اخبار ارز دیجیتال

جی پی مورگان نگران خرید بیت کوین توسط مایکرواستراتژی است

رویکرد مایکرواستراتژی برای خرید مکرر بیت کوین با مبالغ سنگین، نگرانی هایی را در بین تحلیلگران، به خصوص جی پی مورگان، به وجود آورده است. تحلیلگران نسبت به مخاطرات احتمالی مرتبط با خریدهای این شرکت که بیشتر با وام و بدهی انجام می شود، هشدار می دهند. این در حالی است که مایکرو استراتژی به دنبال جمع آوری 500 میلیون دلار برای خرید بیشتر بیت کوین در روزهای آینده است.

روزهای اخیر بازار ارزهای دیجیتال نوسان زیادی داشت؛ در دو هفته گذشته شاهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال بودیم و حالا کل بازار ارز دیجیتال نزولی شده است. در این شرایط رویکرد مایکرو استراتژی برای خرید بیشتر بیت کوین این سوال را در جامعه ارزهای دیجیتال ایجاد کرده که این خریدهای سنگین و مکرر چه تاثیری بر کل بازار دارد؟

هشدار جی پی مورگان

خرید بیت کوین توسط مایکرواستراتژی، به ارزش دو میلیارد دلار طی شش ماه گذشته، توجه همه را به خود جلب کرده است. این شرکت بین ۲۶ فوریه تا ۱۰ مارس (7 اسفند تا 20 اسفند)، ۸۲۱ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. مایکرواستراتژی برای تأمین منابع لازم این خرید سنگین، ۱.۲ میلیارد دلار اوراق بهادار قابل تبدیل را در اوایل سال جاری فروخته است.

جی پی مورگان می گوید استراتژی مایکرواستراتژی برای خریدهای سنگین بیت کوین، باعث تقویت روند صعودی فعلی بازار شده است اما نگرانی های زیادی هم به وجود آورده است.

تحلیلگران جی پی مورگان می گویند: خرید بیت کوین با استفاده از وام و بدهی توسط مایکرواستراتژی، باعث ایجاد اهرم و هیجان کاذب در روند فعلی ارزهای دیجیتال می شود. این کار ریسک اهرم زدایی و رکود احتمالی در آینده را افزایش می دهد.

جی پی مورگان همچنین هشدار داد که خریدهای با پشتوانه بدهی و وام می توانند باعث تشدید نوسانات بازار شوند و اگر بازار افت شدیدی داشته باشد ریسک اهرم زدایی بیشتری به دنبال خواهد داشت.

در حالی که بیت کوین با عبور از مرز ۷۳ هزار دلار به بالاترین قیمت خود در طول تاریخ رسیده، تحلیلگران جی پی مورگان می گویند خرید بیت کوین توسط این شرکت با استفاده از بدهی به هیجان کاذب بازار دامن می زند و ممکن است باعث شدیدتر شدن اصلاح قیمتی بیت کوین در آینده شود.

استراتژی و چشم انداز مایکرواستراتژی

مایکرواستراتژی، به رهبری مایکل سیلور، با در اختیار داشتن بیش از ۲۰۵ هزار بیت کوین (به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد دلار)، به عنوان پیشگام و رهبر بازار ارزهای دیجیتال شناخته می شود. سیلور، بیت کوین را به عنوان برترین دارایی برای سرمایه گذاری معرفی می کند و معتقد است: هر کس که بیشترین بیت کوین را داشته باشد، برنده است.

هشدار جی پی مورگان در حالی مطرح می شود که بازار ارزهای دیجیتال نوسانات شدیدی را تجربه می کند و بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخی خود رسیده است. با توجه به ادامه خرید سنگین بیت کوین توسط مایکرواستراتژی (با وام و بدهی)، هشدار جی پی مورگان نکته حائز اهمیتی بود و این سوالات را مطرح می کند:

چرا مایکرو استراتژی با این سرعت به دنبال خرید و انباشت بیت کوین است؟ آیا این شرکت تنها می خواهد به بزرگ ترین هولدر بیت کوین تبدیل شود یا برنامه دیگری پشت این قضیه وجود دارد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا