آوالانچ پلتفرم متن باز و سازگار با قرارداد هوشمند است که برای توسعه نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و پروتکل‌های بلاکچین حرفه‌ای طراحی شده است. هدف آوالانچ این است که به اولین پلتفرم قرارداد هوشمند دنیا تبدیل شد که با تراکنش‌های فوق‌العاده سریع خودش می‌تواند امور مالی سراسر جهان را مدیریت کند؛ همچنین یکی دیگر از زمینه‌های تمرکز این پلتفرم، رفع مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری و ارتباط بین بلاکچین‌های مختلف است.

ارز دیجیتال آوالانچ با نماد AVAX رمز ارز اصلی این پلتفرم است که از آن برای انجام امور مدیریتی و Governance شبکه استفاده می‌شود؛ همچنین خیلی از کاربران از این ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. یکی از تکنیک‌هایی که از طریق آن می‌توانید سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری داشته باشید، استفاده از تحلیل تکنیکال آوالانچ است. با استفاده از تحلیل تکنیکال شما می‌توانید با کمک اطلاعات مثل حجم معاملات و حرکات قیمت، بهترین نقاط ورود و خروج را پیدا کنید. به این ترتیب معاملاتی که انجام می‌دهید با سود همراه خواهد بود. ابزارهای مختلفی برای تحلیل تکنیکال آوالانچ وجود دارد که در این مطلب از وبلاگ صرافی ارز دیجیتال اریترون ما قصد داریم این ابزارها را معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

تحلیل تکنیکال ارز آوالانچ با استفاده از اندیکاتورها

تصویر ارز دیجیتال آوالانچ

خیلی از تریدرها برای اینکه درک بهتری از روند قیمت داشته باشند، از اندیکاتورهای مختلفی استفاده می‌کنند. برخی از این اندیکاتورها براساس روند قیمتی فعالیت می‌کنند و برخی دیگر نیز با توجه به حجم معاملات ترسیم می‌شوند. در ادامه برخی از معروف‌ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ارز آواکس را مشاهده می‌کنید:

  • میانگین متحرک همگرا واگرا (MACD)

اندیکاتور میانگین متحرک همگرا – واگرا که به اختصار مکدی خوانده می‌شود یکی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای دنیا محسوب می‌شود. این ابزار اولین بار در دهه ۷۰ میلادی توسعه یافت و از دو خط تشکیل شده است:

  • خط MACD که تفاوت بین میانگین متحرک نمایی ۱۲ روزه و میانگین متحرک نمایی ۲۶ روزه را نمایش می‌هد.
  • خط سیگنال که در واقع نمودار میانگین متحرک نمایی ۹ روزه MACD است.

این دو خط حول یک خط مرکزی که همان خط صفر است نوسان دارند و هیچ گونه محدودیتی برای حرکات خودشان ندارند.

متداول‌ترین استفاده از این اندیکاتور برای تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال ارز آوالانچ بررسی عبور این دو خط از یک دیگر است. زمانی که خط MACD رو به بالا حرکت کند و از خط سیگنال عبور نماید بازار صعودی خواهد بود؛ اما در صورتی که حرکت خط MACD رو به پایین باشد و از خط سیگنال عبور کند می‌توان گفت که در آینده، روند قیمت ارز دیجیتال آوالانچ، نزولی می‌شود.

  • اندیکاتور شاخص قدرت نسبی

یکی دیگر از ابزارهای پرطرفدار در تحلیل تکنیکال آوالانچ، اندیکاتور شاخص قدرت نسبی است. این اندیکاتور در محدوده بین ۰ تا ۱۰۰ حرکت می‌کند و نشان‌دهنده سرعت تغییرات قیمت است. محدوده نرمال این اندیکاتور نیز بین ۳۰ تا ۷۰ است. در صورتی که اندیکاتور عددی بیش از ۷۰ را نمایش دهد نشان دهنده خرید بیش از اندازه (overbought) و در صورتی که عدد پایین‌تر را نمایش دهد هم نشان‌دهنده فروش بیش از اندازه (Oversold) خواهد بود.

نمودار تکنیکال ارز AVAX چیست؟

تصویر نمودار آوالانچ

نمودار تکنیکال ارز AVAX نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که برای تحلیل تکنیکال آوالانچ در اختیار شما قرار گرفته است. این نمودار با در اختیار قرار دادن اطلاعاتی مثل قیمت، سهم بازار، روند حرکت قیمت، انواع اندیکاتورها و نمودارهای مختلف، به شما کمک می‌کند نقطه ورود یا خروج خودتان را با دقت بالاتری انتخاب کنید تا بتوانید با امنیت بیشتری به سرمایه‌گذاری بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *