معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال تزوس چیست؟

در سال ۲۰۰۹ شکل جدیدی از دارایی به نام ارز دیجیتال وارد عرصه شد. ارزهای دیجیتال این قابلیت را به وجود آورده بودند تا افراد بدون واسطه و با کمترین هزینه با یکدیگر معامله کنند برای این کار تنها به یک برنامه ساده درون موبایلتان نیازمند هستید.

از مزیت‌های اصلی ارزهای دیجیتال این است که بر فناوری بلاک چین مبتنی‌اند و مرجع مرکزی مثل بانک یا دولت ندارند. در چند سال اخیر ارز دیجیتالی به نام Tezos به دلیل کارکرد موفق و پلتفرم خود اصلاح‌گر با ویژگی ایجاد اپلیکیشن‌های غیر متمرکز افراد زیادی را به خرید و فروش ارز دیجیتال تزوس مشتاق کرده است.

در این مقاله با ارز دیجیتال تزوس، مزایا، ویژگی‌ها، آینده تزوس و کیف پول آشنا شدیم. چنانچه قصد ورود به این بازار را دارید در ابتدا باید بدانید ارز دیجیتال چیست و با آموزشی کامل توسط مراکزی معتبر وارد عرصه شوید.

تصویر ارز دیجیتال تزوس

ارز دیجیتال تزوس چیست؟

 در پاسخ به این سؤال باید گفت تزوس (XTZ) شکلی از دارایی دیجیتال و یک پروژه بلاک چین است که به علت مکانیزم‌های داخلی برای ارتقای شبکه خود معروف شده است یا به زبان ساده‌تر می‌توان گفت تزوس نوعی ارز دیجیتال است که بر مبنا قراردادهای هوشمند است و قابلیت توسعه و گسترش با گذشت زمان را دارد.

این نوع ارز دیجیتال اولین پلتفرم خود اصلاح‌گر معرفی شده در بین سایر ارزهای دیجیتال است. در پلتفرم قراردادهای هوشمند آن همانند ارز دیجیتال اتریوم امکان ایجاد برنامه‌های غیر متمرکز وجود دارند؛ استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام امکان رأی دهی را برای شرکت کنندگان به وجود آورده است تا بر روی طرح‌های پیشنهادی توافق شود.

خالقان ارز دیجیتال تزوس

در سال ۲۰۱۷ کتلین و آرتور برایتمن خالق رمز ارزی به نام تزوس بودند. آرتور برایتمن تحلیل‌گر اسبق شرکت مورگان استنلی بود و با دانش ریاضی و کامپیوتری خود رشد تاریخی بیت کوین و ناتوانی در تکامل را مشاهده کرده بود. آرتور برایتمن با همکاری کتلین برایتمن توانستند با راه اندازی این رمز ارز راه حلی برای رفع انعطاف پذیری بیت کوین پیدا کنند. آن‌ها موفق شدند در عرضه رمز ارز اولیه خود ۲۳۲ میلیون دلار به دست بیاورند.

اریترون به عنوان معتبرترین صرافی ارز دیجیتال، تزوس و 400 ارز کاربردی دیگر را در بستری مطمئن ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با خیالی آسوده دارایی خود را از طریق این صرافی مدیریت کنید.

بررسی آینده ارز تزوس

تصویر ارز تزوس

تزوس با هدف ایجاد ارز دیجیتالی مانند اتریوم شکل گرفت و ارتقا پیدا کرد. این رمز خود اصلاح‌گر تابه‌حال رشد ۱۲۰ درصدی داشته است اما مسیر این رشد و درخشش آسان نبوده است. توکن این شبکه (XTZ) در بهترین صرافی‌های موجود قرار گرفته است و محبوبیت خاصی در میان سرمایه‌گذاران پیدا کرده است.

ارز دیجیتال تزوس تا به امروز با وجود تمامی موانع موجود عملکرد خوبی داشته است اما برای همه سرمایه‌گذاران مهم است که در آینده چه می‌شود و منتظر چه قیمتی باید باشیم؟ طبق گفته وب‌سایت Bitnation پیش‌بینی‌شده است در سال 2023 قیمت حداکثری ۲٫۸۱ دلار باشد و میانگین قیمت به ۲٫۵۱ دلار برسد و چنانچه روند بازار نزولی شود قیمت به ۲٫۲۱ دلار برسد.

با این اوصاف روند صعودی بازار شکل گرفته است و باید منتظر اتفاقات پیش رو در سال ۲۰۲۴ باشیم. با تحلیل تکنیکال ارز تزوس می‌توان به جزئیات بیشتری در این زمینه دست پیدا کرد.

ویژگی‌های ارز دیجیتال تزوس

ارز دیجیتال تزوس

ویژگی‌های این ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

  • بی‌نیاز از هارد فورک

اولین بلاک چین معرفی شده‌ای که برای به‌روزرسانی به هارد فورک نیازی ندارد ارز دیجیتال تزوس است. در این شبکه مشکلات به صورت دائمی و بدون نیاز به هیچ‌گونه فورک بر طرف می‌شوند.

  • مدیریت کارآمد شبکه

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این ارز دیجیتال مشارکت اعضای جامعه شبکه در تصمیم‌گیری‌ها است. نتیجه این مشارکت‌ها که از طریق رای گیری ثبت و اعمال می‌شوند؛ مدیریت کارآمدتر شبکه و طرح‌های پیشنهادی است.

  • امنیت بالای برنامه‌های غیر متمرکز

امکان ایجاد قراردادهای هوشمند بدون نگرانی و ترس از ایجاد مشکل توسط دیگران، زمینه لازم برای امنیت و اطمینان خاطر اعضا فراهم کرده است.

  • توسعه فعال

همه افرادی که در توسعه بلاک چین نقش داشتند به طور غیر مستقیم از تشویقی‌ها بهره‌مند می‌شوند و انگیزه لازم برای ارتقای عملکرد تزوس به وجود می‌آید.

  • مشارکت جمعی در تأیید تراکنش‌ها

در پروتکل تزوس امکانی (اجماع اثبات سهام) فراهم شده تا همه اعضا شبکه بتوانند در تأیید تراکنش‌ها و امنیت شبکه شرکت کنند.

مزایای ارز دیجیتال تزوس

در ادامه به شرح مزایای ارز دیجیتال تزوس می‌پردازیم:

  • استیکینگ کم‌هزینه‌تر

دارندگان ارز تزوس می‌توانند با استیک کردن یا سپرده گذاری سرمایه خود پاداش کسب کنند. در این شبکه هیچ محدودیتی برای واگذاری توکن‌های ارز تزوس وجود ندارد این در حالی است که برخی شبکه‌ها محدودیت‌هایی را تعیین کرده‌اند.

  • به‌روزرسانی یکپارچه

از مزایای ارز دیجیتال تزوس می‌توان به به‌روزرسانی یکپارچه اشاره کرد. زمانی که هارد فورک یک بلاک چین فرا می‌رسد احتمال نوسانات قیمت و آفلاین موقتی شبکه وجود دارد اما این شبکه می‌تواند از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کند.

  • مدیریت قابل دسترسی

استفاده از ترکیب بهترین الگوریتم‌های اثبات سهام سنتی و نمایندگی شده از دیگر مزایای این ارز دیجیتال است. نحوه عملکرد الگوریتم اثبات سهام لیکوئید شانس تأثیر گذاری همه اعضای شبکه را به وجود آورده است.

  • قراردادهای هوشمند قابل تأیید

قراردادهای هوشمند قابل تایید در برابر حملات سایبری امن‌تر و مقاوم‌تر هستند.

موارد موثر بر قیمت تزوس

بدون تردید مشکلات و فرصت‌هایی متفاوت و متعدد در انتظار این ارز دیجیتال در آینده است که هر یک بر قیمت ارز تزوس مؤثرند. می‌توان گفت این نوع ارز دیجیتال وابسته یا نیمه وابسته به اتفاقات، حوادث و خبرها است. جنگ مداوم روسیه و اوکراین، تورم بی سابقه به دلیل افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی و سیاست پولی فدرال آمریکا برای تورم از جمله عوامل مؤثر در ایجاد نوسانات و قیمت ارز دیجیتال تزوس‌اند.

به طور کلی روند بازار بر روی قیمت ارز دیجیتال تزوس مؤثر است با این حال بیشتر تحلیلگران و متخصصان ارز دیجیتال روند قیمت این ارز را صعودی و موفقیت آمیز پیش بینی می‌کرده‌اند.

بهترین کیف پول برای نگهداری ارز دیجیتال تزوس

در بازار ارزهای دیجیتال کیف پول‌های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری وجود دارد اما باید توجه کرد که برای نگهداری ارز دیجیتال تزوس باید از کیف پول‌هایی استفاده کنید که از تزوس پشتیبانی می‌کند. جالب است بدانید که برخلاف سایر ارزهای دیگر، تزوس هیچ کیف پولی از خود ارائه نکرده است.

اتمیک ولت (Atomic Wallet): اتمیک ولت یکی از کیف پول‌های ارز دیجیتال تزوس است که از بیش از ۵۰۰ کوین و توکن پشتیبانی می‌کند. این کیف پول قابلیت نصب روی سیستم‌های اندروید، IOS و ویندوز را دارد. اتمیک ولت جزو کیف پول‌های گرم است یعنی دارایی شما را به صورت آنلاین نگهداری می‌کند. ویژگی اصلی این کیف پول وجود صرافی غیر متمرکزی به نام اتمیک سواپ است.

متامسک (Metamask): یکی دیگر از انواع کیف پول ارز دیجیتال تزوس، متامسک است. برای علاقه‌مندان ارز اتریوم، متامسک یک کیف مناسب محسوب می‌شود زیرا برخلاف نرم‌افزارهای معمولی کامپیوتر یا تلفن هوشمند امکان ارتباط مستقیم با صفحات وب امکان پذیر است. از جمله مزایای این کیف پول می‌توان به ویژگی‌های امنیتی بالای آن اشاره کرد؛ این کیف پول تابه‌حال مورد هک نشده است.

تراست ولت (Trust Wallet): اولین کیف بیت کوین در اوکراین توسط ویکتور رادچنکو ایجاد شد و تراست ولت نام گرفت. این کیف پول از ارز دیجیتال تزوس پشتیبانی می‌کند. این کیف پول با سطح امنیت بالایی که دارد بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

برای افزایش امنیت عبارت بازیابی که در ابتدا راه اندازی کیف پول به شما داده می‌شود را یادداشت کنید تا بتوانید با پشتیبان‌گیری از ولت خود هنگام به سرقت رفتن موبایل یا حذف ولت دارایی‌ها و کیف پول خود را حفظ کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا