آموزش بیت کوین

آموزش خرید بیت کوین

آموزش خرید بیت کوین از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران تازه‌وارد به دنیای کریپتو است. بیت کوین اولین ارز مجازی به شمار می‌رود که با استقبال مردم روبرو شده و حتی پس از گذشت سال‌ها از توسعه این ارز، کماکان خریداران زیادی دارد، البته باید دقت داشت که برای خرید این ارز و البته همه ارزها توجه به دو نکته ضروری است. ابتدا اینکه باید از یک صرافی ارز دیجیتال معتبر در این زمینه استفاده شود و در قدم بعدی هم نقطه ورود مناسب در نظر گرفته شود.

حال با توجه به اینکه بسیاری از افراد با آموزش خرید بیت کوین آشنایی کاملی ندارند، در این مقاله قصد داریم به یک راهنمای مناسب در این خصوص اشاره کنیم و نیم‌نگاهی نیز به صرافی برتر و معتبر اریترون می‌اندازیم چرا که در بحث خرید و فروش بیت کوین فوق‌العاده عالی عمل کرده است.

خلاصه‌ای از ارز محبوب بیت کوین

تصویر ارز دیجیتال بیت کوین

قبل از پرداختن به آموزش خرید بیت کوین از طریق صرافی آنلاین ایرانی باید به این سوال پاسخ دهیم که اصلاً بیت کوین چیست؟ به طور کلی رمزارزها نوعی از پول‌های دیجیتالی هستند که به وسیله محاسبات ریاضی ایجاد می‌شوند. این در حالی است که درباره بیت کوین حرف و حدیث‌ها زیاد است و با توجه به اینکه اولین ارز دیجیتالی محسوب می‌شود اطلاعات ضد و نقیضی درباره ماهیت آن وجود دارد.

گفتنی‌ست که سازنده این رمز ارز شخصی به نام ساتوشی ناکوموتو است. حال اینکه مشخص نیست که این نام یک شخص است یا گروهی از افراد در قالب ساتوشی به راه‌اندازی بیت کوین اقدام کرده‌اند. این ارز مزیت‌های مختلفی دارد که در حالت آفلاین هم ذخیره‌سازی آن امکان‌پذیر است. که همان ذخیره سرد است؛ همچنین توکن‌های بیت کوین برخلاف بسیاری از ارزها مانند دوج کوین، شیبا، کاردانو و… قابلیت ماینینگ دارد.

ماینینگ این ارز فرآیندی است که تراکنش‌‌ها به یک دفتر عمومی اضافه می‌شوند و در این زمینه نظارت کلی بر تعداد توکن‌های شکل گرفته و همچنین دشواری ماینینگ به وسیله یک الگوریتم بررسی می‌شود، البته دقت داشته باشید که در خرید و فروش این ارز توجه به این فرآیند بی‌معناست و تنها کافیست که کاربران تحلیل تکنیکال و فامندامنتال بیت کوین را به صورت جزیی بررسی کنند.

آموزش نحوه خرید بیت کوین از صرافی ایرانی

حال ممکن است قصد خرید این ارز و هولد کردن آن را داشته باشید، اما با توجه به اینکه به تازگی وارد بازار کریپتو شده‌اید، احتمالاً نیاز به راهنمایی دارید. ابتدا باید عنوان کنیم که باید از یک صرافی آنلاین معتبر ایرانی مانند اریترون استفاده کنید؛ چرا که ویژگی‌ها و امکانات قابل توجهی را در اختیار معامله‌گران قرار داده است که در ادامه مقاله به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. حال اجازه دهید قدم به قدم با نحوه خرید بیت کوین در ایران پیش برویم:

  • پیدا کردن یک صرافی معتبر

گام نخست در جهت خرید بیت کوین استفاده از یک صرافی ایده‌آل است. در این زمینه صرافی‌های خارجی و ایرانی مختلفی وجود دارد که توصیه ما مراجعه به صرافی اریترون است. این صرافی از ارزهای مختلفی پشتیبانی می‌کند به طوری که نیاز معامله‌گران به صرافی‌های خارجی را کاهش داده است؛ همچنین پس از تعیین صرافی باید نسبت به ثبت‌نام و احراز هویت اقدام کنید که در این زمینه نیز صرافی معتبر اریترون در کمترین زمان ممکن احراز تریدرها را ترتیب اثر می‌دهد.

  • انتخاب کیف پول مناسب

طبیعتاً یکی از نیازهای همه معامله‌گران پس از خرید ارز دلخواه مانند بیت کوین، انتخاب و استفاده از یک کیف پول مناسب است. در واقع اگر هولدر ارزهای مدنظرتان هستید؛ اگر چه می‌توانید در صرافی نیز ارز خریداری شده را هولد کنید اما بهترین انتخاب استفاده از یک کیف پول مطمئن است. در حال حاضر والت‌های مختلفی در بازار ارز دیجیتال وجود دارد که به راحتی در دسترس هستند و می‌توانید از میان آن‌ها بهترین کیف پول را دانلود و بر روی گوشی هوشمندتان نصب کنید.

البته ناگفته نماند که صرافی اریترون بر اساس ضمانت خرید و فروش‌ معامله‌گران و همچنین امنیت بالای صرافی، این نوید را به تریدرها داده است که از ارزها به طور کامل در بستر صرافی نگهداری و مراقبت کند. با این حال دست همه کاربران برای انتخاب یک کیف پول امن کاملاً باز است.

  • تجزیه و تحلیل شرایط بازار

از مهم‌ترین مراحل آموزش خرید بیت کوین توجه ویژه به نقطه ورود به این ارز است. حتماً می‌دانید که نوسانات در این ارز به شدت بالاست و اگر معامله‌گران به درستی از تکنیکال و فاندامنتال ارز اطلاع نداشته باشند، دچار مشکل می‌شوند. بنابراین توصیه می‌کنیم حتماً پس از تسلط به یکی از روش‌های تحلیل تکنیکال ارز مانند اسمارت مانی به خرید و فروش بیت کوین در صرافی معتبر اقدام کنید. البته پر واضح است که در کنار تحلیل تکنیکال بیت کوین و بررسی موارد بنیادی، قالب تحلیل فاندامنتال روند حرکتی ارز را بهتر مشخص می‌کند و در نتیجه خرید و فروش پرسودتری بدست می‌آورید.

آموزش نحوه خرید بیت کوین در ایران

تصویر خرید ارز بیت کوین

انتخاب صرافی معتبر از مهم‌ترین عوامل خرید و فروش درست رمزارزها مخصوصاً بیت کوین است. در این زمینه ثبت‌نام در صرافی اریترون که بهترین امکانات را در اختیار تریدرها قرار داده، بهترین اقدام است. این در حالی‌ست که آموزش خرید بیت کوین تنها به موارد عنوان شده محدود نمی‌شود و قصد داریم در ادامه به موارد پرکاربرد اشاره کنیم:

  • واریز وجه

پس از احراز هویت آسان در صرافی اریترون (تا مبلغ 15 میلیون تومان الزامی برای احراز هویت وجود ندارد) معامله‌گران به راحتی می‌توانند با واریز وجه ریالی و تتری به معامله بپردازند. توصیه می‌کنیم برای اینکه دچار پیچیدگی‌های خرید بیت کوین با تتر نشوید، مبلغ مدنظرتان را به ریال در صرافی شارژ کنید. ضمن اینکه در صرافی اریترون در صورت نیاز به تبدیل ارز (برای نمونه اتریوم به بیت کوین) ملزم به خرید و فروش چندباره نیستید و به راحتی می‌توانید به طور مستقیم تبدیل ارز داشته باشید. این ویژگی از صرافی اریترون یکی از بهترین امکاناتی است که در اختیار معامله‌گر قرار داده شده است.

  • خرید به صورت پله‌ای

توجه داشته باشید که در خرید بیت کوین اصل خرید پله‌ای باید رعایت شود. در واقع وقتی قرار است از صرافی مدنظر به تعداد دلخواه بیت کوین خریداری کنید، در ابتدا باید حمایت‌های این رمزارز را تعیین کرده و سپس با در نظر داشتن سرمایه و مدیریت مالی مناسب، نسبت به خرید ارز روی حمایت‌های مشخص شده اقدام کنید. گفتنی است که در صرافی اریترون با توجه به اینکه از حداقل 400 رمز ارز پشتیبانی می‌شود، نه تنها خرید بیت کوین بلکه سایر توکن‌ها نیز قابلیت خرید و فروش دارند. بنابراین توصیه اکید داریم که اصل خرید پله‌ای در ارزها را فراموش نکنید.

  • امکان خرید حضوری

اگر چه خرید و فروش بیت کوین و حتی سایر ارزها به صورت آنلاین در صرافی‌ها امکان‌پذیر است و بسیاری از تریدرها از این روش برای معامله استفاده می‌کنند، اما بعضی از بسترهای معاملاتی خرید و فروش حضوری را نیز فراهم کرده‌اند. این موضوع در صرافی اریترون برقرار بوده و علت این امکان، افزایش اعتماد به صرافی است. از طرفی این صرافی وجوه کاربران در اکانت‌های معاملاتی را تضمین کرده است که از این رو افراد نیازی به صرافی‌های خارجی پیدا نمی‌کنند.

  • نگهداری ارز در کیف پول

در نهایت پس از خرید ارز دلخواه که ممکن است حتی به صورت خرید سفارش‌گذاری شده در صرافی باشد، به یک کیف پول امن نیاز دارید تا به طور کامل یک خرید مناسب داشته باشید. مشخص است که می‌توانید از کیف پول‌های معتبر بازار ارز استفاده کنید که برای مثال می‌توان به تراست والت، اتمیک و حتی کیف پول‌های سرد اشاره کرد. این در حالی است که صرافی اریترون با در نظر گرفتن یک فضای امن نگرانی شما تریدرها را از بابت هولد بیت کوین و سایر ارزها راحت کرده است.

آموزش خرید بیت کوین با گوشی

این روزها بسیاری از کاربران برای خرید و فروش ارز دلخواه مانند بیت کوین از اپلیکیشن استفاده می‌کنند و کمتر به سراغ سایت می‌روند. پر واضح است بکارگیری از اپلیکیشن نیز نیاز به گوشی هوشمند دارد، از این رو استفاده از سایت‌های صرافی کمتر در دستور کار قرار می‌گیرد. بنابراین برای اینکه بتوانید از طریق گوشی به خرید و فروش ارز بیت کوین بپردازید، کافی است اپلیکیشن صرافی مدنظر را بر روی گوشی نصب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم درباره نحوه خرید بیت کوین با شما عزیزان صحبت کنیم. حتماً متوجه شده‌اید که انتخاب صرافی مناسب از ضروریات معامله است که اریترون همه شرایطی که یک کاربر برای ترید در نظر دارد را در اختیار آ‌ن‌ها قرار داده است.

از دیگر امکاناتی که این صرافی دارد می‌توان به فرآیند احراز هویت بدون سلفی، دارای عمق مارکت جهانی برای نقدشوندگی مناسب‌تر، امکان تعیین حد سود و حد ضرر و مواردی از این دست اشاره کرد. حال برای اینکه بتوانید ارز دلخواه‌تان؛ مخصوصاً بیت کوین را خریداری و هولد کنید، کافی است در صرافی اریترون ثبت نام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا