معرفی ارز دیجیتال

یو اس دی کوین چیست؟

ارز دیجیتال یو اس دی کوین چیست؟ قیمت لحظه‌ای یو اس دی کوین چقدر است؟ پشتوانه‌ی این ارز چیست؟ آیا یو اس دی کوین ارزش سرمایه گذاری دارد؟ آینده‌ این ارز چیست؟ و تمامی سوالاتی که شاید برایتان درباره این ارز پیش آمده باشد را سعی می‌کنیم در این مقاله پاسخ بدهیم. 

خوب است بدانید که این ارز مطمئن و کاربردی را می‌توانید از بهترین صرافی ارز دیجیتال یعنی اریترون خریداری کنید.

یو اس دی کوین ارزی با پشتوانه‌ای عظیم

یو اس دی کوین ارز دیجیتالی مطمئن برای سرمایه گذاری با پشتوانه‌ای با عظمت بانک مرکزی آمریکاست. برای خرید این ارز به همان اندازه که شما توکن خریداری می‌کنید دلار ضبط می‌شود و هنگام فروش آن توکن تولید شده می‌سوزد و دلار شما آزاد خواهد شد. کافیست طبق تحلیل و به دور از شتاب زدگی کار کنید تا از این ارز سود دلخواه‌تان را دریافت کنید. 

شما می‌توانید کسری از یو اس دی کوین بخرید، درست همانطور که می‌توانید دلار آمریکا را به سکه تقسیم کنید، می‌توانید کمتر از 0.001 – معادل یک دهم سنت یو اس دی کوین (USDC)خریداری کنید. پس برای خرید و فروش یو اس دی کوین محدودیت زیادی نخواهیم داشت.

یو اس دی کوین چیست؟

تصویر یو اس دی کوین

 یو اس دی کوین (USDC) یک ارز دیجیتال است که به طور کامل توسط دارایی‌های دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود USD کوین یک دلار آمریکا رمزگذاری شده است، با ارزش یک سکه USDC 1:1 به ارزش یک دلار آمریکا است.

ارزش این ارز دیجیتال به گونه‌ای است که ثابت بماند و آن را تبدیل به یک استیبل کوین کند.

یو اس دی کوین‌ها معمولاً توسط دارایی‌های ذخیره مانند دلار یا یورو برای دستیابی به ثبات قیمت پشتیبانی می‌شوند. ثبات قیمت USDC به شدت با نوسانات بدنام قیمت ارزهای دیجیتال در تضاد است.

اگرچه استیبل کوین‌ها سرمایه‌گذاری نیستند، اما کاربردهای متفاوت دیگری نیز دارند و اغلب می‌توانید نرخ بهره سخاوتمندانه‌ای از آن‌ها کسب کنید.

USD Coin از زمان راه‌اندازی خود حتی به یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شد و حتی اولین ارز دیجیتالی شد که برای تسویه تراکنش انتخاب شد.

مسیری مطمئن برای دستیابی به USD COIN

فرض کنید می‌خواهید یو اس دی کوین را از طریق یک صرافی ارز دیجیتال خریداری کنید. در اینجا نحوه کار فرآیند توکن سازی سه مرحله‌ای آمده است:

برای خرید یو اس دی کوین، دلار آمریکا را به صرافی رمزارز ارسال می‌کنید. صرافی از یک قرارداد هوشمند برای ضرب کردن مقدار دلار معادل یو اس دی کوین استفاده می‌کند.

شما سکه USD تازه ضرب شده را دریافت می‌کنید و صرافی دلارهای آمریکایی را که پرداخت کرده‌اید در ذخایر یو اس دی کوین قرار می‌دهد. فرآیند توکن سازی تضمین می‌کند که ذخایری وجود دارد که از کل عرضه یو اس دی کوین پشتیبانی می‌کند.

اگر در حال فروش یو اس دی کوین هستید، این روند فقط به صورت معکوس انجام می‌شود. صرافی از یک قرارداد هوشمند برای حذف توکن‌های یو اس دی کوین که شما می‌فروشید استفاده می‌کند و مبلغی معادل دلار آمریکا از ذخیره به شما پرداخت می‌کند. 

ارز دیجیتال یو اس دی کوین چگونه عمل می‌کند؟

هر بار که یو اس دی واریز می‌شود، یک قرارداد هوشمند یو اس دی کوین ایجاد می‌کند که ممکن است با یک دلار خرید ‌شود.

صادرکنندگان تجاری یو اس دی کوین باید دارای همه مجوزهای مورد نیاز حوزه‌های قضایی اجرایی باشند. علاوه براین، آن‌ها باید از فرآیندهای ممیزی شده مبارزه با پولشویی و انطباق با الزامات گروه ویژه اقدام مالی اطمینان حاصل کنند.

آن‌ها باید از مبادله قابل تعویض و باز خرید توکن‌های یو اس دی کوین از سایر صادرکنندگان معتبر حمایت کنند و از گزارش‌های بیشتر و بررسی مشخصات تعیین شده توسط مرکز پیروی کنند. ناشران یو اس دی کوین همچنین باید ذخایر خود را با نسبت برابری به مقدار توکن‌های صادر شده نگه دارند و با تاییدیه حسابرسان عمومی واجد شرایط، مدرک ماهانه منتشر شده از ذخایر ارائه دهند.

از نظر فنی، هر بار که یک دلار واریز می‌شود، یک توکن یو اس دی کوین از طریق یک قرارداد هوشمند ایجاد می‌شود. علاوه براین، هر یو اس دی کوین قابل باز خرید برای یک دلار است و توسط یک دلار یا یک دارایی به دلار (ارز فیات) پشتیبانی می‌شود که در حساب‌های مؤسسات تنظیم‌ شده در ایالات متحده نگهداری می‌شود. 

چرا یو اس دی کوین قابل اعتماد است؟

تصویر ارز دیجیتال USD Coin

برای اینکه یو اس دی کوین طبق برنامه عمل کند، طرف‌های مسئول نظارت بر آن‌ها باید قابل اعتماد و شفاف باشند.

برای حفظ پشتوانه ثابت، زمانی که مصرف‌کننده می‌خواهد یو اس دی کوین را به دلار بازخرید کند، سکه‌ها برای همیشه از بین می‌روند یا سوزانده می‌شوند و وجوه دلار به حساب مشتری در بانک واریز می‌شود.

بنابراین خرید و فروش یو اس دی کوین بسیار آسان خواهد بود تنها نکته قابل توجه انتخاب صرافی معتبر است. یو اس دی کوین با چندین بلاک چین سازگار است، از جمله: اتریوم، الگوراند، سولانا، ستاره‌ای و ترون 

آیا سرمایه گذاری یو اس دی کوین خطرناک است؟

یو اس دی کوین (USDC)، به عنوان یک ارز رمزنگاری شده، به طور کلی به عنوان یک سرمایه گذاری خطرناک در نظر گرفته می‌شود. اما این حرف بدین معناست که در این بازار قطعا ضرر می‌کنید؟ در پاسخ به این سوال باید پاسخ دهید که ارز دیجیتال چیست؟ اگر به درک درست ارز دیجیتال برسید می‌دانید که ارز دیجیتال از نظر فیزیکی مانند اسکناس دلار یا سکه قابل لمس نیست و با استفاده از سیستم‌های آنلاین محاسبه و منتقل می‌شود همچنین ارز دیجیتال نشان دهنده ارزهای فیات مانند دلار یا یورو است.

در حالی که یو اس دی کوین نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری شده نوسان قیمت کمتری دارند، یو اس دی کوین‌ها ممکن است توسط آژانس‌های نظارتی تحت نظارت بیشتر قرار گیرند. 

یو اس دی کوین در مقابل بیت کوین

آنچه یو اس دی کوین را از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین جدا می‌کند این است که به طور کامل وثیقه است.

برخلاف یو اس دی کوین، ارز دیجیتال بیت کوین توسط دارایی‌های دیگر پشتیبانی نمی‌شود. در حالی که ارزش یو اس دی کوین براساس ارزش دلار آمریکا است، ارزش بیت کوین از عرضه محدود آن ناشی می‌شود. در حالت کلی تنها تعداد 21 میلیون بیت کوین در گردش خواهد بود. اگر امتیاز خود را حفظ کنید، در حال حاضر، تقریباً 19 میلیون بیت کوین در بازار وجود دارد. معتقدان کریپتو می‌گویند که این کمبود باعث می‌شود ارزش سکه در طول زمان به افزایش خود ادامه دهد.

در همین حال، مانوپو مالک و گسترش دهنده یو اس دی کوین می‌گوید که ارزش این عرض دیجیتال در طول عمر خود نسبتاً ثابت مانده است، اگرچه ممکن است نوسانات شدید در دوره‌های کوتاه‌مدت بازار وجود داشته باشد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا