آموزش ارز دیجیتال

بازی Upland آپلند چیست؟

بازار ان اف تی NFT به روند صعودی خود ادامه می دهد و هر لحظه به این موضوع نزدیک می شود که باید ثابت کند که حباب است یا واقعیت. همه اینها برای توسعه‌دهندگان بازی Upland اهمیت چندانی ندارد، بازی نصب شده بر روی بلاک چین EOS، که در آن سرزمین‌های مجازی که توسط NFT نشان داده می شوند، معامله می شوند و همچنان به نوآوری در پلتفرم خود ادامه می دهند. شاید این پیشنهاد خیلی بدیع نباشد، اما اگر بوم جایی که بازی در آن اتفاق می افتد، دنیای واقعی باشد چه؟ اگر بتوانم یک قطعه زمین در یک خیابان واقعی در سانفرانسیسکو بخرم، خانه‌ای بسازم و آن را مطابق میل خود تزئین کنم، چه؟ با یک قطعه زمین در نزدیکی قطار یا فرودگاه برای دسترسی به آن حدس بزنید؟
اکنون که توجه شما را جلب کرده‌ام، بازی Upland را معرفی می‌کنم، بازی‌ای که شروع به شبیه‌سازی انحصار در بلاک چین کرد، اما هدف آن تبدیل شدن به یک متاورس است که تصور محدودیت‌های آن سخت می باشد.

معرفی بازی Upland

داستان از این قرار است که در زمانی که دیرک لوث، ایدان زاکرمن و مانی هانیگشتاین مشغول بازی مونوپولی و تماشای سریال Stranger Things بودند، این ایده متولد شد. و چه چیزی از این ترکیب عجیب به دست آمده است؟ مفهوم بازی مونوپولی و هدف آن از خرید و فروش ملک و ایجاد واقعیتی موازی در سری معروف.

از همان ابتدا، نسخه اولیه در سال 2019 منتشر شد و سازندگان آن بر روی ایجاد یک بازی تمرکز کردند که تجربه‌ای ساده را به کاربران خود ارائه دهد. از تجربه کاربر، متوجه شدیم که آنها مسئولیت برخورد با نقاط “دشوار” دنیای بلاک چین، مانند ایجاد کیف پول را از عهده کاربر برداشتند.

بازی  Upland ارز مخصوص به خود را دارد که با علامت UPX شناخته می شود، که در بازی به عنوان پاداش دریافت می شود و به عنوان وسیله‌ای مبادله برای به دست آوردن ویژگی‌های مهم در بازی عمل می کند. واضح است که UPX یک ارز مجازی است که فقط در پلتفرم Upland معتبر است، زیرا یک توکن میزبانی شده در بلاک چین EOS نیست.

با توجه به این شفاف سازی است که همکاری اخیر با  Tilia Pay، شبکه پرداخت  Second Life، اهمیت زیادی پیدا کرده است و به کاربران خود اجازه می دهد تا UPX خود را مبادله کنند یا مستقیماً دارایی های خود را به دلارهایی بفروشند که می توان از طریق PayPal برداشت کرد. این ارتباط با پول فیات همراه با نقشه راه خیره کننده آن ممکن است ترکیبی باشد که Upland را به سطح بعدی پذیرش می برد.

قبل از اینکه به تجزیه و تحلیل خود بازی بپردازیم، یک مرور مختصر از بلاک چینی که بر روی آن میزبانی می شود، EOS ارائه خواهم کرد.

آپلند

EOS چیست؟

این بازی بر روی یک بلاک چین با ویژگی‌هایی میزبانی می شود که فراتر از چندمنظوره بودن، برای بازی سازی خاص هستند.

این یک بلاک چین است که در سال 2017 راه اندازی شد، با هدف میزبانی قراردادهای هوشمند که امکان توسعه انواع مختلف برنامه ها را فراهم می کند، اما با هدف نهایی حذف هزینه های تراکنش متولد شد. روش اجماع آن در اثبات سهام یا Proof of Stake و بلوک‌های آن در عرض 500 میلی‌ثانیه ایجاد می‌شود که آن را در میان سریع‌ترین بلاک‌چین‌های حال حاضر قرار می‌دهد.

توزیع اولیه توکن آن، که به نام EOS نیز شناخته می‌شود، در شبکه اتریوم با استفاده از استاندارد ERC-20 انجام شد، که به «پذیرندگان اولیه» آن اجازه می‌داد تا برای شروع «به اشتراک گذاشتن» EOS خود و مشارکت در امنیت شبکه آماده شوند. این در حالی است که از مزایای آن بهره می برد.

پس از این مقدمه کوتاه، مشخص می شود که از آنجایی که هیچ کارمزد تراکنش وجود ندارد و با چنین سرعت تراکنش بالایی، EOS یک بلاک چین فوق العاده برای توسعه این نوع بازی‌ها است.

بازی Upland

اکنون زمان ورود به بازی Upland است. همانطور که قبلاً پیش بینی می کردم، ما با یک بازی روبرو هستیم که متعلق به یکی از پررونق‌ترین دسته بندی‌های امروزی است، یعنی بازی‌های ” play to gain” است.

در ابتدا، این پلتفرم امکان خرید و فروش املاک و تولید مجموعه‌هایی از املاک را فراهم می کرد که امکان تولید پاداش در قالب UPX را فراهم می کرد. به این ترتیب، از طریق انباشت و جم آوری UPX، گسترش کاربر در شهرهای مختلف ادامه یافت.

اما، برای درک بهتر، اجازه دهید به بخش‌هایی بپردازیم.

چگونه بازی Upland شروع کنم؟

شروع بازی آسان است. لازم است از طریق مرورگر به وب سایت آن دسترسی داشته باشید یا برنامه را از تلفن همراه اندروید یا IOS نصب کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. بازی به طور خودکار یک کیف پول به کاربر جدید اختصاص می دهد که در بلاک چین EOS میزبانی می شود.

هشدار! از آنجایی که کاربر کلیدهای خصوصی را ندارد، این یک کیف پول “غیر حفاظتی” است. این روش ایجاد آن به دلیل هدف ساده‌سازی تجربه کاربری است، پیش‌بینی می‌شود که در آینده بازیکنان بتوانند از کیف پول‌های «حافظتی» خود که توسط خودشان در کنترل عبارت خصوصی ایجاد شده‌اند، برای پاسخگویی به درخواست کاربران پیشرفته استفاده کنند.

پس از انجام این مراحل ساده، می توانید شروع به مشاهده نقشه جهان کنید و در شهرهای مختلف فعال حرکت کنید. اکنون کاربر دو گزینه دارد:

  1. هیچ پولی واریز نکنید، با ورود روزانه به حساب خود، با هدف اضافه کردن UPX، بازدید از املاک را شروع کنید و آنچه را که برای خرید اولین ملک خود لازم است جمع آوری کنید. این مهم است که بدانید در صورت عدم ورود به مدت 7 روز می توانیم ویزا خود را از دست بدهیم و تمدید آن مقداری UPX هزینه دارد.
  2. برای بازیکنان بی حوصله‌تر، این امکان وجود دارد که UPX را از طریق دلار آمریکا خریداری کنند و بلافاصله شروع به خرید ملک کنند.

هنگامی که اولین خرید انجام شد، کاربر ساده تبدیل به یک “کاربر پیشرفته” می شود که می تواند برای ویزای خود، نوعی اسناد ارائه شده توسط بازی، درخواست دهد و کیف پول خود را برای همیشه داشته باشد.

تداوم بازی

هدف اولیه بازی بر خرید املاک و تشکیل مجموعه‌هایی از آنها متمرکز شده است که منحصر به فرد هستند. بدیهی است که فروش آنها می تواند در UPX سود ایجاد کند، اما این موارد را می توان از طریق:

  • بازدید از سایر املاک یا زمین
  • بازدید بازیکنان مختلف از زمین یا املاک ما
  • شرکت در رویدادهای سازماندهی شده توسط جامعه Upland و توجه به جامعه Discord مهم است.

ایجاد یا ساخت ساختمان‌ها بر روی املاک واقعی و نقاط خاص آنهایی که در بازی نشان داده شده اند.

چگونه زمین یا ملک را بدست آوریم؟

ما به یک نقطه کلیدی در بازی می‌رسیم که یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌هایی را که بازی Upland  امسال دیده است، می‌یابیم. در ابتدا، تنها راه برای به دست آوردن ملک یا زمین، خرید مستقیم بود. این خرید یا از زمانی است که  زمین مالک نداشته است یا از بازیکنی که قبلاً آن را به دست آورده بود صورت میگیرد.

امروزه به خصوص با انتشار یک شهر جدید، حراج‌هایی برگزار می شود که در آن می توان هم املاک و هم نقاط تاریخی شهرهای مختلف را که بخشی از بازی هستند به دست آورد.

فقط برای درک آنچه در زمان‌های اخیر ایجاد شده است، روزی که شهر شیکاگو بر روی نقشه آپلند قرار گرفت، از طریق حراج‌های مختلف، رکورد 11 ملک/NFT در هر ثانیه «ساخت» یا ایجاد شد، در حالی که تعداد تراکنش‌ها به 60 در ثانیه رسید.

کدام شهرها در دسترس هستند

کدام شهرها در دسترس هستند؟

آپلند با نمایش تنها شهرهای نیویورک و سانفرانسیسکو در نقشه آن افتتاح شد، اما امروز می توانیم شهرهای زیر را پیدا کنیم:

نیویورک، به بخش های بروکلین، منهتن، استاتن آیلند و رادرفورد، نیوجرسی تقسیم شده است.

سانفرانسیسکو

شیکاگو

کلیولند

شهر کانزاس

نیواورلان

شهرهای کالیفرنیا مانند بیکرسفیلد، سانتا کلارا و فرزنو

شهر کانزاس

و جدیدترین اضافه شده از شهر کلیولند

طبق اعلامیه‌های رسمی، شهرهای تنسی و نشویل بعدی خواهند بود که در نقشه وسیع بازی نمایش داده می شوند. در این میان، تحولات برای گنجاندن کشورهای جدید ادامه دارد.

بازی آپلند و نقشه راه بلندپروازانه آن

اگرچه این پلتفرم از سال 2019 شروع به کار کرده است، اما بدون شک سال 2021 با رشد چشمگیر از نظر تعداد کاربران فعال و تراکنش‌های درون اپلیکیشن، سال آغازین بازی Upland آپلند بود.

اما این تیم از زمان استراحت فاصله زیادی دارد و در حال برنامه ریزی برخی از بهبودها یا ارتقاهای زیر است تا از نظر تعداد کلی به مسیر صعودی خود ادامه دهد.

پورتال NFT

توسعه دهندگان در حال کار بر روی قراردادهای هوشمند هستند که یک پورتال در نظر گرفته شده برای خرید و فروش NFT ها، فراتر از خرید و فروش ملک فعلی ارائه می دهد.

به عنوان اولین پروژه، امکان مجموعه‌ای از کارت‌های مربوط به متاورس Upland  طنین انداز می شود.

ساخت سایت‌های نمادین

در حالی که فروش شروع شد، از طریق مزایده‌ها، تیم قصد دارد به کاربران اجازه دهد تا سایت‌های نمادین خود را در هر شهر از ابتدا بسازند. نمایش هر قسمت از این سایت‌ها، البته توسط NFT خواهد بود و هر بازیکن می‌تواند از UPX خود برای ساخت این نشانه‌ها استفاده کند.

فروشگاه‌ها و مشاغل

علاوه بر این پروژه‌ها، ایجاد فروشگاه‌هایی که در آن‌ها می‌توان اقلام تزئینی را به فروش رساند تا ویژگی‌های بازی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد را متمایز کند، بدون شک یکی از جدیدترین اتفاقات مورد انتظار برای بالادست‌ها است.

ایجاد “متا ماشین‌ها”

این‌ها  NFT‌هایی هستند که خودروها را در 3 بعد نشان می‌دهند، که نه تنها به عنوان زینت عمل می‌کنند، بلکه به بازیکنان اجازه می‌دهند تا از طریق و به شهرهای دیگر سفر کنند، همانطور که امروز می‌توانند از طریق قطار یا اتوبوس این کار را انجام دهند. انتظار می‌رود این ارتقاء به کسانی که می‌توانند منحصراً در بوم بازی Upland حرکت کنند، «وضعیت» خاصی بدهد.

ابزارهایی برای توسعه دهندگان خارجی

به درخواست توسعه دهندگان مستقلی که از بازی لذت می برند، API های مربوطه در حال ایجاد هستند تا هر کسی که دانش لازم را دارد بتواند به راحتی NFT های خود را که بخشی از بازی است توسعه دهد.

اتحاد و همکاری

اگرچه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها است، اما همه چیز توسعه برنامه نویسی در دنیای بلاک چین نیست. از این نظر است که تیم تجاری سخت تلاش می کند تا بازی  Upland را تبلیغ کند و تخمین زده می شود که تا پایان سال جاری رشد قابل توجهی در این بخش حاصل شود.

از جمله مهم ترین اطلاعیه‌ها می توان به اتحاد با یک بانک معتبر جهانی اشاره کرد که نام آن هنوز فاش نشده است.

سخن پایانی

سطح پذیرش بازی Upland ، همراه با اشتهای هولناک سازندگان آن برای ادامه بهبود و گسترش امکانات در  Upland، آینده جالبی را پیش‌بینی می‌کند.

بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین، همراه با بازی برای کسب ویژگی‌ها، که به دلیل سرگرم‌کننده بودن و در عین حال استفاده ساده از آن متمایز هستند، اولین قدم‌های خود را برداشته‌اند و به هیچ وجه کوچک نیستند. آینده به متاورزها می پردازد، به همین دلیل است که این بازی به خوبی در مسیر آینده قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا