ثبت نام و دریافت ۱۰۰ نات کوین
آموزش ارز دیجیتال

آموزش انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی

یکی از کیف پول های ارز دیجیتال محبوب، معتبر و پرکاربرد میان تریدرهای سراسر جهان، تراست والت (Trust Wallet) است. این والت ارزی با پشتیبانی از بیشتر از 4.5 میلیون ارز دیجیتال خدمات بی شماری را به کاربران خود ارائه می دهد. اما با وجود تمام این امکانات، بسیاری از تریدرهای ایرانی در انجام فرایند انتقال پول از تراست ولت به حساب های بانکی ایران دچار ابهامات هستند. شما باید لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی را بشناسید تا رمز ارز مورد نظر را از تراست ولت به آن منتقل کنید و سپس ارز خود را به صورت ریالی از آن صرافی دریافت کنید.

مراحل انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی

تراست ولت

کاربران ایرانی برای اینکه بتوانند سرمایه خود را از کیف پول تراست والت به حساب بانکی منتقل کنند با محدودیت  های مختلفی مواجه هستند. تحریم  هایی که علیه ایران انجام شده، عدم پشتیبانی کیف پول تراست والت از پول ایران (ارز ریال) و بانک  های ایرانی، انتقال را امری غیر ممکن کرده است. اما اینجا پایان ماجرا نیست!

امکان معاملات اهرم دار و کسب سود از بازار نزولی

برای انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی ایران فقط کافی است یک مرحله بیشتر از سایر تریدرهای سطح جهان انجام دهید. آن هم انتخاب یک صرافی ایرانی یا صرافی های ارز دیجیتال که ایران را تحریم نکرده اند؛ و دارایی خود را به آن پلتفرم انتقال دهید. در ادامه، فرایند انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی را به شکل مرحله به مرحله توضیح داده ایم.

مرحله 1 – انتخاب صرافی معتبر و احراز هویت در آن

همانطور که می دانید اولین و مهم  ترین مرحله برای انجام فعالیت  های ارزی در صنعت کریپتو کارنسی، انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مناسب است. انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی، عملیاتی است که احتمال مواجه شدن با مشکلات را دارد. بنابراین باید تمام دقت و توجه خود را به کار برده و یک صرافی ارز دیجیتال معتبر و مطمئن ایرانی برای خود انتخاب کنید. سپس مراحل ثبت نام و احراز هویت را هم به طور کامل طی کنید.

صرافی انتخابی شما باید پل ارتباطی امنی برای تبدیل دارایی های دیجیتال به ارز ریال باشد. ضمن اینکه تکمیل مراحل احراز هویت در آن باعث می شود جرایم مالی و انواع کلاهبرداری کاهش پیدا کند. در نهایت به خاطر داشته باشید که ثبت نام و احراز هویت را با نام، شماره شبا و حساب بانکی خود انجام دهید.

مرحله 2 – تبدیل ارز دیجیتال خود به ارز دیجیتال مناسب برای انتقال

شاید این سؤال برای شما ایجاد شود که منظور از ارز دیجیتال مناسب در این مرحله چیست؟ در اینجا میزان کارمزد رمزارز است که،  مناسب بودن آن را مشخص می کند. برای مثال ارز دیجیتالی مثل بیت کوین کارمزد زیادی برای انتقال دارد. بنابراین احتمالاً خیلی عاقلانه نیست که برای انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی با رمز ارز بیت کوین شروع کنیم.

در چنین شرایطی بهتر است ابتدا یک صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز بین  المللی انتخاب کرده و کیف پول تراست ولت خود را به آن وصل کنند. سپس ارز دیجیتال خود را به یک رمزارز مناسب با کارمزد کم مثل تتر (USDT)، دای و… تبدیل کرده و بعد به ادامه فرایند انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی بپردازند.

مرحله 3 – انتقال ارز دیجیتال از تراست ولت به صرافی

انتقال ارز دیجیتال

حال برای انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی باید ابتدا مقدار ارز دیجیتال موردنظر در والت را به صرافی انتخابی خود منتقل کنید. مراحل انتقال رمزارز از تراست ولت به صرافی عبارت اند از:

امکان معاملات اهرم دار بدون لیکویید شدن
 1. اپلیکیشن Trust Wallet را در موبایل خود باز کرده و به کیف پول ارز دیجیتال موردنظر برای برداشت بروید.
 2. گزینه Send را انتخاب کنید تا صفحه send/withdraw برای شما نمایان شود.
 3. در بخش Receive هر رمز ارز در صرافی انتخابی شما، آدرسی وجود دارد. در این مرحله باید آدرس کیف پول صرافی ارز دیجیتال را در بخش مذکور پیدا کرده و سپس آن را کپی کنید.
 4. حال در صفحه send/withdraw تراست والت، آدرسی که کپی کرده اید را در فیلد Receiver قرار دهید.
 5. مقدار ارز مورد نظر برای برداشت را در فیلد مربوطه مشخص کنید.
 6. حال تمام جزئیات مثل آدرس، نوع ارز، مبلغ و… را مجدداً با دقت بررسی کنید.
 7. روی گزینه Continue کلیک کرده تا تراکنش تأیید شود.
 8. انتقال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی با توجه به ترافیک شبکه بلاکچینی موردنظر ممکن است حدود 30 الی 40 دقیقه زمان ببرد.

مرحله 4 – فروش ارز دیجیتال در صرافی و تبدیل آن به ارز فیات

حالا که دارایی موردنظر شما از کیف پول تراست والت به صرافی ارز دیجیتال انتخابی منتقل شد، نوبت آن است که نسبت به فروش آن دارایی اقدام کنید. بنابراین برای انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی و فروش دارایی منتقل شده به صرافی کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا وارد حساب کاربری خود در صرافی شوید.
 2. وارد بخش معاملات شده و روی گزینه فروش کلیک کنید.
 3. حال نوع و مقدار ارز دیجیتال موردنظر برای فروش را انتخاب کرده و سپس گزینه “درخواست فروش” را بزنید.
 4. شبکه بلاکچینی موردنظر برای انجام این فرایند را هم انتخاب کنید.
 5. قوانین و مقررات تعیین شده را با دقت مطالعه کرده و پس از روشن کردن تیک پذیرش آن به مرحله بعد بروید.
 6. یکی دیگر از مواردی که باید تعیین کنید این است که پول حاصل از فروش ارزهای دیجیتال به حساب بانکی تان منتقل شود یا حساب کاربری شما در صرافی را شارژ کند.
 7. حال یک آدرس کیف پول برای شما نمایش داده می شود که باید آن را کپی کرده و در جایی امن ذخیره کنید.
 8. گزینه “ثبت نهایی سفارش” را بزنید.
 9. حال اگر دارایی مدنظر را به آدرس کیف پول دریافت شده در مرحله قبل انتقال دهید، ارزهای دیجیتال شما با موفقیت به فروش می رود.

مرحله 5 – انتقال ارز فیات به حساب بانکی

تراست ولت

اگر به این مرحله رسیدید، بدانید که عملیات انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی تقریباً به اتمام رسیده است. حالا فقط کافی است دارایی خود را از حساب کاربری تان در صرافی به حساب بانکی خود منتقل کنید. از آنجایی که شماره حساب و شماره شبای خود را از قبل در صرافی ثبت کرده بودید، این فرایند هم خیلی سریع و در عرض چند دقیقه انجام خواهد شد.

اشتباهات در هنگام انتقال ارز از تراست ولت

همانطور که دیدید، عملیات انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی فرایند چندان پیچیده ای نبود. کافی است کمی هوشیار و دقیق باشید تا این انتقال پول را با موفقیت به سرانجام برسانید. اما اشتباهات و سهل  انگاری  هایی وجود دارد که بین بسیاری از کاربران امری رایج است. این خطاها و اشتباهات احتمالی ممکن است باعث از بین رفتن تمام سرمایه شما شود. پس آگاهی از آن ها باعث می شود تا با آمادگی بیشتری دست به کار شوید.

انتخاب صرافی نامعتبر

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مطمئن و امن تقریباً بخش زیادی از امنیت شما را تضمین می کند. شما قرار است دارایی های باارزش خود را که ممکن است طی مدت زمانی طولانی به دست آورده باشید، از یک کیف پول امن و شناخته شده مثل تراست والت به یک صرافی منتقل کنید. پس طبیعی است که اعتبار و امنیت آن صرافی باید برای شما ثابت شده باشد. زیرا در غیر این صورت ممکن است بلافاصله پس از انتقال، دارایی شما با مشکلاتی مثل سرقت، مفقودی و… مواجه شود.

وارد کردن آدرس کیف پول اشتباه

یکی از رایج  ترین و خطرناک  ترین اشتباهات کاربران در فرایند انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی در مرحله فروش رمزارزها رخ می دهد. جایی که قرار است آدرس کیف پول گیرنده یا خریدار را وارد کرده تا ارزهای دیجیتال به فروش برسد. در این مرحله شما باید نهایت دقت و توجه خود را به کار برده و از صحت آدرس کیف پول وارد شده مطمئن شوید. کپی کردن یک آدرس غلط، اشتباه جبران ناپذیری است که ممکن است منجر به از دست رفتن دارایی ارزشمند شما شود.

انتخاب ارز نامناسب برای انتقال با نرخ کارمزد بالا

انتقال پول از ولت به حساب بانکی

اگر خاطرتان باشد در قسمت های قبل درباره کارمزد بالای ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین برای انتقال صحبت کردیم. انتخاب چنین ارزهایی اصلاً عاقلانه نیست؛ زیرا بخش زیادی از دارایی شما صرف پرداخت کارمزد شبکه آن خواهد شد. بنابراین حتماً توجه داشته باشید دارایی خود را ابتدا به ارزهای دیجیتالی مثل تتر تبدیل کرده و بعد نسبت به فروش آن اقدام کنید. در این صورت فرایند انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی با کم ترین هزینه ممکن انجام خواهد شد.

عدم تأیید تراکنش

در بسیاری از مواقع کاربر تمام مراحل انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی را طی می کند، اما تراکنش را تأیید نمی کند. عدم تأیید تراکنش به منزله این است که شما هیچ کاری انجام نداده اید.

محدودیت های صرافی در هنگام برداشت

درست است که کیف پول تراست ولت برای برداشت کاربران خود هیچ محدودیتی اعمال نکرده است؛ اما ممکن است صرافی انتخابی شما در برداشت ارزهای دیجیتال از حساب کاربری محدودیت های روزانه یا ماهانه داشته باشد. بنابراین برای اینکه عملیات انتقال موفقی داشته باشید، حتماً از محدودیت  های برداشت پلتفرم معاملاتی مورد نظر خود آگاه بوده و متناسب با آن برنامه  ریزی کنید. اگر مقدار رمزارزی که قصد انتقال آن به حساب بانکی را دارید زیاد باشد، شاید تبدیل یک برداشت بزرگ به چند تراکنش کوچک  تر انتخاب هوشمندانه ای باشد.

جمع بندی

انتقال پول از تراست ولت به حساب بانکی بسیار ساده بوده اما باید دقت بالا و انتخاب مناسب در صرافی و رمز ارز را داشته باشید. خیلی راحت می توانید هر مقدار از دارایی خود را از حساب تراست والت خود خارج کرده و به ریال تبدیل کنید. نکته مهمی که در این فرایند وجود دارد، عدم پشتیبانی تراست والت از ارز ریال است. به همین دلیل، باید ابتدا رمز ارز مورد نظر را به یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی منتقل کرده و بعد برای فروش و تبدیل آن به ریال اقدام کنید. در نهایت به خاطر داشته باشید که رعایت نکاتی مثل انتخاب نوع ارز با توجه به کارمزد آن، انتخاب صرافی، توجه به آدرس کیف پول گیرنده، توجه به محدودیت های برداشت صرافی و… می تواند در سرعت و موفقیت عملیات انتقال شما بسیار تأثیرگذار باشد.

امکان معامله بیش از ۱۱۰۰ ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا