معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال اوما چیست؟

 ارز دیجیتال اوما از انواع ارز دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۵۵.۴۱ میلیون دلار، در رتبه ۱۸۴ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و هدف آن دسترسی به بازارهای غیر متمرکز برای طیف وسیعی از کاربران است.

ارز دیجیتال UMA به کاربران اجازه می‌دهد تا قراردادهای مالی و دارایی‌های مصنوعی را با ابزارهای متنوع در دسترس داشته باشند و یک پروتکل غیرمتمرکز را نشان می‌دهد که دسترسی به بازار جهانی را امکان‌پذیر می‌سازد.

اگر به UMA علاقه دارید، اما مطمئن نیستید که ماهیت آن چیست یا اصلا از کجا شروع کنید؟ جای نگرانی نیست. این مقاله نوشته شده است تا همه آنچه را که باید در مورد این پروژه بدانید را به شما آموزش دهد و شما را آماده کند تا وارد کاربرپسندترین تجربه تجاری موجود در بازار شوید.

شما می‌توانید از طریق معتبرترین صرافی ارز دیجیتال یعنی اریترون به ارز اوما و 400 رمز ارز دیگر دسترسی داشته باشید. تیم اریترون شامل تعدادی از متخصصین حوزه مالی، امنیت و شبکه، فعالان بازار‌های مالی و جمعی از فعالان حوزه بلاکچین و رمز ارز است. صرافی اریترون سال‌های زیادی در زمینه معاملات در بازارهای داخلی و خارجی تجربه دارد.

ارز دیجیتال اوما (UMA) چیست؟

ارز دیجیتال اوما

برای تحلیل تکنیکال ارز اوما لازم است در ابتدا با معنی آن آشنا شوید. اوما (UMA) کوتاه شده کلمه Universal Market Access و به معنای دسترسی به بازارهای جهانی ‌است. اوما یک پروتکل منبع باز مبتنی بر شبکه اتریوم است که به هر کسی اجازه می‌دهد قراردادهای مالی خود را بسازد و دارایی‌های خود ایجاد کند. هدف اصلی پروژه UMA تسهیل معماری غیرمتمرکز است که بتواند دسترسی بازار جهانی به بازارها را فراهم کند.

پروتکل UMA به کاربران اجازه ‌می‌دهد تا قراردادهای مالی مختلفی را برای موارد و اهداف مختلف ایجاد کنند و هر ارزش واقعی مانند معاملات آتی، دارایی‌های رمزنگاری شده و سایر مشتقات مالی را دیجیتالی کنند. این قراردادهای مالی می‌توانند تکمیل‌کننده و اجرا شونده باشند، در حالی که کاربران می‌توانند آن‌ها را در شبکه اتریوم اجرا کنند؛ همچنین کاربران ‌می‌توانند دارایی‌های خود را ایجاد کنند.

 از آنجایی که UMA بر روی بلاک چین بدون مجوز اتریوم اجرا ‌می‌شود، هر کسی در جهان ‌می‌تواند قراردادهای مالی ایجاد کند و دارایی‌ها را با پروتکل UMA توسعه دهد.

بنیانگذاران UMA چه کسانی هستند؟ (تاریخچه UMA)

تصویر ارز اوما

Universal Market Access به طور رسمی در سال 2018 راه اندازی شد و توسط‌هارت لامبور و آلیسون لو تاسیس شد. لامبور یک دانشمند کامپیوتر و همچنین مدیر عامل و بنیانگذار Risk Labs است که مسئول توسعه پروژه UMA است.

لو به عنوان معاون گلدمن ساکس فعالیت دارد و دارای مدرک اقتصاد و مدیریت از MIT است. قبل از تأسیس UMA، آلیسون لو به عنوان مشاور در One Daijo، پروتکل وام دهی مبتنی بر بلاک چین اتریوم، کار ‌می‌کرد.

هدف اصلی این پروژه اعطای دسترسی به بازارهای غیرمتمرکز در مقیاس جهانی و امکان ایجاد دارایی‌های مصنوعی برای هر کسی است. اگر به این ارز دیجیتال علاقه مند شدید پیشنهاد می‌شود از طریق بهترین صرافی ارز دیجیتال، یعنی اریترون برای خرید آن اقدام کنید. اریترون معتبرترین صرافی حال حاضر است که در این زمینه فعالیت دارد.هدف اریترون ارائه بستری امن و ساده همراه با قابلیت معامله بیش از 300 رمز ارز به صورت ریالی و USDT ‌است

چه چیزی UMA را منحصر به فرد ‌می‌کند؟

همانطور که از نام آن پیداست، UMA قصد دارد دسترسی به بازار جهانی ایجاد کند و به هر کسی ابزار و منابع لازم را برای ایجاد قراردادهای مالی خود و طراحی دارایی‌ها اعطا کند. هدف اصلی، دموکراتیک کردن بازارهای مالی و کاهش موانع ورود از طریق پروتکل UMA است که به کاربران اجازه می‌دهد تا مشتقات بازارهای مالی سنتی را توکن کنند.

قیمت UMA به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله فعالیت‌های تیم توسعه دهنده شامل ارتقا و به روز رسانی، توسعه نقشه راه، مشارکت، تشویق سرمایه گذاران نهادی، ادغام پروتکل‌ها، ایجاد ویژگی‌های جدید است. شما ‌می‌توانید توکن‌هایی ایجاد کنید که قیمت هر چیز را پیگیری ‌می‌کند. اکوسیستم UMA منحصر به فرد است و به توسعه دهندگان DeFi برای ایجاد دارایی‌های مصنوعی سفارشی کمک ‌می‌کند.

چند سکه UMA در گردش است؟

در حال حاضر 69,301,494 UMA از مجموع 112,767,486.001451 UMA در گردش است. این پروژه با عرضه اولیه 100 میلیون UMA راه‌اندازی شد، اما محدودیتی برای حداکثر عرضه توکن‌ها وجود ندارد. این تورم در حال حاضر 0.05 درصد تعیین شده است. با این حال، پروتکل ممکن است برای قراردادهای مالی که برای خرید و سوزاندن UMA استفاده ‌می‌کند، هزینه‌هایی را نیز دریافت کند. بنابراین، بسته به مقدار ارزش قفل شده در پروتکل و تعداد دارندگان UMA که رای می‌دهند، عرضه UMA می‌تواند تور‌مییا کاهش‌دهنده باشد.

شبکه UMA چگونه ایمن است؟

UMAUMA به طور خاص کاربران خود را قادر می‌سازد تا قراردادهای مالی تضمین شده را طراحی و ایجاد کنند و در بلاکچین اتریوم اجرا کنند. این ارز یک پروتکل مبتنی بر شبکه اتریوم است، بنابراین UMA با همان مکانیز‌می‌که اتریوم استفاده می‌کند، ایمن می‌شود.

UMA همچنین ممیزی‌های منظم را انجام ‌می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که قراردادهای هوشمند به درستی عمل ‌می‌کنند.

ضمانت‌های اقتصادی موجود در این پروتکل اطمینان ‌می‌دهد که قرارداد شما قابل دستکاری نیست و همین امر تضمین کننده امنیت این ارز است. همچنین شما می‌توانید با حداقل معاملات درون زنجیره‌ای امنیت را افزایش دهید و هزینه‌ها را کاهش دهید

چگونه از UMA استفاده کنیم؟

هرکسی ‌می‌تواند از UMA برای ایجاد دارایی‌های مصنوعی و دموکراتیزه کردن شیوه کار بازارهای مالی سنتی استفاده کند. پروتکل UMA یک محیط کاربر پسند ایجاد ‌می‌کند که در آن کاربران به راحتی ‌می‌توانند قراردادهای مالی ایجاد کنند و هر ارزش واقعی را به منظور ایجاد دسترسی به بازار جهانی توکن کنند.

شرکت کنندگان شبکه، از جمله رای دهندگان، همچنین ‌می‌توانند بر اساس فعالیت خود و تعداد توکن‌های UMA به خاطر رای دادن، جوایزی کسب کنند.

 از آنجایی که در سال گذشته 50 درصد بازدهی برای سرمایه گذاران داشته، برای سال‌های آینده نیز UMA به دنبال بازدهی بهتر است.این پروتکل دنیایی از فرصت‌ها را به روی توسعه دهندگان و سرمایه گذاران باز ‌می‌کند. اگر پروتکل رمز ارز اوما همین روند را در آینده پیش بگیرد، آینده بسیار روشنی در انتظار آن ‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا