SDK خوشبین هستند که نوآوری آنها می تواند انقلاب Web 3.0 را تقویت کند و یک پلتفرم کم هزینه، مقیاس پذیر و بسیار امن با سرعت تراکنش عالی برای برنامه های غیرمتمرکز برای کار کردن ارائه دهد، سازگاری آن با زنجیره اصلی اتریوم یکی از بزرگترین نقاط قوت Polygon نسبت به سایر شبکه های بلاک چین وب 3.0 در بازار است.

متیک Matic، توکن اختصاصی شبکه پالیگان Polygon

MATIC که توکن اختصاصی اکوسیستم Polygon است، یک توکن ERC-20 بوده که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و کاربران هزینه تراکنش ها را با استفاده از این توکن پرداخت می‌کنند.

از می 2022، MATIC در بین 20 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار قرار دارد و محبوبیت آن در ماه‌های اخیر بشدت افزایش یافته است زیرا مشکل شبکه Layer-1 Ethereum که تراکم شبکه و هزینه‌های بالای کارمزد بود، هر دو با زیرساخت مقیاس‌پذیر Polygon حل شده‌اند.

این توکن به عنوان واحد پولی بر روی شبکه Polygon عمل می‌کند و به توسعه‌دهندگان و کاربران امکان می‌دهد تراکنش‌ها را به صورت سریع و با کمترین هزینه انجام دهند.

کاربردهای رمز ارز پالیگان چیست؟

با توجه به اینکه رمز ارز پالیگان خود نوعی توکن ERC-20 به حساب می‌آید، قابلیت اجرا روی بلاک چین اتریوم را خواهد داشت. ویژگی‌های این ارز دیجیتال سبب شده است تا آن را به عنوان یکی از ارزهای منعطف بشناسند. شما می‌توانید به چند طریق، از ارز دیجیتال پالیگان سود کسب کنید؛ یکی از این روش‌ها، سپرده گذاری یا همان استیکینگ در شبکه این رمز ارز است. توسعه دهندگان این پروژه، برای کاربرانی که چنین سپرده‌گذاری انجام می‎‌دهند، سالانه حدود 18 درصد سود پرداخت می‌کنند. هدف آن‌ها از این کار، افزایش امنیت شبکه است.

به علاوه، یکی دیگر از مزایایی که ارز دیجیتال پالیگان برای کاربران خود قرار داده است، امکان شرکت در حاکمیت این شبکه است؛ این یعنی اگر شما توکن این رمز ارز را خریداری کرده باشید، حق دخالت در تصمیمات این شبکه را خواهید داشت. این خود یک مزیت حساب می‌شود؛ چرا که تا حدودی، ارزش این ارز را خود کاربرانش تعیین خواهند کرد.

کاربرد دیگری که معمولا از این رمز ارز می‌توان انتظار داشت، استفاده از آن به عنوان کارمزد هر تراکنش در این شبکه است. در شبکه‌های بلاک چین اتریوم، شما برای هر تراکنش مجبور هستید تا مقداری از رمز ارز اتریوم را داشته باشید؛ اما شبکه پالیگان این مشکل را حل کرده است و کارمزد تراکنش‌های خود را صرفا از همین رمز ارز دریافت می‌کند. یکی از اهدافی که توسعه دهندگان ارز دیجیتال پالیگان دنبال می‌کنند، افزایش مقیاس‌پذیری است؛ در حقیقت می‌خواهند با استفاده از توکن‌های این ارز دیجیتال، مقیاس پذیری شبکه اتریوم را افزایش دهند.

بررسی تاریخچه شبکه پالیگان Polygon و   ارز دیجیتال متیک Matic

سه برنامه نویس حرفه‌ای جاینتی کانانی (Jaynti Kanani)، سندیپ نیل وال (Sandeep Nailwal) و آنوراگ آرجون (Anurag Arjun) در سال 2017 پالیگان را راه اندازی و تاسیس کردند؛ جاینتی کانانی متولد شهر بمبئی هندوستان بنیانگذار اصلی پالیگان میباشد او پروفسور علوم کامپیوتر است و به عنوان دانشمند علوم کامپیوتری در شرکت Housing.com فعالیت داشت و چندین برنامه مارکتینگ و پیش بینی بازار هدف برای سریال بسیار موفق Game of Thrones نوشت تا پرداخت های جهانی آنها را مدیریت کند.

در آوریل 2021، چندین پروتکل پیشرو DeFi مبتنی بر اتریوم روی Polygon راه اندازی شد که فعالیت زنجیره ای آن را بیشتر کرد و قیمت MATIC را بالاتر برد. محبوبیت آن نیز توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرد و سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری مارک کوبان را به خود جلب کرد.

مدیر عامل این پروژه در چند سال گذشته اذعان کرد که هدف آن‌ها، رساندن ارز دیجیتال پالیگان به رتبه سوم ارزهای دیجیتال است. این یعنی آن‌ها قصد دارند تا با فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، این ارز را در جایگاهی نزدیک به بیت کوین و اتریوم برسانند. رسیدن به چنین هدفی بسیار سخت و ظاهرا غیرممکن است؛ اما این غیرممکن در حال وقوع است و توکن این ارز دیجیتال، در این سال‌ها رشد بسیار خوبی از لحاظ رتبه بندی داشته است. در این سال‌ها، رتبه ارز دیجیتال پالیگان به نزدیک ۱۸ هم رسیده است و این خود نشان دهنده موفقیت نسبی این تیم است.

۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ روزی بود که ارز دیجیتال پالیگان، بیش‌ترین ارزش را به خود گرفت. در این روز، این رمز ارز حدود ۲.۹۲ دلار قیمت‌گذاری شده بود. طبق تحلیل تکنیکال پالیگان، این ارزش بعد از آن با افت زیادی مواجه شد. دقت داشته باشید که این افت معمولا برای هر رمز ارزی اتفاق می‌افتد؛ یعنی هر ارز دیجیتالی پس از رسیدن به قله خود، معمولا تا مدتی شیب نزولی طی می‌کند.

روش های استفاده Matic

چارچوب انعطاف پذیر Polygon از ساخت چندین نوع برنامه غیرمتمرکز که با اکوسیستم اتریوم سازگار هستند، پشتیبانی می‌کند. مزیت آن این است که به دلیل هم ارزی اتریوم، نیازی به یادگیری فناوری جدید برای توسعه dApp های مبتنی بر Polygon نیست.

توکن MATIC آن را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد، از جمله: 

  1. توکن معاملاتی شبکه چند وجهی پالیگان 

توکن ERC-20 MATIC به عنوان توکن کاربردی در داخل اکوسیستم Polygon عمل می‌کند. می‌توان از آن برای پرداخت هزینه تراکنش ها و دسترسی به خدمات و برنامه های کاربردی در شبکه Polygon استفاده کرد.

  1. معامله MATIC در برابر سایر دارایی های دیجیتال، ارزهای فیات و…

به عنوان یک سرمایه گذار کریپتو، می توانید با افزودن MATIC به پرتفوی خود، سرمایه خود را افزایش دهید.

  1. استیک کردن MATIC برای کسب درآمد غیرفعال 

شما می‌توانید در شبکه Polygon در راستای اعتبار سنجی یا از طریق دیگر پلتفرم های رمزنگاری و برنامه های DeFi برای ایجاد جریانی از درآمد حاصل از سرمایه گذاری در MATIC و حمایت از تلاش های توسعه زیرساخت Polygon شریک شوید. KuCoin Earn همچنین یک راه آسان برای سهام دادن Polygon کسب بازدهی جذاب ارائه می دهد.

  1. وام نقدینگی با MATIC

همچنین می‌توانید توکن MATIC خود را برای وام دادن جهت بالا رفتن نقدینگی در پلتفرم‌های کریپتو از جمله در KuCoin ارائه دهید. به لطف ویژگی Crypto Lending  شما می توانید نرخ های سود جذابی را برای وام دادن به Polygon در یک دوره 7 روزه، 14 روزه یا 28 روزه به دست آورید.

  1. حق رای و تصمیم گیری

به عنوان دارنده MATIC، شما همچنین واجد شرایط رای دادن به پیشنهادهای بهبود چند ضلعی (PIP) هستید. به این ترتیب، MATIC  به عنوان نشانه حاکمیتی در اکوسیستم بلاک چین Polygon عمل می‌کند و راهی برای تصمیم‌گیری واقعاً غیرمتمرکز در مورد به‌روزرسانی‌ها و پیشرفت‌های آینده ارائه می‌دهد.

ارز دیجیتال پالیگان، انتخاب مطمئن!

اولین موضوعی که در مورد سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال وجود دارد، امنیت شبکه آن است. در این خصوص، توسعه دهندگان آن با توجه به اصلاحاتی که در این شبکه به وجود آورده‌اند، خیال خیلی از کاربران را راحت کرده‌اند؛ اما اگر بخواهیم از لحاظ نوسانات قیمتی و ارزش سرمایه‌گذاری روی این رمز ارز صحبت کنیم، باید آینده آن را در نظر بگیریم.

خیلی از کارشناسان، آینده این ارز را مثبت پیش بینی کرده‌اند و امیدوارند تا دوباره به قله قبلی برگردد. این افراد معتقدند که ارزش ارز دیجیتال پالیگان در ۵ سال آینده، شیب بسیار طوفانی را طی خواهد کرد؛ طوری که به بالاتر از سال ۲۰۲۱ هم خواهد رسید.

البته همه این‌ها در حد پیش بینی است؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که این پیش بینی، تقریبا منطقی به نظر می‌رسد؛ دلیل آن هم این است که در این سال‌ها، استقبال خوبی از شبکه اتریوم صورت گرفته و همین مسئله، می‌تواند در آینده تاثیر بسزایی در ارزش توکن‌های ماتیک داشته باشد.

مراحل خرید ارز متیک Matic (پالیگان) در اریترون : 

  1. ثبت نام و احراز هویت: 

ابتدا  با استفاده از ایمیل یا شماره همراه در اریترون ثبت نام کنید.

آموزش تصویری ثبت نام در اریترون 

 سپس در صورتی که قصد خرید ارز با تومان را دارید لازم است سطح کاربری خود را از تریدر به برنزی ارتقا دهید تا امکان واریز و برداشت تومانی نیز برای شما فراهم شود، توجه داشته باشید در سطح تریدر امکان واریز و برداشت رمز ارز و معامله وجود دارد اما اینکه بتوانید واریز و برداشت تومانی هم داشته باشید می بایست احراز هویت سطح برنزی را انجام دهید.

آموزش تصویری ارتقا به سطح برنزی 

  1. افزایش اعتبار (واریز تومان یا رمز ارز):

در این مرحله جهت افزایش اعتبار می توانید واریز رمز ارز یا تومان داشته باشید، همچنین در نظر داشته باشید بابت واریز به اریترون هیچ گونه هزینه و کارمزدی کسر نمی‌شود و دقیقا مبلغ واریزی به کیف پول شما اعمال می‌شود.

 آموزش تصویری واریز تومانی   آموزش تصویری واریز رمز ارز

  1. پس از واریز و افزایش اعتبار از 2 روش امکان خرید و معامله ی ارز متیک Matic را دارید که می‌توانید با توجه به نیاز و اطلاعات خود بهترین و مناسب ترین روش را انتخاب کنید.

روش اول : صرافی ساده یا تبدیل 

این روش سریعترین و راحت ترین راه برای خرید ارز دیجیتال در اریترون است که شما از این طریق می توانید مستقیما تومان یا هر رمز ارز دیگری را به رمز‌‌ارز مورد نظر تبدیل کنید .معاملات از این قسمت با قیمت لحظه ای ارز انجام می شوند.

روش دوم : بازار جهانی یا ترید 

در این قسمت شما امکان انواع سفارش گذاری ،  تعیین حد سود و ضرر و مشاهده چارت ارز را دارید و فضای حرفه ای تری را برای معامله تجربه می کنید .

معاملات در صفحه ی بازار جهانی فقط با تتر انجام می‌شوند و در صورتی که تومان یا رمزارز دیگه ای دارید باید ابتدا به تتر تبدیل کرده و سپس برای خرید ارز مورد نظر اقدام کنید .

آموزش انواع سفارش گذاری در اریترون 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا