آموزش ارز دیجیتال

آموزش فریز کردن ترون در تراست ولت (استیک ترون)

اگر تا کنون سابقه فعالیت در حوزه کریپتوکارنسی را داشته باشید، احتمالاً با مفاهیمی مثل فریز کردن ارز دیجیتال یا استیکینگ (Staking) آشنا شده اید. ارز دیجیتال ترون که با نماد اختصاری TRX نمایش داده می شود، توکن بومی و اختصاصی شبکه Tron است. شبکه ای که با تمرکز روی استقلال سازندگان و مصرف کنندگان رسانه قصد دارد تا حد امکان با سانسور مبارزه کند.

دارندگان ارز دیجیتال ترون می توانند از توسعه دهندگان پروژه پشتیبانی کرده و در کنار آن امکان اتصال به برنامه های DeFi و مدیریت پروژه با سهام گذاری TRX را داشته باشند. به صورت کلی افرادی که از قبل خرید ترون داشته اند، با سهام گذاری TRX می توانند سالانه حدود 5 درصد سود داشته باشند.

بررسی فرایند فریز شدن ترون در تراست ولتآموزش استیک کردن ترون

فریز شدن ترون در تراست ولت، فرایندی است که تحت عنوان استیکینگ ارز دیجیتال ترون هم شناخته می شود. طی این عملیات کاربر می تواند با نگهداری ترون های خود در کیف پول و قفل کردن آن ها برای مدت زمانی خاص، مجاز به دریافت سود شود. در واقع شما به عنوان یک فرد فعال در بازار کریپتو می توانید با استفاده از این شیوه بدون نیاز به پرداخت هزینه های زیاد، سودی معقول به دست آورید.

کیف پول تراست والت (trust wallet) جزو آن دسته از والت های ارزی است که امکان سپرده گذاری و استیکینگ را برای کاربران خود فراهم کرده است. یعنی با فریز شدن ترون در تراست ولت می توانید به طور سالیانه حدود ۵ درصد سود به دست آورید. فرایندی که حدودا ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان می برد و در نهایت منجر به کسب درآمد خواهد شد. البته از نظر بسیاری از کاربران سود ناشی از استیک ترون چندان زیاد نیست؛ اما در عوض روشی ایمن و مطمئن برای افزایش تعداد ارزهای TRX خواهد بود. استیک کنندگان ترون با فریز کردن دارایی های خود، در ازای نمایندگی و تأیید تراکنش ها مستحق دریافت پاداش می شوند.

آموزش فریز شدن ترون در تراست ولت

سرمایه گذاران بازار کریپتوکارنسی متناسب با روحیه، شرایط، موقعیت جغرافیایی و میزان آگاهی، تسلط و بودجه خود تصمیم می گیرند که از چه روشی برای کسب درآمد استفاده کنند. برای مثال فرایند استخراج ارز دیجیتال (Mining) جزو روش های پرهزینه محسوب می شود. در صورتی که استیک ارز دیجیتال هزینه چندانی برای معامله گران در پی ندارد. اما در مقابل افراد تازه کار ممکن است با دشواری بیشتری این عملیات را به سرانجام برسانند. به هر حال ما در این مقاله قصد دارید فریز شدن ترون در تراست ولت را به صورت گام به گام توضیح داده و آموزشی کامل برای این فرایند ارائه دهیم.

آماده سازی ترون ها

قبل از شروع لازم است بدانید که فریز شدن ترون در تراست ولت به معنای قفل شدن دارایی شما بوده و در آن زمان تعیین شده، دیگر امکان برداشت ارزهای TRX خود را نخواهید داشت. با در نظر گرفتن این موضوع، در مرحله اول باید ارز ترون را در مقدار دلخواه از یک صرافی معتبر خریداری کرده و سپس به کیف پول Trust Wallet خود منتقل کنید.

برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد کیف پول خود شده و ارز TRX را در قسمت جستجو پیدا کنید.
 • گزینه Receive را بزنید.
 • آدرس نمایش داده شده در صفحه جدید را کپی کنید.
 • وارد حساب کاربری خود در صرافی ارز دیجیتال موردنظر شوید.
 • وارد کیف پول صرافی شده و پس از انتخاب ترون، گزینه برداشت را انتخاب کنید.
 • آدرس کپی شده در مرحله قبل را در فیلد مشخص شده وارد کنید.
 • گزینه SEND را بزنید.• حال می توانید ترون هایی که به حساب کیف پول تراست ولت شما منتقل شده را مشاهده کنید.

استیک کردن

وارد شدن به منوی استیک رمزارز (Stake)

برای فریز شدن ترون در تراست ولت باید از بخش استیک کیف پول اقدام کنید. از همین رو ابتدا باید به صفحه اختصاصی ارز ترون رفته و سپس گزینه Stake را بزنید. حالا می توانید به منوی استیکینگ (Staking) دسترسی داشته باشید. ضمن اینکه اطلاعات زیر هم در صفحه جدیدی که باز می شود قابل مشاهده خواهد بود:

 • حداقل میزان ارز TRX که قابلیت سهام گذاری دارند.
 • زمان قفل دارایی
 • سود سالیانه (APR)

پس از بررسی موارد فوق، یک گزینه آبی رنگ تحت عنوان Stake در انتهای صفحه قرار گرفته که با کلیک روی آن وارد مرحله بعد خواهید شد.

انتخاب ولیدیتور ارز TRX

برای فریز شدن ترون در تراست ولت قصد دارید چه مقدار از ارزهای TRX خود را درگیر کنید؟ در این مرحله نوبت آن است که مقدار ارزی که قصد سهام گذاری آن را دارید مشخص کنید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا با انتخاب گزینه MAX، تمام موجودی ترون شما وارد فرایند استیکینگ شود.سپس روی باکس VALIDATORS کلیک کرده و یک مورد را برای سپرده گذاری انتخاب کنید. در نهایت با انتخاب گزینه Continue وارد مرحله بعد خواهید شد.

فقط چند نکته مهم را فراموش نکنید:

 • هزینه فریز شدن ترون در تراست ولت معمولاً صفر یا خیلی کم است.
 • امکان جابه جایی و انتقال ترون های فریز شده وجود ندارد.
 • ارزهای TRX شما طی فرایند استیکینگ به مدت ۳ روز فریز خواهند شد.
 • برای شروع سهام گذاری توکن های جدید باید این دوره سه روزه را مجدداً شروع کنید.
 • پس از گذشت ۳ روز امکان خارج کردن توکن ها از حالت فریز شده وجود دارد؛ اما اگر مایل باشید می توانید به استیک کردن آن ها و دریافت پاداش بابت آن همچنان ادامه دهید.

آموزش فریز شدن ترون در تراست ولت

ارزیابی نهایی فرایند استیکینگ ترون

در مراحل آخر نوبت آن است که تمام جزئیات تراکنش و اطلاعات وارد شده را با دقت بررسی کرده و پس از تأیید گزینه SEND را بزنید. اگر در این مرحله با گزینه INSUFFICIENT TRON BALANCE مواجه شدید، احتمالاً ترون های موجود در کیف پول شما برای استیک ناکافی بودند

در غیر این صورت پس از تکمیل مراحل فوق شما به صورت خودکار به صفحه کیف پول TRX منتقل شده و پس از تأیید تراکنش توسط شبکه، فرایند فریز شدن ترون در تراست ولت آغاز خواهد شد.
آغاز استیکینگ
اگر فرایند استیک ترون در Trust Wallet با موفقیت انجام شود، شما می توانید توکن های فریز شده را به شکل خودکار مشاهده کنید. همچنین با کلیک روی گزینه Stake در صفحه اختصاصی ارز Tron این امکان ایجاد می شود که تمام جزئیات عملیات را مورد بررسی مجدد قرار دهید.

بررسی سوددهی فریز شدن ترون در تراست ولت

یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران حوزه کریپتو این است که از مقدار سودی که قرار است در آینده نصیبشان شود یک چشم انداز نسبی داشته باشند. این موضوع حق طبیعی تمام کاربران بوده و اتفاقاً راه هایی هم برای بررسی سوددهی فرایند های ارزی مختلف وجود دارد. برای مثال کیف پول Trust Wallet این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا بتوانند مقدار سود استیک در این والت ارزی را به طور نسبی محاسبه کنند. اما چگونه؟ با استفاده از ابزاری تحت عنوان ماشین حساب استیکینگ تراست ولت!

سرمایه گذاری ترون

شما کافی است به آدرس Trustwallet.com/staking مراجعه کنید تا بتوانید از ابزار فوق بهره مند شوید. پس از ورود به این آدرس باید به بخش Staking calculator رفته و سپس ارز ترون (TRX) را انتخاب کنید. سپس با وارد کردن مقدار ترونی که قصد فریز کردن دارید، می توانید میزان سود احتمالی به شکل روزانه، ماهانه و سالانه را برای خود محاسبه کنید.

بررسی مزایا و معایب استیکینگ ترون در TrustWallet

حالا که با فرایند فریز شدن ترون در تراست ولت و میزان سوددهی آن آشنا شدید، نوبت آن است که به بررسی مزایا و معایب این فرایند بپردازیم. زیرا در این صورت احتمال اینکه تصمیم نهایی شما نتیجه ای سودمندتر داشته باشد بیشتر خواهد شد.

مزایا:

 • رمزارزی توانمند از نظر فنی با شبکه ای سرعت بالا و فضایی قابل اعتماد
 • نقدینگی مناسب
 • وابسته به بلاکچین اختصاصی خود
 • پشتیبانی قدرتمند
 • عدم وجود موانع متعدد برای دسترسی کاربران به حق رأی
 • عدم وجود محدودیت های خاص برای شروع استیکینگ

معایب:

 • بنیان گذار پرحاشیه و بحث برانگیز آن (جاستین سان)
 • بازه زمانی طولانی برای تحولات عظیم و ارزشمند
 • شباهت زیاد به اتریوم
 • پرریسک بودن TRX از نظر برخی کارشناسان به جهت کنترل آن توسط یک شرکت چینی
 • عدم دسترسی به ارزهای استیک شده به مدت سه روز و قفل شدن آن ها
 • رأی گیری متمرکزی و انجام تصمیم گیری ها توسط اعضای تیم

تراست ولت

نتیجه گیری

سهام گذاری ارز دیجیتال TRX در کیف پول تراست والت به عنوان یکی از بهترین راه های کسب درآمد غیرفعال از این رمزارز محسوب می شود. روند آن هم کاملا واضح است. کافی است ترون های خود را به یک اعتبارسنج سپرده و در ازای آن حدود ۵ درصد در سال سود دریافت کنید. البته ابزار ماشین حساب استیکینگ تراست ولت ایجاد شده تا کاربران بتوانند میزان سود احتمالی دریافتی خود را به شکلی دقیق تر محاسبه کنند. اگر خواستید سود حاصل از فریز شدن ترون در تراست ولت را به ریال تبدیل کنید، صرافی ارز دیجیتال اریترون این امکان را به شما می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا